Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

31. jan 2007 10:47

veri bom poskusila narediti te štruklje, a mi nisi odgovorila,kako napraviš vlivance. lep dan z obilo sončka. m.schafe

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

31. jan 2007 12:50

Špinača, štefani pečenka, pire krompir, solata. fresh

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

31. jan 2007 14:31

m.schafe je napisal/a:
julya pritegnila me je ta tvoja goveja jha z vlivanci iz ajdove moke. ali so po istem receptu kot z navadno moko, samo da je namesto navadne moke, ajdova? pritegnilo me je tudi zato , ker iz ajdove moke poznam samo žgance in kruh. m.schafe
Ja, priprava je enaka. Lahko pa jih narediš tudi brez jajca, le da potem niso tako kompaktni. Po enakem postopku delam tudi žličnike, kot prilogo ali pa palačinke. To pa oboje brez jajc. sreda: pečena piščančja bedra, belo zelje s papriko in paradižnikom, mešana solata Julija

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

31. jan 2007 15:19

danes (s tamalo jedli pri mami): goveja juha z ribano kašo, ekstremno mastni pomfri, ocvrti smuč, kristalka hehe:)) nimam ideje s čim naj nevtraliziram vso maščobo? Anja

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

31. jan 2007 16:35

Pečen krompir na peki papirju v pečici, zelena solata. LP! fakin712

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. feb 2007 3:12

fresh, ingver na splošno obožujeva! Svež nastrgan v kit. jedeh, pa suhi v medenjakih, kandiran, ingverjev čaj imava rada, vse, samo tale gingerale je bil pa zanič za znoret! Sem ga pa pritrogala iz tujine od zelo daleč, da bi ga skup sprobala, potem pa tako razočaranje! moram probat še domačega, mogoče je ta boljši... Sicer sem danes naredila orchette (testenine ušesca)iz krušne mek z brokolijem in ostalimi zadevicami, bilo je pa njaminjami! Res, tako dobre zadeve pa že dolgo ne! Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. feb 2007 3:23

aja, oprosti, m.schafe, nisem videla vprašanja. Vlivance naredim iz moke, mleka, jajc in ščepca soli. Gosto testo, da težko kaplja iz žlice. Potem pa to spasiram prek tiste pasirke za krompir v vrelo slano vodo. Moka je lahko tudi drugačna, en bela, mleko je lahko voda, jajce ni obvezno. Priprav za stiskanje vlivancev je nebroj, meni se ta od krompirja čisto obnese, delala sem tudi že s tisto za piškote (tisti avtomatek za piškote z različnimi ploščicami, izbereš tisto z večjimi luknjicami), pa čez cedilo sem jih tudi že pasirala - ne priporočam, ker je packarija. Lahko jih pa še z nožem ali spatulo strgaš iz deske, v tem primeru naredi malo gostejše testo. V Mulerju imajo kar nekaj teh zadevic, različne, z različono velikimi luknjami,... Ene so take, da jih ribaš v krop čez ribežen, takrat mora bit testo seveda temu primerno bolj trdo. Veri

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

1. feb 2007 10:24

torek: jetrca v omaki, polenta, solata včeraj: vampi v omaki in ostanek polente od torka danes: zelenjavna juha, šmorn po štajersko iz baze Enkrat sem mislim da v tej temi prebrala recept za golaž iz sojinega mesa ali kosmičev. Sem že iskala pa nenajdem (mi tudi plusko ne pomaga). Mi lahko kdo pomaga, lepo prosim! marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 01. feb 2007 10:26:39

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

1. feb 2007 11:22

Marelica, poglej pod enolončnice (sojin golaž, MissLady). Po temu receptu ga delam jaz in je blazno dober! Veri, če ti je ingver všeč, potem ti bo domača varianta najbrž kar dobra. Te kupljene "gingerale" znajo biti res smešnega okusa. Osebno mi je veliko boljša domača varianta, narejena kar brez kvasa. Danes zelenjvana juha, topla solata iz leče s piščančjimi trakovi. fresh

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. feb 2007 13:11

fresh, bom probala, pa sporočim, ingver imava vedno v hladilniku, je ena od tistih "osnovnih sestavin", ki morajo bit pri hiši!:) Danes bojo pečena bedrca v marinadi, zraven pa ne vem še: riž, kuskus,... kaj takega. Za čez pa mango lasi in skutno-višnjeva-angleska torta, če bo zneslo. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti