Goveja juha z valjanimi rezanci
Izboljšajte svojo krvno sliko s klorelo
zdravje: hrana in zdravje, avtor: hlebpet
Klorela velja za največji vir klorofila, ki pomaga našemu telesu graditi visoko število rdečih krvnih celic. To je enocelična mikroalga, ki jo zelo cenimo, saj ima izredne razstrupljevalne lastnosti, hkati pa tudi krepi imunski sistem.
IMENUJEMO JO TUDI ZELENA KRI
V naravi klorelo najdemo v stoječih vodah, ki so bogate z organskimi snovmi, ter na dovolj vlažnih kopnih tleh. Klorelo pa tudi gojijo, in sicer v zunanjih bazenih s sladko vodo. Klorela je, podobno kot spirulina, enocelična zelena alga, ki se že več milijard let pojavlja po svetu.
Klorela, ki jo imenujemo tudi zelena kri, ima med vsemi zelenimi algami največ klorofila, vsebuje beljakovine, ki se po sestavi lahko primerjajo z beljakovinami živalskega izvora, saj so v njih esencialne aminokisline.
IZBOLJŠUJE SESTAVO KRVI
V kloreli najdemo poleg beljakovin še širok spekter vitaminov, in sicer betakarotene, vse vitamine iz skupine B, vitamin C in E. Vsebuje tudi inositol in panacin, ter mineralne snovi, kot so fosfor, magnezij, kalij, železo, žveplo, kalcij, mangan, kobalt, baker in cink.
Klorela, poleg tega, da razstruplja in krepi imunski sistem, še spodbuja rast in obnavljanje tkiv ter izboljšuje prebavo in črevesne funkcije.
Izboljšuje tudi sestavo krvi in blagodejno učinkuje po različnih bolezenskih stanjih, kot so astma, hemofilija in razjeda na želodcu.
DELUJE MOČNO ANTIOKSIDATIVNO
Redno uživanje klorele izboljšuje splošno počutje in spodbuja aktivnost jeter, ureja prebavo in pospešuje regeneracijo celic. Klorela tudi blaži vnetja in zavira razvoj kroničnih degenerativnih bolezni pri ožilju in sklepih. Ugodno vpliva tudi na krvni tlak in znižuje raven slabega holesterola v krvi.
Klorela deluje močno antioksidativno in ugodno vpliva na mnoge kronične bolezni, kot je fibromialgija. Vzdržuje pa tudi primeren pH v našem telesu in primeren nivo krvnega sladkorja.
ZAČNIMO Z MAJHNIMI KOLIČINAMI
Največji učinek dosežemo, če uživamo klorelo v prahu, ki ga lahko vmešamo v solate, omake in juhe. Dobro se obnese tudi v vodi, sokovih in smoothiejih.
Uživanje klorele načeloma nima hujših stranskih učinkov, težave v obliki izpuščajev ali ekcemov pa imajo lahko ljudje, ki so alergični nanjo. Najbolje je, da najprej uživamo manjše količine klorele, saj lahko zaradi pospešene prebave prihaja do rahlih slabosti in neprijetnih občutkov v prebavilih. Nato pa postopoma lahko povečujemo našo dnevno dozo.
Forumi (vroče teme)
Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Video recepti
Špageti karbonara