Rojstni dan!

Paris  

član od: 7.10.2006

sporočila: 5

tema odprta - 18. apr 2007 11:37 | ogledi: 4.446 | odgovori: 10

Spoštovani forumovci!

Vidim, da ste vsi tukaj prekaljeni kuharji, zato vas prosim za pomoč.

Pripravljam zabavo za rojstni dan, ki se bo odvijala v stanovanju, pripraviti pa moram hrane za približno 18 ljudi! Malo me skrbi zaradi prostora (ga je bolj malo in ne vem, če bodo lahko vsi sedeli za mizo), bo malo bolj razgibana zabava!

Zato mora biti tudi hrana temu primerna - nič ne morem skuhat, kar se da na krožnik in poje (npr. kakšna pečenka s krompirjem ali kaj podobnega). Ponavadi delam kakšne testeninske solate, narezke in podobno.

Vem, da imate neskončno veliko idej in bi prosila, da jih delite z mano! Kaj naj pripravim za svoje prijatelje, da bo hrana dobra in jim ostala v lepem spominu?

Hvala!

Paris

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. apr 2007 13:02

Prejšnji teden sem pripravila pogostitev za prijateljico, ki je imela 68. rojstni dan. Bilo nas je 11, ker je stanovanje še delovišče in ima 30 cm pulta, ni pribora, ena miza in ena mizica, sem se odločila za: polnjeno francosko štruco iz baze, kanapeje, obložene z mesninami in sirom. Pa imeli smo torto.

Uporabili smo aluminjaste ovale. Prostor je velik 5,5 m krat 3,2m. Pa ni bilo videti, da bi se drenjali. Je pa res,da ni veliko pohištva v njem. Saj ima kdo kake zložljive stole za piknik, kaka gasilska klop iz gasilskega doma. Mi smo sedeli celo na tamali lestvi. Pomembna je tudi starost gostov, no, mi smo bili v poprečju kar visoko.

Še to- kanapeji so bili dobri in preprosti, če se javiš na zasebno pošto, ti jih bom opisala. Celotno idejo sem pobrala pri znanki, ki je profesionalna kuharica in so jih zadnjič delali za večje število ljudi.

 

Frina

Paris  

član od: 7.10.2006

sporočila: 5

18. apr 2007 13:08

Saj stanovanje ni tako zelo majhno, nekako bomo že. Bom poskrbela, da bo vsak imel svoj stol. Hotela sem reči, da pa kakšnih jedi, kot je npr. juha, ne bomo mogli jesti. kar se starosti gostov tiče - tam okrog 30 - bolj manj kot več. Kanapejčki pa dobro zvenijo, bi prosila za recept! Paris

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

18. apr 2007 13:11

Ja, pri nas je tudi zmeraj največji hit polnjena francoska štruca. Jaz jo delam tako: na majhne kockice zrežem šunko, sir (ponavadi ementaler) in kisle kumarice. Vse skupaj zmešam s kar veliko količino majoneze oz. kot za francosko solato. Potem francosko prerežem na pol in odrežem tudi krajčke. Sredico izdolbem z ročajem kuhalnice in jo primešam k ostali masi. Nastanejo nekakšni votli valji, ki jih napolnim z maso. To lahko narediš že dan prej, potem jih pa narežeš na kolutke tik pred zdajci. Pa naredi še kaj za vegetariance... kakšen namaz iz avokada ali zelenjavne obložene kruhke, sam to je kar zamudno, je lažje narest narezek. Pa seveda kokosove oz. rumove kroglice in še kakšno pecivo, ki ga lahko narežeš na manjše kose.. sej tega je pa celo morje. Lp, lepo praznujte Scorpy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

18. apr 2007 13:13

Paris, poglej na zasebno pošto. Mamamia mamamia

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

18. apr 2007 13:13

Aja, pa kšni zavitki - mesni, zelenjavni (iz krompirja, špinače in skute...)... prazolio iz baze je zelo priljubljen, vpiši v iskalnik... pa narežeš na manjše kose in je Scorpy

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

18. apr 2007 14:28

Živijo!Imam isti problem:majhno stanovanje,16 ljudi od tega 4otroci vedno v otroški sobi.Do zdaj so bili navadno narezki ali pice. Bi pa za spremembo kaj drugega.Isto juhe ne pridejo v poštev, ker je majhna kuhinja.Skratka nekaj ,kar se lahko pripravi en dan prej. Zato prosim za kakšne ideje. Hvala! Renata69 renata69

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

18. apr 2007 14:38

Renata69, na zasebni pošti imaš seznam jedi za vse mogoče priložnosti. Mamamia mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. apr 2007 15:03

Mamamia, lahko pristavim piskrček za enake informacije. Me drugo leto najbrž čaka isti dogodek, pa bo treba letošnjo ponudbo preseči. Hvala vnaprej.

 

Frina

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

19. apr 2007 10:21

Mamamia, tudi meni bi prišle prav nove ideje. Rojstnih dnevov se ne manjka, idej pa, še posebej če imajo povabljeni različne okuse. Hvala. aknelab

gadyyss  

član od: 17.11.2006

sporočila: 7

19. apr 2007 10:45

Mamamia, tudi jaz se pridružujem prošnji za vaše ideje. Maja imamo "fešto", pa mi bo prav prišlo.. Hvala in lep sončen dan vsem. gadyyss

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti