

odličen recept, če želimo pripraviti sladico v naprej
Najprej pripravimo testo. Skozi cedilo presejemo in pecilni prašek. Malo premešamo, da se ter pecilni prašek zmešata. Nato dodamo sladkor in zopet malo premešamo.
Nasvet pred dodajanjem masla: maslo vzemimo iz hladilnika kakšno uro ali dve, predno začnemo z izdelavo testa. Maslo se bo omehčalo in lažje ga bomo vmešali v suhe sestavine. Torej sestavine malo premešamo in nato dodamo rumenjake ter mleko.
Testo se bo začelo formirati izredno hitro. To je eno izmed tistih vrst testa, katere ne gnetemo 10 minut, ampak zgolj minuto ali dve. Ko končamo z gnetenjem, ga pustimo kar v posodi ter postavimo v hladilnik, da počiva. Medtem lahko olupimo in izkoščičimo jabolka ter začnemo s pripravo kokosove mase.
Za kokosovo maso najprej naredimo trd sneg iz beljakov. Ko je le ta dovolj trd, začnimo dodajati sladkor v dveh ali treh delih. Po vsakem dodajanju sladkor dobro vmešamo v sneg. Na koncu dodamo še kokos in ga nežno vmešamo v zmes.
Sedaj pa sestavljanje pite.
Vzemimo približno tričetrt testa in ga lepo razprostrimo po pekaču. Ostanek testa bomo porabili za vrhnji del pite.
Potem pride na vrsto marmelada. Za to pito uporabljam mešanico figove in marelične marmalade. K jedi se dobro poda tudi slivova marmelada.
Marmelado lepo sortiramo po testu in nato dodamo po vrhu naribana jabolka. Jabolka rahlo potlačimo z roko. Na vrhu jabolk pride na vrsto zmes iz snega in kokosa. Z zmesjo prekrijemo jabolka v celoti.
Preostalo testo zvaljamo na pomokani delovni površini na tanko, ter narežemo na dolge trakce. Na vrhu kokosove zmesi trakce testa aranžiramo v obliki mreže.
Ko smo končali, pito postavimo v pečico ter pečemo od 40-50 minut na 180 stopinj.
Ta recept je super, če želimo pripraviti kakšno sladico v naprej.
Serviramo jo lahko s stepeno smetano ali kepico vanilijevega sladoleda.
Pri nas so pite pogosto na jedilniku. Kokos naredi pito res drugačno od običajne jabolčne, eksperimentiranje z marmeladami pa je itak vedno dobrodošlo. Super recept in seveda ponovna pohvala za video.
mere pekača so
Širina: 32 cm
Dolžina: 42 cm
Višina: 5.5 cm
Ravno pekač od pečice uporabljam, "limona".
Kaj jutri za kosilo? | ![]() |
malo za hec | ![]() |
MOJ vrt | ![]() |
Kaj danes za zajtrk | ![]() |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | ![]() |
Široki rezanci la collezione na bolonjski način
Piščančja stegna z miso pasto