Piščanec na "buzaro"
zanimiva kombinacija piščanca in omake (buzare)
Sestavine
2 fileja piščančjih prsi
6 strokov česna
šopek peteršilja
6 kaper
2 lovorjeva lista
konzerva pelatov (polpa)
2-3 dl dobrega olivnega olja
1 dl črnega vina (Refošk)
0,5 dl konjaka
sojina omaka
sok 1/2 limone
sol
Za marinado:
sojina omaka
sol
česen v prahu (ali svež)
2 čajni žlički balzamičnega kisa
Postopek
Piščančja prsa umijemo, posušimo, narežemo na "trakce" (cca. 1 cm široke), solimo, popramo, pokapljamo s sojino omako, potresemo s česnom v prahu (ali svežim) ter prelijemo z malo olivnega olja in pokapljamo z balzamičnim kisom, damo v hladilnik in mariniramo 1 uro.
Nato meso na hitro prepražimo na vročem olju ter odstavimo.
Buzara (omaka):
olivno olje segrejemo, vanj stresemo na drobno sesekljan česen in ko zadiši (ne sme porjaveti), dodamo meso. Ko olje spet "zavre," dodamo pelate, peteršilj, kapre, lovorjev list, zalijemo z vinom in konjakom ter še s sokom pol limone. Pustimo na nizki temperaturi in pokrito dušimo cca. 15 minut. Pazimo pri vinu, dodajamo ga po okusu, prav tako limono.
Opombe
Zraven ponudimo svež bel kruh ali polento ali njoke ali kuhan krompir ali karkoli, kar sodi k takim omakam.
Predlogi za vino
Mnenja o receptu
Zanimivo, bom preizkusil na moji dragi, me res zanima kakšen bo odziv. Mogoče bi vseeno zamenjal prsa za krače brez kosti in kože, se mi zdi da so prsa prepusta za v omake. No ja, sicer je pa moje mnenje da prsa in stegna tako ali tako niso uporabna kaj preveč na sploh :)
Zanimiva kombinacija kolega Bogo čeprav meni ne deluje ravno kot buzara ampak ja, saj vem, dal si jo itak v " ".
Ne razumem čisto kaj si mislil z zadnjim stavkom Zzak oziorma kam pes taco moli, ker meni so pa tako stegna kakor tudi prsa kar precej uporabna :).
Obema lp
Popravek. Prsa in predvsem stegna v določenih primerih tudi sam naravnost obožujem. Koliko ima to veze s kulinariko pa ne bi sodil.
Joj ste lušni. Se takoj vidi, kateri recepti so bolj moški. Samo še Ežoj se mora oglasiti... pa bo debata, o najkvalitetnekjšem kosu mesa že kar popolna.
Pozdrav vsem,
to je pač poizkus narediti nekaj novega oz. kombinacija, je pa res, da je pri pravih buzarah okus morja značilen le tega pa tukaj ni. Je pa zanimivo za tiste, ki ne marajo preveč okusa po morskih sadežih.
Skratka pri nas doma je tudi ta (prej smo delali škampe) naletela na veliko odobravanje.
Zdi se mi čisto OK, da se kot buzara pripravi še kaj drugega, ne samo kar je prišlo iz morja. Z besedo buzara danes označujemo značilne jedi iz rib, rakov in školjk. Vendar je izvirni pomen buzare običajno večja ali manjša železna posoda z enim ročajem, ki so jo ribiči uporabljali na barkah za pripravo jedi. Potem se je obrnilo tako, da je posoda posodila ime jedi, ki je v njej pripravljena. In zato imamo danes buzaro kot jed, ne glede na to v čem je pripravljena (podoben primer je bosanski lonec). Buzara pa, kot ime za posodo, je utonila v pozabo.
Sploh ni dileme o tem Bogo, da si zadel žebljico na glavico. je pa res, da tudi sam vedno povezujem buzaro z morskimi sadeži in ne s kakšnim drugim mesom. In tukaj je dobrota tvojega recepta- zdaj bom razmišljal drugače tako da fajn, da si objavil ta recept.
Glede piskra z enim ročajem kolega Sarabande me je pa prešinila še ena asociacija pa jo seveda tukaj ne smem povedati, ker beseda ni primerna za javno objavo. Se pa začne na Buza.
lp
Forumi (vroče teme)
Kaj jutri za kosilo? | johana |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Video recepti
Mandljeva juha ajoblanco
Hrustljav piščanec iz pečice