Kunčja jetrna pašteta s tartufi
okusna in dišeča kunčja jetrna pašteta
Sestavine
jetra dveh kuncev (približno 200 g)
2 stroka česna
2 jušni žlici račje masti (od tega ena za praženje in ena za boljšo mazavost paštete)
1 jušna žlica masla
1 srednje velika čebula
majhna pest svežega peteršiljevega listja
ščepec posušenega majarona
1 zravnano polna kavna žlica posušenega rožmarina
1 zravnano polna kavna žlica črnega popra v zrnu
2 zvrhano polni kavni žlici tartufate
1 jušna žlica konjaka
sol
pol kavne žlice sladkorja
mešanica paštetnih začimb (koriander, ingver, gorčica, muškatni orešček, črni poper, cimet, piment)
rdeči poper za okras
Postopek
Česen in čebulo olupimo in drobno sesekljamo, peteršiljevo listje operemo, odcedimo in drobno sesekljamo, črni poper in rožmarin v možnarju temeljito stremo, kunčja jetra očistimo (odstranimo vse žilice) in narežemo na srednje velike kose.
Ponev segrejemo na srednje visoko temperaturo in v njej stopimo račjo mast. Dodamo čebulo in jo počasi pražimo toliko časa, da postane mehka (ne sme porumeneti). Dodamo maslo in med mešanjem počakamo, da se stopi. Dodamo česen in pražimo le še toliko, da zadiši.
Dodamo kunčja jetra, premešamo in pražimo, dokler niso jetra popolnoma pražena (približno 10 minut). Med praženjem večkrat premešamo. Dodamo majaron, konjak, sol, rožmarin, poper, sladkor in paštetne začimbe. Premešamo, odstavimo in vsebino ponve preložimo v posodo multipraktika. Dodamo tartufato in peteršilj. Vsebino zmeljemo, med mletjem multipraktik nekajkrat ustavimo in potisnemo navzdol del vsebine, ki se je oprijel robov posode. Zmes naj bo gladka. Za boljšo mazavost dodamo še eno žlico račje masti.
Preverimo okus, če je potrebno solimo in pašteto preložimo v servirno posodo. Poravnamo z žlico in pustimo, da se ohladi na sobni temperaturi. Nato posodo pokrijemo in postavimo čez noč v hladilnik. Ponudimo naslednji dan s hrustljavo popečenim svežim kruhom.
Predlogi za vino
Mnenja o receptu
U pje, temu pa re reče luksus.
Koliko € se na koncu nabere za pripravo točno toliko paštete, kot je objavljeno v tem receptu?
Nisem prepričan, da je na enoto teže tale pašteta dosti dražja od Gavrilovića. Ceno izdelkov predelovalne industrije se dostikrat podcenjuje. Pri doma pripravljeni hrani iz cene odpade najdražja postavka: delo.
Ja samo če pogledam samo sestavine in predpostavko da sam živim, mi definitivno zadeve propadejo, preden jih pojem. Nabaviti vse te sestavine...uff. Je pa dobra fora za kako novo leto ali pa praznovanje...kot darilo!
Takoj podpišem mnenje 666. Večina sestavin je tako ali tako vedno doma, vsaj pri meni. Kadar pečem raco, pa čeprav enkrat letno, spravim maščobo, stranski produkt peke race pač. Če računamo, da imam, pa magari albanski, konjak doma, ravno za take primere, ker pijem ga pač ne, so strošek le še kunčja jetra, kar pa ne more preseči nekaj evrov. dela ne računam. Imam torej delikateso, ki, če je priemrno zalita z maščobo, počaka na hladnem kar nekaj časa.
Forumi (vroče teme)
Kaj jutri za kosilo? | Trixi |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Video recepti
Ržen sendvič s kajžarsko klobaso
Kitajski rezanci s piščancem