

zelo sočna rulada
6 beljakov (sneg)
6 rumenjakov
6 žlic mletih orehov ali lešnikov
6 žlic sladkorja v prahu
Nadev:
2 dl kisle smetane
2 banani
sladkor v prahu za posip
Rumenjake zmešamo s sladkorjem, dodamo orehe in sneg ter pečemo pri 180 stopinjah približno 15 minut.
Pečeno zvijemo s peki papirjem ali s kuhinjsko servieto. Čez nekaj minut odvijemo, namažemo s kislo smetano in po dolgem položimo dve banani, ki smo ju prej pokapali z limoninim sokom, da ne porjavijo.
Zvijemo nazaj in ohladimo.
Rulada je najboljša naslednji dan.
Namesto kisle smetane včasih vzamem mascarpone.
jaz tudi poznam pod imenom mačje oči:) meni je zelo dobro pecivo
Pri nas pa rečemo "mačje oči" temu, kar večina tu imenuje "bicikli".. in je to za nas kar rulada
Jaz pa dodam kisli smetani malo sladkorja, drugače pa je ta rolada zakon.
Živjo, sem danes spekla bananino rulado in sem naredila kremo iz sladke smetane, moskarponeja, vanilije in sladkorja. Dobra in obstojna krema. Na kremo sem dala dve banani in sem zvila. res je bila super.
Mina20, če si na oreščke alergična pa poskusi kar z moko, po moje se kokos ne obnese dobro.
Lp
mina20, glede na to, da so orehi tu glavna sestavina poleg banane in veliko prispevajo k okusu, nima smisla česarkoli nadomeščati. Raje izbereš drug recept za rolado in jo polniš na tak način. Mislim, da bi se v tej kombinaciji odlično obnesla čokoladna rolada Silva, ki jo najdeš v bazi.
Kaj jutri za kosilo? | ![]() |
malo za hec | ![]() |
MOJ vrt | ![]() |
Kaj danes za zajtrk | ![]() |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | ![]() |
Ameriška jabolčna pita (American apple pie )
Pad Thai