Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

19. okt 2023 13:15

Četrtek:

Kisla repa, ajdovi žganci,  krvavica; sirna pita

Pozdravček!

Sporočilo je spremenil(a) Dragička dne 19. okt 2023 13:16

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

19. okt 2023 15:58

johana je napisal/a:

                 Danes:    cvetačno- kremna juha

                                 pecivo za požrešne sosede z dodanimi in slivami

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 19. okt 2023 15:10

Johana, tvoja kosila so kot prej, preden si se poškodovala. Najbrž se je v kuho spravil tvoj mož..??. Kako je sedaj s teboj? 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

19. okt 2023 18:18

Danes paprikaš s svinjino in piščancem, rezanci, solata

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12859

19. okt 2023 20:56

Trixi je napisal/a:
johana je napisal/a:

                 Danes:    cvetačno- kremna juha

                                 pecivo za požrešne sosede z dodanimi in slivami

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 19. okt 2023 15:10

Johana, tvoja kosila so kot prej, preden si se poškodovala. Najbrž se je v kuho spravil tvoj mož..??. Kako je sedaj s teboj? 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

  Ja, tako je Trixi, da mi mož vse pripravi na pult in na mizo, kadar ga ni doma, kajti ima tudi nekaj obveznosti na deželi, imam mizo čisto blizu štedilnika in korita vedno na štedilniku, tako, da kuham sama, ker nekaj pač moram početi, drugače se mi bo zmešalo, Kar se tiče peke, pa je res mož zraven mene,da sama stehtam količine za peko in da da on sladico v pečico, , ker jo  pa res sama ne morem odpreti. Sin je v času pripravljanja kosila vedno v službi. Pomivanje in pospravljanje pa je dejansko res na njiju. Zoprno je, ker vse vidim in bi sama takoj nekaj naredila, pa pač ne morem in ne smem. S hojco gre kar lahko, vendar moram biti izredno, izredno previdna. Kar se tiče WC, imam, kadar sem sama doma-sobnega, drugače pa ne, gre mož ali sin za mano, da ne padem, ko grem na WC. V tem primeru bi pa res rabila bide, pa ga nimamo. Tako, da se umivam, s pomočjo moža, tudi umivanje las. Še dobro, da imam roke zdrave in močne. Boli me malo manj, ampak verjetno zaradi tega, ker imam močna konjska zdravila. Drugi teden v sredo imam kontrolo na Polikiliniki, srčno upam, da se stanje ni poslabšalo. Mi je pa gips že zelo prevelik, kar pomeni, da mi mišice slabijo, žal.  Nogo veliko počivam, ko se kuha, sedim na sedežni v kuhinji, nogo pa dam na stol, da nič ne trpi. Ni luštno, ampak tako je, kot je . Mislim, da bom morala biti zelo pridna, ko bom lahko že hodila na fizioterapijo in telovadbo . Ne vem, ali mi pripada zdravilišče, sin ima prijateljico, ki si je 14 dni pred mano zlomila gleženj, pa ji ne pripada zdravilišče.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

 

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 20. okt 2023 11:59

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12859

20. okt 2023 12:49

                Danes:    zelenjavni kuskus-paradižnik,čebula,,rdeča paprika

                                 pečena prsa

                                      mešanica radičev s

 

                                        

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

20. okt 2023 12:55

Petek:

Filana paprika,  pire krompir 

Pozdravček!

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

20. okt 2023 17:11

Danes skoraj identično kosilo kot v sredo. Ostanek bučne juhe, ostanek stefani pečenke, pečen krompir, paradižnik Lušt v solati.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 20. okt 2023 17:12

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12859

21. okt 2023 14:51

                Danes:    mesni polpeti

                               pire

                               mešanica radičev s

                               slive kompot

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1711

21. okt 2023 14:54

Danes goveja juha z rezanci,  govedina,  pražen krompir,  solata, kava

Jutri goveja juha z,  pečen zajec, pire krompir, solata, princes krofki z malinovo marmaledo in limonino kremo. Vse sladkano s kokosovim sladkorjem, da bo lahko jedel tudi moj nečak, ki belega sladkorja ne sme.

LP, Saša

Ossi  

član od: 19.8.2015

sporočila: 405

21. okt 2023 22:17

Sobota

Goveja pečenka, pire, popečeni rjavi šampinjoni, omaka od pečenke, radič, rukola in motovilec v solati, jabolčni zavitek s skuto. Za večerjo pa ovsen kaša z malinami in čokolado.

Ossi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti