Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

8. mar 2004 11:59

Včeraj: pečen domač piščanec, pire krompir in solata Danes: osličevi fileji iz pečice, krompijevi ocvrtki, kuhan korenček in radič v solati Loni, kaj v tvojem primeru pomeni "generalna v hladilniku"? Bi bila fajn kakšna idejca... LP! Darja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. mar 2004 13:27

Jaz navadno naredim tako, da iz hladilnika na pult zložim vse posodice in zelenjavo in potem čaram. Po moje bom na česnu prepražila šampinjone, jih odstranila, prepražila še zeleno papriko in scoprala omako za njoke ali testenine. Vedno pa imam v zamrzovalniku tudi mleto meso, pakirano v mini porcijah, za maksimalno dve osebi. Poglej si v bazi gurmanski preliv za testenine, pri meni se te sestavine zmeraj najdejo doma, če pa kaj manjka, se tudi ne sekiram, enostavno izpustim ali pa dodam kaj drugega (največkrat so to gobe). Za osnovo vzamem gurmanski preliv, skuham še eno kastrolo riža, in če se kje najdejo še tortilje, ga ni boljšega za v želodce. Potem je pri nas pa še chili con ali sine carne zelo priljubljen. Torej, tudi če vsi govorijo, da ni pri hiši čisto nič užitnega za pojest, se zmeraj kaj najde. Loni

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

8. mar 2004 13:44

Sobota: Goveja juhica Krpice polnjene z mletim mesom in špinačo Omaka iz šampinjonov s sladko smetano in sirom Solata Za poobedek: zvita pita s skuto in porom Nedelja: Goveja juhica - od sobote Zelenjava v voku s prepraženo govedino iz juhe Vlivanci Solata - zelena in nariban korenček Danes, moja najljubša jed: pečene perutničke, pečen krompir... Njami... Za jutri bomo videli popoldan. Pozdravček!

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

10. mar 2004 10:05

Včeraj: enolončnica s čičeriko in lečo s kockami popečenega kruha, za sladico pa skutino pecivo iz baze. Za malico pa mango lassi. Super zadeva za učenje! Danes: Sirov burek (v bistvu bo zgledalo bolj kot palačinke, ker se mi je testo začelo trgat) in skleda solate. Razmišljam še, da bi spekla Čoko-čoko piškote, ki sem jih zasledila na teh straneh. Jutri pa najbrž kaj iz voka (po navdihu pri pospravljanju hladilnika)! Se pa strinjam, da se z malo kreativnosti iz nič da narediti super kosilo. In ravno to mi je pri kuhi najbolj všeč in se mi tudi zdi zelo pomembno. Najlaže je narediti super dobro kosilo, če imaš same vrhunske sestavine, ampak vsi vemo, da v vsakdanjem življenju temu ni vedno tako. LP! Darja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. mar 2004 10:20

Ojla, Darja! Evo navdiha iz hladilnika. iz zamrzovalnika skutni cmoki (recept iz baze, prirejen po moje). In preliv, kot sem rekla, na oljčnem olju in česnu praženi šampinjoni in zelena paprika, dodan lonček kuhane leče, paradižnikova mezga, zalito z zelenjavno jušno osnovo, začinjeno s poprom, kančkom soli (ne maram preveč slanih jedi) in sojino omako. Pa seveda vse skupaj malce pokuhano. Po želji pa še vmešana kisla smetana in nariban parmezan. Zraven pa ogromna skleda zelene solate. Loni

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

10. mar 2004 12:10

Še moja ideja "iz hladilnika" - sicer ne vem, kako bo tole izgledalo, naredila sem že včeraj in bodo danes moji dali le še v pečico: nekaj kuhane govedine, piščančjega pečenega ter svinjskih pečenih rebrc sem zmlela, dodala klasiko (jajce, kruh, nariban sir, popražena čebula, česen, peteršilj), naložila v namaščen pekač, po vrhu sem naložila koščke pelatov, sir ter polila z bešamelom. Upam, da bo užitno. Zraven pa regrat, za katerega sem se mučila skoraj vso soboto, da sem odkopala iz snega. LP Tina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. mar 2004 17:48

Pri nas smo se pa napokali domačih širokih rezancev z maslom in žajbljem, jutri bo pa štajerska smetanova juha z gobami in ajdovo kašo. lp Vesna Milek Recko

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

10. mar 2004 21:06

Meni med tednom časovno na žalost ne uspem pripraviti kosila tako kot bi želela. Torej bodo jutri kar hrenavke, špinača in ponfri.

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

11. mar 2004 8:19

srijeda: junetina s lukom i kiselim krastavcima na salatu i pečena jaja četvrtak: kuhano zelje s junećim rebrima, puding od čokolade petak: oslić kuhan s krumpirom i blitvom LP!

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

12. mar 2004 8:05

danas: juha od kopra, pohana piletina, pire krumpir i zelena salata LP!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti