Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. mar 2004 11:08

Jaz sem ga videla na tržnici v BTC. Loni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. mar 2004 20:54

Tudi v Leklercu so ga imeli. Jedli pa smo: Polnjene šanpinjone s sirom in smetano, zapečene v pečici, zeleno solato s sirom in koruzo, za sladico pa čokoladno rulado. Zraven glavne jedi je seveda zelo teknil ržen kruh s kumino. Iz našega kruhomata seveda. Vesna Milek Recko

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

17. mar 2004 8:32

Ponedeljek: rezanci v gobovi omaki + solata Torek: zelenjava s piščancem v voku + riž + solata Sreda: špinača s krompirjem + sardelice + solata

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

17. mar 2004 9:54

včeraj: rižota z maskarponejem, popraženimi drobtinami in mandlji ter pečenim česnom (po Jamieju), zelena solata z mešanimi stročnicami iz konzerve danes: piščanec po azijsko (v voku popražen česen+ingver, piška, korenček, paprika, mladi koruzni storžki, mlada čebula, kalčki, prašek petih začimb, sojina omaka, kanec riževega vina, svež koriander) + rižek jutri musaka: jajčevci + mešano faširano m. + paradižnik in začimbe + bešamel z gorčico in sirom (že v zmrovalniku,pripravljena en vikend in razdeljena na dva dela) in solata iz kislega zelja petek: ornk solata (zelena + radič + paradižnik + koruza + fetka + popražena semena sončnic in bučk, kalčki kreše) zvečer prijatelji na obisku: hitro popražene pikantne kozice na toastu (po Jamieju) + švicarske sirove tortice (v malem modelčku piškotno testo, nadev iz pancete, jajc, ribanega sira in peteršilja, spečeno) sobota: bomo verjetno v hribih, zato pogreti mineštro iz zmrzovalnika (kadar naredim "gorsko" ali "dolenjsko" ali podobno mineštro iz tistih mešanih suhih zrn, najprej popražim pancetko in čebulo dodam veliko zelenjave, skuham celo vrečko in potem razdelim na porcije, ki grejo v zmrzovalnik za take hitre lakota primere), preden postrežem potresem še z naribanim parmezanom Sporočilo je spremenil(a) malan dne 17. mar 2004 09:58:16

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

17. mar 2004 12:36

Malan, a biprišli še k meni kuhat? Tole je tako mikavno.Kako narediš rižoto po Jamieju? Pa švicarske sirove tortice? Njami...LP Rmeli

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

17. mar 2004 13:24

Tudi mene zanimajo tele sirove tortice... Darja

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

17. mar 2004 14:41

za sirove tortice moraš imeti take male modelčke premera 10 cm. Recepta ne vem na pamet, napišem jutri, gre pa v bistvu za slano pito - torej spodaj piškotno testo brez sladkorja in nadev kot sem že napisal zgoraj. No, natančneje vama pošljem na sistemu zasebnih sporočil. rižota za 2: na olivnem olju popražiš drobno nasekljano malo čebulo in dodaš 150 g riža Arborio, mešaš 1 minuto, dodaš žlico nasmukanega timijana in zaliješ z 1 dcl suhega vermuta ali belega vina. ko ta izpari, začneš dolivati juho (ali soljeno vodo) vsakič po malo zajemalko in ves čas na zmernem ognju mešaš, da tekočina zgine. To traja kakih 20 minut - poskusiš če je riž skuhan in če je dovolj slano. medtem pečeš v pečici (180 st.) 20 minut 4 stroke česna z lupinico vred in pripraviš posip: star kruh nadrobiš na grobe drobtine in na grobo stolčeš ali nasekljaš olupljene mandlje. To skupaj popražiš na malo olivnega olja, da postanejo drobtine hrustljave. Ko je riž dovolj skuhan, stisneč vanjo pečeno sredico česnov in vmešaš 2 zvrhani žlici maskarponeja. Pokriješ in pustiš 2 minuti. Predevaš na krožnike, posuješ z mandlji-drobtinami. (Bilo je odlično) Sporočilo je spremenil(a) malan dne 18. mar 2004 07:24:33

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

17. mar 2004 16:21

Včeraj: goveja juha ( od nedelje) z zdrobovimi njoki in sirov burek Danes: piščanec s papriko na pašti, ena hči je namesto tega preliva vzela sirovo omako, druga pa si je naredila kuskus namesto pašte. Vsak po svoje Jutri? Verjetno kakšna mineštra,( odvisno kaj bom uspela skuhat ) in puding? Dobim pa marsikatero idejo na tem forumu, pa četudi jo potem prilagodim po svoje. Suzana

Petra20  

član od: 12.12.2003

sporočila: 27

17. mar 2004 16:51

Mogoče sem malo za cajtom, ampak kaj je kuskus?

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

17. mar 2004 16:58

Kajjazvem. Neka žitarica? Neka pašta? Boh. V glavnem zgleda kot en droben rižek. Vrže se ga v toplo vodo, doda sol in malček olja, počaka par minut in je že narejeno. Mislim, da izhaja iz azijske kuhinje ali od tam nekje. Dobi pa se npr. v Mercatorju. Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti