

kolač oblit s čokolado in posut s kokosom
Biskvit:
3 jajca
200 g sladkorja ali 8 žlic
200 g moke ali 12 žlic
1 vanilin sladkor
1 pecilni prašek
kavna skodelica mleka
kavna skodelica olja
Čokoladni preliv:
200 g čokolade za kuhanje
žlička masla
20 žlic mleka
200 g kokosove moke
Biskvit:
jajca, sladkor in vanilin sladkor skupaj zmešamo z mešalnikom. Dodamo moko in pecilni prašek, potem pa še mleko in olje.
Pekač namažemo z oljem in posujemo z moko. Nato zmes vlijemo v pekač. Pečemo na 180 - 200 stopinjah kakšnih 25 - 30 minut (pekač damo že v ogreto pečico).
Ko se biskvit speče, ga narežemo na kocke.
Čokolada:
v malo večji lonec vlijemo vodo in jo damo greti. V malo manjšo posodo nalomimo čokolado ter dodamo mleko in maslo. Vse skupaj mešamo, dokler se ne stopi.
Valjanje v kokosovi moki:
vzamemo dva krožnika in eno malo večjo skodelico.
Na en krožnik stresemo kokos, na drugega pa že povaljane kocke. V večjo posodo vlijemo čokolado, ki smo jo malo prej kuhali. Kocke najprej povaljamo v čokoladi, potem pa še v kokosu. Vse to postrežemo in dober tek!
Recept je res enostaven, ker pa tudi mene moti, da ni povsem natančen, ga dopolnjujem glede na lastno izkušnjo.
Velikost pekača za 32 kock velikosti cca. 3 x 3 cm: 32 x 20 cm (npr. emajliran pekač z oznako 32 na dnu); jaz sem ga malo namastila z maslom in obložila s peki papirjem (tudi po stranicah), ker vedno tako pečem biskvite.
Velikost jajc: L
200 g sladkorja je za zelo zelo sladkosnedne, pri biskvitih je 30 - 40 g sladkorja na 1 jajce zadosti, jaz sem uporabila skupaj 120 g.
0,5 dl olja in 1 dl mleka.
Da testo lepo naraste, pomaga tudi vrstni red dodajanja sestavin. Penasto umešanim jajcem s sladkorjem dodamo najprej olje, mleko, po okusu 1-2 žlici ruma (alkohol med peko izhlapi, ostane pa aroma in bolj puhasto testo), nato pa zmes moke in pecilnega praška. Sama uporabim ostro moko in premešam z električnim mešalcem samo toliko, da je zmes homogena in mehurčkasta. Pečem po navodilih iz recepta. Vroče testo zvrnem na rešetko in pustim ohladiti. Ko se testo ohladi, ga narežem na 8 trakov po dolžini in nato na 4 dele po širini.
Še glazura: uporabila sem pariško kremo iz 300 g čokolade in 300 g sladke smetane (segrevamo med mešanjem toliko časa, da nastane lepa svetleča gostljata krema) in točno 200 g kokosove moke. Oboje sem pripravila v globokih krožnikih (pariška lepo uspe v MW pečici) in panirane kocke odložila na večji pladenj.
Kaj jutri za kosilo? | ![]() |
malo za hec | ![]() |
MOJ vrt | ![]() |
Kaj danes za zajtrk | ![]() |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | ![]() |
Juha iz čičerike in rožmarina
Kremšnite, kremne rezine - kot z Bleda