

275 g sladkorja
1 l vode
125 g kakava
1 žlička vanilijevega ekstrakta (vzamemo temnega, samo rjavi so naravni, ostalo so samo esence)
Zavremo sladkor in vodo (sladkor se seveda stopi). Zdaj vanjo presejemo kakav in spet pustimo, da zavre, nato zmanjšamo ogenj in pustimo, da rahlo brbota še 20 min. Odstavimo, pokrijemo in pustimo, da se ohladi (če se nam mudi in hočemo, da se to zgodi hitreje, prelijemo v drugo posodo in jo postavimo v hladno vodo). Dodamo še vanilijev extrakt in zlijemo v strojček za delanje sladoleda. Čez kakih 20 - 35 minut bo sorbet gotov:)
Ta sorbet je bolj grenek, oz. ima zelo izrazit okus po kakavu.
Je pa primeren tudi za ljudi, ki imajo radi sladoled, pa morajo iz kateregakoli razloga paziti na maščobe, saj je ne vsebuje prav nič:)
Ne bo držalo, da ni prav nič maščob. V kakavu je 20 do 22% kakavovega masla, tako vsaj piše na ovojnini tistega, ki ga imam doma. Je pa res, da je v sladoledu teh maščob vseeno zelo malo.
Ja, mislila sem dodanih maščob. Nekaj jih je tudi v moki in posnetem mleku, pa tudi rečemo, da je "brez maščob" pecivo, ki ima moko in mleko recimo... V mojem kakavu jih je še manj:)
Kaj jutri za kosilo? | ![]() |
malo za hec | ![]() |
MOJ vrt | ![]() |
Kaj danes za zajtrk | ![]() |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | ![]() |
Bretonske palačinke
Rebrasti peresniki s pestom iz bazilike, bučkami in bučkinimi cvetovi