Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

29. avg 2004 23:34

Za koji tjedan rodit ću djevojčicu (deklicu) i zvat će se Dora. Moram priznati da sam sada već nestrpljiva i da jedva čekam da je vidim i upoznam to malo stvorenje koje me po cijele dane gura i lupa po trbuhu... Pečena paprika Ja pečem samo crvenu rog papriku jer je moj suprug jako voli. Papriku poslažem u pleh i stavim je peći u pećnicu koju sam zagrijala na 200°C. Pleh ne treba namazati uljem. Povremeno je okrećemo i kad je kožica odvojena od mesa, vadim je van i stavim je u posudu s poklopcem. Kada ih sve spečem, očistim ih od kože i slažem u vrećice za zamrzavanje. Ohlađene paprike spremam u zamrzivač i na taj način mogu stajati u mojoj kući i do godinu dana. Pripremam ih na salatu s uljem i octom i s puno češnjaka (jer ga mi jako volimo), paprim ih i solim. Lidija...

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

30. avg 2004 12:05

Jučer: pohana piletina, pire krumpir i zelena salata; navečer smo bili kod nećaka na rođendanu i jeli smo domaću šunku... mljac... Danas: juha od kopra, rižoto sa svinjetinom, mahune na salatu Lidija...

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

30. avg 2004 12:39

A mahune so fižoleti ali kaj drugega? Janja - tudi velika oboževalka Lidijine kuhinje p.s. svaka čast, da visoko noseča pečeš papriko na zalogo !

Maja Z  

član od: 20.8.2004

sporočila: 91

30. avg 2004 14:11

Danes: paprika, bučke, čebula, paradižnik, malancani, česen.... praženo na olivnem olju, popraženi piščančji fileji, goveja juha od včeraj, zelena solata LP Maja

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

30. avg 2004 20:39

Pozdravček predvsem za Lidijo! V roku 1-2 tedna jaz pričakujem fantka Želim srečo tebi ter tvoji bebici! Tvoji jedilniki pa so tudi super! Pa pa!

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

30. avg 2004 20:50

Lidija in Noa, želim vama zdrava in pridna otroka. Pa da bi rada jedla, saj sta obe odlični kuharici! Mi smo pa danes jedli golaž z zelenjavo in gužvaro. Njami! LP, Stanka

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

31. avg 2004 0:40

Pozdravljeni! Danes se oglašam prvič in ker sem trenutno v nočni službi, sem pripravila kosilo že včeraj in sicer: - prleške štruklje,ki jih bom skuhala v goveji juhi (za moža), za mene in otroke pa v slani vodi, potem pa jih zabelila z drobtinicami in sladkorjem ter orehi, zraven pa kompot in še malo včerajšnjega peciva - pijanega mornarčka. Včeraj za kosilo: goveja juha z domačimi rezanci, pečen piščanec,pečen krompirček in mešana solata, za sladico pa pijanega mornarčka. LP! Galja mojca roškar

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8837

31. avg 2004 10:13

Lidija, tudi z moje strani v naprej čestitke za bebico. Sama sem že večkrat pomislila - "ta ženska je sigurno doma, da ima tak pester jedilnik". Ja, no, pravzaprav jaz več nimam za koga toliko kuhat med tednom, saj pridem domov šele ob 16,30 (otroka sta pa že na svojem). Nekoč, ko smo še delali do 14,30 ure, ja, takrat pa smo. Spominjam se, da sva z možem v sobodo naredila jedilnik za celi teden. Sedaj se pa osredotočam na sobotno in nedeljsko kuho. Kar se pa tiče pečenja paprik. Pred leti sem jih tudi jaz pekla v pečici - kar groza me je, ko se spomnim - vse je smrdelo (obvezno sem morala prati zavese). Sedaj pa, že vrsto let septembra kupimo 40 - 50 kil rdečih mesnatih paprik in jih spečemo na roštilju. To delamo ponavadi celo nedeljo. Pečene paprike pustim, da se ohladijo in direktno v vrečke ter v skrinjo. Ko čez zimo vzamem vrečko iz skrinje, počakam približno 1/2 ure in kožica kar sama spade. Na ta način sem se izognila tistega lupljenja po pečenju. Uporabljam jih: polnjene in pohane, na solato z veliko česna, narezane h kakšni hrani... Poskusite, ne bo vam žal. Pozdravček! P.S. Janja, mahune so - stročji fižol. Kaj so pa "fižoleti", prvič slišim to besedo.? Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 31. avg 2004 10:20:34

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

31. avg 2004 10:35

Lidija in Noa, obema želim srečno in veliko veselja z novima družinskima članoma oz. članicama, kar že bo. Dragička, fižoleti so fižol, ki ga kuhamo skuhaj z olupkom - mlad. Če se ne motim ga uporabljajo za boranijo ( jaz ga ne maram in ga vržem kvečjemu v zelenjavno mineštro) . Ali temu pri vas rečete stročji fižol? Jaz sem zmeraj v dvomih, kaj pomeni ta stročji fižol: fižoleti ali zabronjen - tako pa rečemo mlademu fižolu, ki ga olupimo. Je pa zanimivo, kako različno poimenujemo iste stvari. Včeraj: polpeti v paradižnikovi omaki in pire krompir. Danes: zelenjavna mineštra in puding. Jutri: slivovi cmoki (upam). Suzana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8837

31. avg 2004 10:52

Aha, hvala za pojasnilo... Praviš - "ga uporabljajo za boranijo". Boranija je naziv, to je stročji fižol ali mahune ali boranija. Sedaj vidim, da se reče tudi "fižoleti". Dobimo rumene in zelene, ozke in široke... Prej sem zasledila, da je nekdo spraševal za malancane... Malancani - patliđan - plavi paradajz... Ali ve kdo še kakšno ime? Č a o!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti