Torta, prosim za pomoč!!

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

21. apr 2005 15:43

Staša, pravilno si sklepala - biskviti so prepolovljeni in postavljeni navpično. Vendar bi ob tem želela opozoriti, da mora biti krema (v mojem primeru čokoladna) res kompaktna in da ne pretiravati s polnjenjem in namakanjem biskvita - sploh pa je ne imeti postavljene predolgo v toplem prostoru.... no, izkušnje pač . Aja, pa rezanje tudi ni bilo preveč prijetno, ne vem, če se bom še kdaj poslužila takega načina. Je pa bilo pač nekaj novega, zanimivo za mlade in stare. Hvala za pohvale, tudi tvoje pikapoke in ostale umetnije niso šle mimo mojih očk. Lp. KatkaD

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

21. apr 2005 15:57

Punce hvala za vse te ideje in nasvete. Malo sem razmišljala, da bi najprej naredila navadno štirioglato torto, nato pa bi na tej torti z takšno maso kot je npr. za ježke oblikovala dva joška. Kaj pravite? Ker mi ni čist jasno, kako ste delale v skledi. A ste v skledi filale torto in jo potem zvrnile na pladenj? biba

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

21. apr 2005 20:30

Hej, Biba, nisi prebrala mojega odgovorčka. Ne kompliciraj in speci dve okrogli tortici, ter ju dodelaj z maso za ježke! Še bolj naravno obliko se da naredit na ta način. Aja, edino, če bi rad take silikonske Lep pozdravčke še enkrat!

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

22. apr 2005 11:20

Hej Biba! Če bo gostov več in rabiš malo večjo torto bo ta tazadnja ideja še boljša. Tukaj sem ti poslala direkten link do takšne torte: http://hali.moj-album.com/album/181730/?os=20 Prsi so narejene tako,da sem biskvit obrezala in posodice za kompot napolnila s kremo in biskvitom,zvrnila ven in okrasila s smetano (se da marsikaj popravit). Drugače pa sem samo za prsi pekla biskvit v stekleni jena posodi (akcija v Sparu- za točke).Biskvit se sicer malo dalj peče...lahko pa spečeš biskvit v pravokotnem pekaču (tistemu iz pečice) in narežeš ploskve ter polagaš v to stekleno posodo.Vmes seveda nadevaš kremo.In potem enostavno streseš ven. Če te še kaj zanima ,pa kar vprašaj... LP,Hali

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

22. apr 2005 16:41

Še moja ideja -tako sem lansko leto kolegu naredila torto ženski lik : v pekaču sem spekla orehov biskvit ,trikrat prerezala in namazala s čokoladno kremo in oblikovala z nožem žensko telo od vratu pa do kolkov .posebej sem spekla navaden biskvit ,takoj toplega sem izrezala s pomočjo okrogle skodelice za kompot ali pudingin pustila v skodelici -v dveh seveda -da se je biskvit ohladil in ohranil obliko za "joške ".preostali biskvit sem narezala na kocke ,ga malo navlažila in ga narahlo zmešala z čokoladno kremo ,ki sem si jo še prihranila ,potem sem dala v skodelici z biskvitom in pustila nekaj časa da je vse skupaj vezalo ,potem sem skodelico z vsebino poveznila na že pripravljeno telo in joške so tu ,malo sem jih še izoblikovala z kremo ,malo nižje vdolbinica za popek ,še nižje venerin hribček .Vse skupaj sem oblila z rjavim oblivom za torte ali peciva ,gumbeke na joških sem naredila z smarti bonboni ,prav tako tudi popek ,venerin hribček sem posula z čokoladnimi mrvicami ,pika na i pa je bil nasmešek obdarjenca in vse pripombe na račun njega in torte same . Imeli smo se super enako želim tudi vam . lp vsem Marta

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

24. apr 2005 18:41

Noa saj jaz vedno kompliciram, kjer ni treba. Bom kar tvoje nasvete ubogala. Bom najprej eno za probo naredila, pa da potem še vidim, kaj je treba dodelati. vam pa sporočim kako je bilo in pošljem slikico. biba

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

25. apr 2005 20:16

Še nekaj me zanima, punce. Kako bi naredila to maso, s katero bom dodelala torto da bi bila bolj sočna. Mogoče sadje? Pa bi vseeno stalo skupaj, če bi bilo zraven sadje? Že v naprej hvala za odgovore!!! biba

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

11. maj 2005 0:16

KatkaD, sem spregledala tvoj odgovor ... Končno sem se odločila za torto po tvojem sistemu, potem pa sem na netu našla sliko take torte, ki je razpadla (preden so jo začeli rezat ) in si premislila. Bom raje uporabila eno drugo varianto ... torto moram narediti do sobote, tako da bom jutri že začela s predpripravami (izdelava jadra, okraskov ...). Vsekakor bom recept objavila in prilepila link tudi tukaj (oz. recept poslala v bazo). LP, Staša Sporočilo je spremenil(a) Stasa dne 11. maj 2005 00:16:55

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. nov 2005 17:42

Biba, kako je potem izpadla torta? Zanima me, ker se tudi jaz pripravljam delati tako torto bratu za 33 rojstni dan. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti