4 koruzni storži z ovojnimi listi
sol po okusu
maslo po potrebi
1. Storže kuhamo v loncu na pritisk, ker se sicer predolgo kuhajo. V slani vodi naj vrejo, dokler se zrna ne zmehčajo. Če storže pripravljamo v mikrovalovni pečici, jih z ovojnimi listi ali brez njih zavijemo v moker papirnat prt, položimo na ploščo ali pladenj in jih kuhamo 5 -6 minut (velja za pečico 600 W) pri visoki temperaturi.
2. Storže v ovojnih listih ali brez njih zavijemo v aluminijasto folijo in jih položimo na mrežo žara. Pečemo jih nad žerjavico, dokler se zrna ne zapečejo. Med pečenjem jih večkrat obrnemo. Lahko pa storže v foliji položimo na vroč pepel z malo žerjavice in jih med pečenjem obračamo.
3. Storže brez ovojnih listov lahko nataknemo na palico, ki jo s pomočjo rogovile držimo tik nad žerjavico. Tak način je primeren za prijateljske druščine. Lahko pa krajše palice z nataknjenimi storži zapičimo v zemljo okoli ognja (ciganski način). Med pečenjem jih večkrat zavrtimo.
4. Najokusnejši pa so storži, ki jih narežemo na kolobarje in nataknemo na palico in sicer tako, da izmenično natikamo kolobarje koruze in rezine slanine. Pečemo jih tik nad žerjavico in obračamo.
Pečeno koruzo posolimo in namažemo z maslom. Storže v foliji počasi ohladimo, ker se v zavitkih pečejo še nekaj časa. Storže uživamo še tople. Koruza mora biti povsem sveža, ker se sladkor hitro spreminja v druge ogljikove hidrate in dobimo mokasti okus. Lahko pa jo zmrznemo in uporabimo kasneje.
Koruzni storži sladke koruze (v sili lahko uporabimo tudi navadno koruzo) so zreli , ko svilene nitke na vrhovih porjavijo, zrna so čvrsta, toda ko jih stisnemo, se iz njih pocedi bel sok. Zunanje ovojne liste odstranimo, notranje pa pustimo, ker dajejo zrnom boljši okus, po želji pa jih lahko tudi povsem odstranimo.
ali mogoce veste kako se sladko koruzo vlozi,vidim da veste veliko o koruzi hvala / kumora