Anine rezine
zelo enostavno in božansko pecivo, ki po okusu prekaša marsikatero torto, priprava brez peke
Sestavine
Biskvit:
1 paket Savoiardi piškotov (baby)
mleko ali voda za vlaženje
Krema:
2 veliki jabolki
200 ml smetane za stepanje (mlečna)
mleko
voda
3-4 jedilne žlice sladkorja oz. sladilo po želji
1-2 lista želatine (PO ŽELJI)
2 paketa vanilijevega pudinga v prahu
Dekoracija:
200 - 300 ml smetane za stepanje
kakav v prahu (po želji)
Postopek
Biskvit:
v manjši pekač tesno enega ob drugega v vrsto položimo piškote, ki nam bodo služili kot biskvitna plast. Nato jih navlažimo z mlekom.
Krema:
želatino namočimo v mrzli vodi. Jabolki olupimo in narežemo na krhlje ter v mešalniku z nekaj vode zmeljemo do goste pulpe brez koščkov jabolk. Pulpo prelijemo v večjo merilno posodo ter ji dolijemo smetano ter toliko mleka, da je skupna količina mase okoli 800 ml. Zasnovo za kremo nato prelijemo v kozico ter zavremo na ognju ter sladkamo. V drugi posodi v 200 ml mrzle vode ali mleka raztopimo praška za puding. Kozico odstavimo z ognja ter vmešamo želatino po navodilih na embalaži. Na koncu prilijemo še puding, kozico pa pristavimo nazaj na ogenj ter zakuhamo kremo na tak način, kot da bi kuhali puding. V primeru, da je krema pregosta, dolijemo še malo mleka.
Priprava sladice:
polovico kreme polijemo po piškotih, nato pa nanjo naložimo še eno plast piškotov, ki jih ni potrebno navlažiti, ter po njih polijemo še preostalo kremo.
Pecivo nato ohladimo v hladilniku. Ko je ohlajeno, ga premažemo še s plastjo stepene smetane, v primeru da uporabimo mlečno, priporočam dodajanje kremfixa, pri uporabi rastlinske pa ta ne bo potreben. Po želji lahko po smetani posipamo še kakav v prahu. Pred serviranjem pecivo hranimo še kakšno uro v hladilniku.
Predlogi za vino
Mnenja o receptu
Se opravičujem, če sem izpadla pikolovska. To ni bil moj namen, vprašanje je bilo čisto, da se informiram, ker mi gre želatina "v nos", recept mi je pa simpatičen in bi sladico z veseljem naredila. Kompliciram, saj vem :/
Eno je vmešati želatino v skuhano vročo maso, drugo pa kuhati maso v kateri je želatina. Moj komentar je bil čisto dobronameren, ker je želatina občutljiva reč in se moramo držati določenih pravil pri pripravi.
Navodila o želatini tudi jaz poznam, samo nisem prepričana, da pri govoru o občutljivosti želatine ne gre za "vražo". Sama namreč namočeno vedno (razen če jo vmešam v vročo maso) stalim v mikrovalovki in skozi okence gledam, da se začnejo delati mehurčki, včasih pa tudi prav pošteno zavre do vrha steklenega vrča, v katerem jo talim. In vedno deluje!
Res pomembno pri želatini, ki jo dodamo mrzli masi, je, da najprej nekaj žlic mase damo v želatino in dobro premešamo, nato pa mešanico vmešamo v preostalo maso. Če raztopljeno želatino neposredno vlijemo v mrzlo maso, se namreč lahko zgodi (posebno če je masa zelo mrzla, npr. skuta, jogurt ali smetana neposredno iz hladilnika, pa še z dodanimi zamrznjenimi malinami), da se želatina takoj strdi v obliki vlaken ali kroglic in tudi ne trdi mase. Vem, o čem govorim!
Forumi (vroče teme)
Kaj jutri za kosilo? | Trixi |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Video recepti
Marmorni kolač
Galette z zelenjavo