Sojini kalčki z mlado čebulo
Sestavine
12 dag sojinih kalčkov (zares dobri so samo sveži)
2 mladi čebuli z zelenjem
1 žlica olja
1 strok česna
nekaj žlic več kot pol skodele kokošje jušne osnove ali vode
glutaminat po okusu
sol in poper po okusu
Postopek
Operi kalčke z mrzlo vodo in jih odcedi. Nareži mladi čebuli na centimeter dolge poševne rezine.
Segrej olje, dodaj zdrobljen česen in ga popeci, da postane zlato rjav. Vzemi ga ven in zavrži. Dodaj kalčke in čebuli ter mešaj 3 do 4 minute. Dodaj juho, sol, poper in glutaminat. Mešanica naj vre 3 do 4 minute.
Postrezi na toplem krožniku.
Predlogi za vino
Mnenja o receptu
Ga. Marinka!
Imam vašo knjigo "Kuharska umetnost Azije". Zelo rad pripravljam kitajske jedi (nabavil sem vok g. Kena Homa).
V vaši knjigi se pogosto pojavlja glutaminat (enako kot je v tem receptu). Kje ga lahko nabavim. Žal, na našem tržišču je ponudba sestavin za "ta drugo kuho" izjemno slaba.
Še nakaj. Všeč so mi recepti z rižem v različnih listih (lotosov, palmin) vendar, kot sami ugotavljate, se to v Evropi težko dobiti. Menda bo zdaj boljše, ko nas sprejmejo v EU.
Sestrična, ki je živela dolgo časa v Bosni mi je poslala recept za ponarejeno sarmo v listih vinske trte. Zelo priljubljena jed za bosanski "mezetluk" (recimo malica ali vmesna jed). Zdi se mi kar dobra zamenjava za tiste liste, ki jih tako ali tako ne dobimo. Predlagam uporabo izključno ekološko (kolikor je to sploh mogoče) pridelanih listov.
Tile prigrizki so prav lušni (za en grižljaj) in se lahko postrežejo kot predjed, vmesna jed ali priloga. Pošiljam recept.
Ivo!
Glutaminat lahko naročiš kar na internetu (trgovina je celo slovenska). Poglej na http://enaplus.com/1plus/kuhinja/izdelek_posamez
1005&id_artikelWEB=341&id_kuhinja=100
Glutaminat res okrepi okus jedi. Izvirni kitajski recepti ga ne poznajo. Vsak kolikor zdaj vem. Pojavil se je šele, ko se je kitajska kuhinja širila po svetu. Povzroča tako imenovani "sindrom kitajskih restavracij". Se pravi, kdor ima malo bolj občutljiv želodec, ima lahko težave. Marsikdo pa gre rad v kitajsko restavracijo, ker je kitajska hrana "lahka", ne obremenjuje želodca. Glutaminata nikoli ne uporabljam. Če je jed pripravljena res "po kitajsko", je glutaminat odveč.
Forumi (vroče teme)
Kaj jutri za kosilo? | johana |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Video recepti
Ploščati špageti z genovskim pestom, krompirjem in stročjim fižolom
French toast s sadjem