Aparat za sladoled

Lucka-1  

član od: 16.2.2007

sporočila: 3

tema odprta - 19. mar 2007 21:19 | ogledi: 6.373 | odgovori: 11

Pozdrav vsem,

odlocam se o nakupu aparata za sladoled - ker ne smem nic kravjega, imam

v trgovini zelo omejen izbor :(

Kateri aparat pirporocate?

Se da delat sladoled samo iz mleka in sadja ali so nujne kake

smetane in dodatki?

Za vsak predlog najlepsa hvala.

PA NAJ VAS NE ZASNEZI :)

Lucka

Lucka-1

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

19. mar 2007 23:01

Kolk se men sanja, je osnova mleko ali pa vsaj smetana.Ne vem pa ,če bi se dalo tudi narediti iz sojinega mleka.Saj sojinega lahko uživaš? Pri nas žal ni groze glede snega. AN

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

20. mar 2007 9:46

Če imaš takšne omejitve, potem v bistvu lahko ješ sladolede le iz sadja, jajc in sojinega jogurta ali mleka, kajne? Za to se ti pa skoraj ne splača kupovati strojčka za sladoled. Če imaš multipraktik ali močnejši mikser, lahko zmelješ zamrznjeno sadje z dodatkom sladkorja, likerja, sojinega mleka - in imaš sladoled narejen. Je res za takojšnjo uporabo, a moji ga imajo raje od tistih iz aparata, z dodatki smetane in jajc. Če boš pa že kupovala, kupi takega, ki ga ni treba dajati v zamrzovalnik - ki torej hladi sam. Je dosti bolj praktično. Lisa

O-O  

član od: 6.10.2006

sporočila: 51

20. mar 2007 11:57

Odličen sladoled je samo iz sadja, jogurta in sladkorja. - 2 jogurtova lončka zmiksanega sadja (odličen je iz gozdnih sadeževa li drugega jagodičevja (borovnice, jagode, maline - ali mešanica vsega) - 1 do 2 lončka jogurta (vzameš sojinega, če kravjega ne smeš) - 1 lonček sladkorja Ta sladoled lahko narediš v strojčku, ali pa samo zmiksaš in močno ohladiš. O-O

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. mar 2007 12:01

Lučka, seveda se da, vse se da pri sladoledih! Evo, kot je LOni lepo obljubila:) Ok, torej najprej glede aparata: pri nas se dobijo samo tisti, kjer moraš posodo ali vložek dat prej v zmrzovalnik, navadno pravijo, da vsaj za 18 ur, pa ti povem iz lastnih izkušenj, da to navadno ni dovolj, zmrznjena mora biti vsaj 24 ur, ali pa se sladoled ne naredi lepo. Kakih hudih razlik med temi aparati (razen v ceni in dizajnu), ni. Meni je bolj všeč, če gre v zmrzovalnik cela posoda, ne samo vložek, ker sicer hladi samo od spodaj in je slabše (mami ima to varianto, jaz pa to s celo posodo), zavzame pa res cela posoda malo več prostora - ampak v posodo lahko daš kako vrečko zmrznjenega sadja, če si na tesnem s prostorom v zmrzliču. V Italiji se dobijo tudi aparati, ki tudi sami zmrzujejo, sladoled naredijo približno 2x hitreje in ni ti treba met tistega trapastega vložka v zmrzovalniku (kar je meni pomembno, saj imam rajši tisti prostor zapolnjen s sladoledom namesto s posodo), pa še delaš lahko en sladoled za drugim, kar pri tem s posodo ne moreš, ker moraš pač vsakič vmes ohladit posodo, torej lahko delaš sladoled vsak drugi dan, ne pa dva naenkrat, kar je meni resen problem, zato sem si nabavila tega v Italiji. je pa drag, velik in moj že 2. v popravilu (pri tem, da ga popravljajo vsakič po 2-3 mesece...) tako da ne vem, če bi ti ga priporočala že kar takoj na začetku. Po moje si torej omisli en poceni strojček, ki se mu da cela posoda v zmrzovalnik, jaz sem predlani kupila tistega na merkatorjevi akciji za 7 jurjev, pa je čisto lepo delal. Cena je različna predvsem zaradi dizajna. pri motorjih ni kakih večjih razlik, lahko malo pogledaš na moč (watte), ampak so večinoma kar podobni, edino pazi na premaz - če boš vzela takega s posodo, ki je premazana s teflonom ali kako tako zadevo, potem ne smeš jemat sladoleda iz strojčka s kovinsko zajemalko za sladoled - no, vsaj po stenah ne smeš praskat z njo. S plastično lopatko pa lahko, ni problem. Glede mleka: vedno, v vseh receptih za sladoled, ga lahko nadomestiš s sojinim mlekom in smetano s sojino, seveda pa bo okus drugačen, ampak verjetno si sojinega mleka navajena in te to ne bo motilo (sicer pa žal niti nimaš izbire...) Seveda pa gre tudi brez mleka! Sem dala med drugim že par receptov brez mleka v bazo. Evo ti linke do mojih sladoledov: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6982 http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6979 http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6978 http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6932 Sorbeti na splošno so brez mleka, šerbeti pa ga lahko vsebujejo, ni pa nujno. Granite so tudi brez mleka, če to dvoje ("sorbet recipe" in pa "granite recipe") vtipkaš v googla, ti vrže ven malo moje v glavnem sadnih sladoledov. NI to tako kremast sladoled, ker pač ni v njem dodane maščobe, je pa lahko kljub temu lepo mehek, če ga delaš v sladoledarju in ga postrežeš pri primerni temperaturi (ne direkt iz zmrzovalnika!!!) - pusti ga odtajat pol ure v hladilniku ali pa 10 min. na sobni temperaturi, če ga imaš zamrznjenega. Če ga poješ svežega, torej takoj, ko ga sladoledar zmeša in zmrzne, bo pa itak ravno pravi. POtem imaš pa še varianto s sojinim mlekom, ko pač vtipkaš "ice cream soy milk" in boš dobila tudi precej variant, ali pa "non-diary ice cream" in "lactose free ice cream". Probaj ice cream s presledkom, pomišljajem in skupaj pisano, ker različno pišejo. Tisto temo "gospodinjske trgovine v Italiji" se ti res splača pogledat, sicer je not še marsikaj o testeninah, ker sem pač kupovala oba strojčka, ki se tu ne dobita, ampak sem se tam res parkarat razpisala o sladoledih. Če smeš jajca, potem sploh ni problem, daj namesto navadnega mleka sojino, pa je in lahko narediš tudi moj semifredo, (trije različni v bazi, osnovni - to je navihani semifredo, figov in čokoladni z mascarponejem - improviziraj s kakim sojinim namazom). Če ti še kaj ni jasno, pa le vprašaj! midva sicer nisva ne vem kaka pristaša soje, sojino mleko nama tudi ni všeč, tako da se še nisem podstopila delat sojinega sladoleda, čeprav imam enkrat v planu, samo najprej mi morajo popravit strojček... Smrk, mam res totalno abstinenčno krizo - sladolada ne smem niti jest, ker sem bolana, niti ga ne morem delat, ker nimam strojčka:( No, sicer se ne dam in delam parfeje - to so sladoledi, delani brez stojčka, ala ledeni desert, navadno iz celih jajc, ki jih ločiš in beljake stepeš v snega, rumenjake pa s sladkorjem in ostalim. No, skratka... da ne zabluzim, vse se da, veš da! Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. mar 2007 12:06

Aja, samo sadje in jogurt in sadje in smetana je res najpreprostejša varianta, ki jo zmore že navaden shaker, če ga imaš, sploh ne rabiš strojčka! Jaz sem zadnjič naredila hruškove lučke brez sladkorja - samo hruška in jogurt, pa še ta je bil "z malo maščobami", ekr sem pač samo tega mela. V tem primeru se moraš pa zavedat, da bo stvar TRDA, zato je najboljše zadevo naredit v obliki lučk (modelčke kupiš v vsakem hipermarketu), ker se jo tako še nekak da polizat - na krožniku je tak sladoled zelo težko jest, ker je trd in leti naokoli, ko ga hočeš razbit z žličko... Sladkor, sploh če ga skuhaš prej, pa da tisto mehkobo, ko dvigne ledišče... Veri

O-O  

član od: 6.10.2006

sporočila: 51

20. mar 2007 12:13

Odličen sladoled je samo iz sadja, jogurta in sladkorja. - 2 jogurtova lončka zmiksanega sadja (odličen je iz gozdnih sadeževa li drugega jagodičevja (borovnice, jagode, maline - ali mešanica vsega) - 1 do 2 lončka jogurta (vzameš sojinega, če kravjega ne smeš) - 1 lonček sladkorja Ta sladoled lahko narediš v strojčku, ali pa samo zmiksaš in močno ohladiš. O-O

Lucka-1  

član od: 16.2.2007

sporočila: 3

21. mar 2007 21:41

Dragi vsi, naaaajlepsa hvala za vsa sporocila - polepsali ste mi tale vecer. V soboto si grem kupit en strojcek in komaj cakam na sladoled :) Lahko noc in sladke sanje Lucka Lucka-1

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. mar 2007 22:01

Lučka, kupi si še modelčke za lučke;) Takrat, ko sem jaz kupovala, so stali okoli 400 ali 500 sit za 4 ali 5 modelčkov. Ni nek hud denar, je pa luštno;) Veri

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

22. mar 2007 0:05

lučka, pa dobrodošla v klubu ... jaz tudi ne smem nič kravjega razen mesa P.S.se oproščam, ker je off topic Drejček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti