Pivski kruh
Homeopatija
zdravje: počitek in sprostitev, avtor: hlebpet
Biti vedno dobre volje, nasmejan, optimističen, prijazen in razigran je praktično nemogoče. Kljub temu, da nas z naslovnic revij, oglasov, oddaj in plakatov nagovarjajo sami nasmejani in vedri obrazi, pa je dejansko stanje v družbi precej drugačno. Res je, da nam osnovnih materialnih dobrin ne manjka in da lahko rečemo, da včasih živimo precej razsipno, pa vendar se veliko ljudi bojuje z malodušjem, potrtostjo, duševno utrujenostjo, žalostjo, strahom, dvomi in obupom.
Padec čustvenega ravnovesja je povsem običajen pojav, s katerim se občasno sreča vsakdo, vendar pa si prepogostih padcev psihičnega ravnovesja ne smemo privoščiti. Prijazna pomoč za težave je lahko tudi homeopatija, ki skuša na neagresiven in nežen način doseči notranje ravnovesje. Homeopatija gleda človeka kot celoto telesa, duha in duše.
V čem je skrivnost homeopatije?
Homeopatija deluje na svojevrsten način, saj gre za poseben terapevtski sistem in je uspešna le ob človekovi duševni pripravljenosti, saj se le tako sprožijo zdravilne moči v telesu ter med telesom in dušo. Homeopatska filozofija temelji na prepričanju, da je vzrok bolezni v nas samih. Homeopatska zdravila ne zdravijo, tako kot zdravila iz lekarne, pač pa telesu vračajo podrto energetsko in duhovno ravnotežje in s tem pripomorejo, da se telo samo pozdravi. Homeopatija ne išče vzrokov za bolezenske simptome v okolici, pač pa v nas samih. Prvo načelo homeopatije je »podobno se zdravi s podobnim«. Stara indijska modrost pravi »Vzemi trn, da boš izdrl trn iz prsta, potem pa zavrzi oba«, pri nas pa je znan rek »klin se s klinom zbija«. Pri načelu podobnosti gre torej za prepoznavanje ujemanja med sliko bolezni (vsi znaki bolezni oz. zdravstvene težave) ter osrednjo sliko zdravilnega sredstva, ki vsebuje ustrezno substanco. Slika zdravilnega sredstva pomeni delovanje nekega zdravila, ki se kaže v primeru, ko ga vzame zdrav človek le zato, da ga preizkusi. Sliši se zelo zapleteno, pa vendarle ni. Poglejmo konkreten primer aloje. Če zdrav človek zaužije alojo, bo po vsej verjetnosti dobil drisko, saj aloja velja za odvajalo in za zdravilo proti trdovratni zapeki. Področje uporabe homeopatskih zdravilnih sredstev z alojo je prav diska. Drugo načelo homeopatije je individualizacija oz. zdravljenje po meri človeka, tako da upoštevamo njegov značaj ter njegove bolezenske simptome.
Kaj lahko zdravimo s homeopatijo?
S homeopatijo lahko zdravimo kronične in akutne bolezni. Pri boleznih, pri katerih so organi ali tkiva tako bolezensko spremenjeni, da popolnega ozdravljenja ne pričakujemo, lahko s homeopatijo uspešno lajšamo težave. Homeopatska zdravila lahko kupimo v lekarni v obliki drobnih kroglic, tablet ali kapljic, vsekakor pa je priporočljivo, da se pred uporabo teh zdravil posvetujete s homeopatom.
Kdaj je zdravljenje s homeopatijo možno?
Homeopatija je lahko učinkovita kot samostojna metoda zdravljenja, kot dopolnilna metoda zdravljenja (kot dopolnilo konvencionalnemu načinu zdravljenja) in kot paliativna metoda zdravljenja (pri hudo bolnih pacientih, kjer ozdravljenja ne moremo pričakovati, lahko pa blažimo bolnikove težave).
V homeopatiji torej ne zdravimo bolezni glede na diagnozo, kot to počne klasična medicina, ampak zdravimo človeka na osnovi celote zbranih simptomov. Homeopatsko zdravljenje torej poteka od znotraj navzven in od zgoraj navzdol, simptomi pa izginjajo v obratnem vrstnem redu kot so nastali.
Viri:
Kornelija Pope- Troth: Homeopatija, Mladinska knjiga založba, 1994
Markus Wiesenauer, Annette Kerckhoff: Homeopatija za dušo, Mladinska knjiga Založba, 2005
Spletna stran – Slovensko homeopatsko društvo
Forumi (vroče teme)
Kaj jutri za kosilo? | NENA58 |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Video recepti
Bolj enostavno in poceni ne gre