Torta, prosim za pomoč!!

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

tema odprta - 19. apr 2005 19:54 | ogledi: 6.278 | odgovori: 19

Prijatelj praznuje rojstni dan in zaželel si je torto v obliki ženskega oprsja, seveda je sedaj na meni, da jo naredim. Prosim za pomoč in ideje, kako naj jih izdelam, kako okrasim, ali s smetano, kako naredim bradavice? Hvala za kakršno koli pomoč!!!

biba

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

20. apr 2005 8:16

Iskrene čestitke za take fantastčne torte. Če bi bila jez na tvojem mestu bi naredila čokoladno z masleno kremo, ki je bolj trda. Za okrasitev pa 1/2 rastlinske 1/2 sladke smetane, ki jo pobarvaš z jeilnimi barvami. Pa veliko domišlije. LP, Klavdija

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

20. apr 2005 8:38

Ojla, Biba! Jaz bi za oprsje spekla dva biskvita oblike polkrogle. Uporabiš lahko cedilo ali še bolje skledico primerne velikosti. Pečena biskvita večkrat prerežeš in namažeš s poljubno kremo, lahko vsakega z drugačno. Zunaj ju premažeš s stepeno smetano (najbolje rastlinska - zaradi obstojnosti), ki jo obarvaš z jedilnimi barvami v kožno rožnato barvo in postaviš skupaj. Za bradavičke pa lahko uporabiš temno rjavo obarvan marcipan. Pri nas bi mi masleno kremo vrgli v glavo, po tej varianti pa lahko uporabiš tudi lahke variante, ker pravilno obliko dobiš že z biskvitom, smetanca je pa za korekcijo. Lep pozdravček in dober tek! Harmonija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. apr 2005 9:29

Bradavičke naredi iz čokolade - najprej jo stopi in na peki zlij dva krogca. Ko se strdita, spet segrej čokolado in jo ohladi toliko, da bo že zelo gosta, nato pa kani še 2 kapljici na sredino vsakega krogca in bo približno to to:) Če želiš bolj realistično barvo, vzemi mlečno, ne jedilne čokolade. Pazi, ker se ta rajši prismodi kot jedilna. Torto bi jaz naredila kot harmonija, ker sem nora na biskvitne zadeve z veliko kreme:) Veri

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

20. apr 2005 12:38

"Joškico" lahko narediš tudi tako, da v cedilo-skledo zmešaš nadrobljen biskvit in kremo iz kuhane smetane, ki ji dodaš malo želatine, lahko tudi sadje, lešnike, mandelje, koščke marcipana, m&m bonbončke, čokoladne ostružke... na koncu daš za osnovo okrogel biskvit. Taka torta je izredno kompaktna in veliko bolj primerna kot samo smetana, ker ne "pade skupaj". Še okrasiš, in to je to. Med kremo lahko zmešaš tudi ostanke kakega drugega bisvita, če ti slučajno ostane kaj pri rezanju, da porabiš ostanke, ali celo nalomljene piškote. Na ta sistem lahko narediš tudi šarloto, tiramisu, .. v okrogli posodi in to uporabiš za "joško". jaz sem z ostanki biskvita in kremo enkrat naredila torto za dekliščino (lahko si mislite kaj je bilo) - v stoječem stanju. Na koncu semjo premazala s smetano s čokolado in posula z mrvicami. Je bila fenomenalna, pa tudi dobra, škoda ker nimam slike! Lep pozdravček, S.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

20. apr 2005 12:41

Ja, sem pozabila - tiste torte na slikah so fenomenalne, se jim vidi, da so narejene doma. Pa ne mislim v slabem pomenu - jaz bi dol padla, če bi dobila takole torto, ker bi vedela da se je nekdo zeloooo potrudil zame. Definitivno 100krat bolje kot popolna torta iz slaščičarne, pa čeprav včasih ne rata kot smo si zamislili. Lep pozdravček, S.

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

20. apr 2005 14:41

Lep pozdrav, Sicer sem to že enkrat pisala, bom pa še enkrat. Sliko "moje" torte v obliki ženskih prsi si lahko ogledaš v spodnjem linku, obenem pa ti bom pojasnila postopek. Spečem navadni biskvit v posodi s premerom 15-16cm (gre za kovinsko skledico za solato npr, saj je dno ože kot vrh). Polnim poljubno, za "ten" pa uporabim naslednjo kremo: 7 dag margarine 7 dag jedilne čokolade stopim, ohladim, vmes penasto stepem eno jajce s 7 dag sladkorja. Na koncu dodam ohlajeno čokolado z margarino in stepam, da krema postane svetlejša in bolj trdna (traja nekaj časa, če se to ne zgodi, si pomagaj s kako minuto zamrzovalnika, saj je verjetnost, da je bila čokolada še mlačna). Za obe polovici rabiš dvojno količino. Če te še kaj zanima, vprašaj. http://katkad.moj-album.com/ P.S. Torto najdeš seveda med tortami, naj te ostali izdelki ne motijo.

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

20. apr 2005 16:40

Jaz se opravičujem, da se "šlepam" v to temo, bi pa vprašala KatkoD, kako je naredila biskvit za gusarsko torto - so biskviti zloženi vodoravno ali pa gre morda za razpolovljene in navpično zložene okrogle biskvite ... Vse pohvale, torte so čudovite!! LP, Staša

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

21. apr 2005 8:02

KatkaD iskrene čestitke, ful dobre torte. LP, Klavdija

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

21. apr 2005 10:16

Ahoj! Pred dvema letoma sem tudi jaz mojemu naredila torto v obliki ogromnih joškic-sem mu rekla, da bo imel vsej enkrat "ornk joške" Naredila sem dve torti, malo obrezala, obliko sem dopolnila z maso, podobno tisti za čokoladne ježke-iz ostankov biskvita, kreme,... Premazala sem jih s kremo iz čokolade in smetane (zelooo lep ten-malo zagorel ). Niplčke sem naredila iz marcipana, ki sem ga rahlo obarvala s kakavom. Skozi en niplček sem dala rinkico, na drugo zizko sem naredila tatoo. Moj je bil navdušen! Škoda da nimam fotke. Pozdravčke, vsem!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti