Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. jan 2007 4:51

Jutri bojo domače koruzne tortilje, oblikovane v tacose, polnjene po želji s sledečim: - nadev iz mlete govedine, seveda začinjen,... - ribani sir - paradižnikova salsa iz mini paradižničkov - guacamole (omaka iz avokada) - kisla smetana - zelena solata ... Za posladek bo pa torta: testo prirejena kakavova angelska torta s skutno-višnjevo kremo. Pa par sladoledov, sestavljenih v "pomarančnega ohlajenčka" za zraven. Veri

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

29. jan 2007 10:46

ponedeljek: goveja juha z vlivanci iz ajdove moke, govedina iz juhe, dušen ohrovt, za moja fanta še pražen krompir, endivija s fižolom Julija

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

29. jan 2007 11:57

goveja juha, testenine z jajcem marelica

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

29. jan 2007 12:59

Kremna juha iz cvetače, prazolio (malo prirejen po moje), zelena solata in rdeča pesa. fresh

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

29. jan 2007 15:11

paradajz juha z rižem, rižota iz morskih sadežev, repincl Veri, lahko napišeš recept za domače koruzne tortilje (ali je kje med recepti) ? Hvala Anja

nena55  

član od: 19.1.2007

sporočila: 45

29. jan 2007 20:53

Danes: goveja juha z rezanci, testenine, dušena zelenjava, solata Jutri: Goveja juha z rezanci, skutini cmoki, solata

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

29. jan 2007 20:53

Včeraj:goveja juha z nudeljci, pečena škarpena, na vodi kuhan krompir in brokoli, solata, za poobedek pa kompot in črna potica. Danes: goveja juhica, meso iz juhe, skleda solate, moški pa še kos ali dva kruha. Jutri:pravkar kuhan srbski pasulj in krača. Ker ga je veliko, ga bo nekaj šlo v skrinjo, nekaj pa k hvaležni taščici. mamka

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

29. jan 2007 21:19

Jutri pa je pri nas na sporedu vitaminski dan. LP! fakin712

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. jan 2007 21:40

anja, recept za domače koruzne tortilje sem že dala v bazo, evo ti link: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4361 Bom zelo vesela, če jih boš probala:) Sicer sem jih tokrat delala malo drugače: najprej sem zmešala moki in začimbe, kot v receptu, potem pa poparila vse skup s cca 3/4 l kropa. Ko se je toliko ohladilo, da sem lahko delala, pa sem dodala še kar precej moke (koruzne), po moje še enkrat toliko, da sem dobila testo prave konsistence. Rezultat: današnje tortilje so bile mehkejše od onih, ki jih zamesiš z mlačno vodo in nič ne popariš prej, je pa res malo več packanja, ker moraš dvakrat dodajat moko - ker če dobro popariš moko, potem je testo zelo mokro in mehko in ga ne moreš valjat, zato moraš nujno dodat moko, da dobiš sicer mehko, vendar ne lepljivo testo. So pa nama bolj všeč kot pšenične, probaj, vsaj kdaj za spremembo, itak je koruzna moka baje bolj zdrava, hehe:) Moram naredit mal reklame, ko pa tega recepta ni še nihče ocenil;) No, ker sem delala po tem postopku, je prišlo testa temu primerno več in bojo jutri spet tortilje in sicer verjetno tacosi z jajci in sirom, pa seveda zelenjavo za zraven:) Pa ker sva gvakamole pojedla, bo zraven skutno-smetanova omakca s svežimi zelišči. Aja, a je katera že probala ingverjevo pivo (je brez alkohola)? Nama je bilo namreč ful zanič... Pa tako sva se veselila, da bova probala:) Veri

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

29. jan 2007 22:42

Veri, hvala, bomo probali, ko bo moj dragi spet doma. Obožujeva tortilje in so na sporedu dosti večkrat odkar jih delam po tvojem receptu (ker si jih lahko privoščimo brez slabe vesti - ful poceni). Moj ima rad močno pikantne, tako da mu nadev (ki ga itak naredim že bolj pikantnega) še dodatno posujem s čilijem. Tamala se tudi počasi navaja na "palačinkice" - je še mala in še ne loči tortilj od palačink:)) Ingverjevo pivo ne poznam. Sem pa zadnjič pri mami od kolega pila bio pivo. Ona ima vse bio. Saj je bilo dobro, ampak za moje pojme veliko predrago. Ker sem ljubiteljica piva... kje pa se kupi tole ingverjevo pivo? Toliko da probam. O koruznih tortiljah pa poročam! Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti