Zvezdice alla Alfredo
Ste za vroče? Sezite po feferonih!
zdravje: hrana in zdravje, avtor: hlebpet / založba: ,
Zakaj si ne bi popestrili domačega vrta, terase ali okenske police z barvitimi in ognjevitimi feferoni? Feferoni niso preveč zahtevni za vzgojo, ponašajo pa se s širokim spektrom zdravilnih snovi, ki vas ne smejo pustiti ravnodušne. Skrajni čas, da postanejo stalnica v vaši prehrani.
VELIKO PESTRIH BARV, OBLIK, VELIKOSTI IN OKUSOV
Domovina feferonov, ki jih poznamo tudi pod imenom čili, je Srednja in Južna Amerika. Evropa jih je spoznala, ko jih je prinesel Krištof Kolumb, danes pa jih največ pridelajo v Sredozemlju, Afriki in Aziji.
Feferoni so zelenjava, priljubljena po vsem svetu.
Feferoni spadajo v družino razhudnikovk. Obstaja približno 6000 vrst feferonov različnih barv, oblik in velikosti, ki so različno pekoči. Sladki feferoni so po okusu podobni paprikam – bolj pogumni pa si privoščite pekoče feferone!
ZMANJŠUJEJO OBČUTLJIVOST NA BOLEČINO
Feferoni učinkujejo protivnetno, poživljajo in zmanjšujejo občutljivost na bolečino. Ta okusna zelenjava pa naj bi celo zmanjševala možnost za nastanek raka na prostati. Feferoni naj bi pozitivno vplivali tudi na naše razpoloženje, saj naj bi učinkovali antidepresivno.
Pekoči feferoni spodbujajo znojenje, ki ugodno vpliva na ohlajanje telesa, zato bi si jih morali privoščiti v poletni vročini. Ugodno vplivajo tudi na prebavni trakt, saj spodbujajo delovanje želodčne sluznice, povečajo se količine želodčnega soka in s tem se zaščiti želodec. Hkrati se poveča tudi prekrvavljenost prebavnega trakta, kar pospeši prebavljanje in izločanje plinov.
Feferoni jalapeno so zelo učinkoviti tudi v boju proti raku na prostati.
VSEBUJEJO VEČ VITAMINA C KOT V AGRUMIH
Feferoni vsebujejo več vitamina C kot agrumi. Bogati so z vitaminom B6, kalijem, magnezijem in železom, ki so ključni pri krepitvi imunskega sistem. Blagodejni so tudi pri boleznih srca in pri zvišanem holesterolu.
Med drugim rahlo redčijo kri, zato se uporabljajo pri nagnjenosti k trombozam in krčnim žilam ter zmanjšujejo možnost srčne in možganske kapi. Feferoni namreč vsebujejo kapsaicin, ki zmanjšuje občutljivost na bolečino in izboljšuje razpoloženje.
MNOGO RAZLIČNIH NAČINOV UPORABE
Feferone lahko jemo sveže, lahko jih vlagamo, polnimo, prekajujemo ali pa sušimo. Najbolje je, da jih uživamo sveže, saj imajo takšni najvišjo vsebnost zdravilnih učinkovin. Surove lahko uporabimo v solatah ali jih dodajamo kuhanim jedem. Sušene lahko hranimo dlje časa in si jih privoščimo v pekočih jedeh in omakah.
Forumi (vroče teme)
Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Video recepti
Čokoladni diamanti za valentinovo (čokolatini, truffli)