Torte

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. mar 2007 8:30

Darling, predpostavljam, da si pozabila vpisati še bananin biskvit - skratka, dodajaš spasirano banano v biskvitno osnovo pa zraven še malo cimeta.... Sama sem prejšnji teden nekaj pacala s piškoti in jogurtom, ampak bo potrebno še nekaj tehnološkega razvoja za nov recept.....:))) Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

19. mar 2007 10:24

Po receptu, kot ga je poslala zupanja, še nisem delala, testo brez moke sem doslej delala  samo z beljaki.

Tole s paljenim testom me spominja na torto St, Honore - podlaga izkrhkega testa, na njem krema in obroč iz paljenega.

Iz vsega, kar ste napisale, bo torej treba nekaj skombinirat.

Vendelina, dear, ne da sem pozabila, sploh mi na misel ni padlo, da bi zmečkano sadje mešala v testo za torto. Ampak zdaj mi je jasno, kako je bila narejena ena biskvitna reč, ki sem jo jedla na Zanzibarju, pa nisem mogla pogruntnat, kaj in kako.

Rada bi namreč nekaj skombinirala in naredila torto, kot je še nisem. Če mi uspe kaj pametnega, bom seveda poslala slikico in recept. Vmes pa ostajam pri hitrih roladah za nečaka in tiramisuju za sina, za kaj novega pa zaenrkat le nabavljam surovine (marcipan, nugat, madlji, krokant, bela in temna čokolada...). Po moje bo ratala neka torta a la zloženec...

Mamamia

mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. mar 2007 12:34

kaj pa angleške "fruit cake"? Pa paljeno in krhko testo? Pa še ena brez navadne moke - probaj mojo Kraljico iz sabe, sem jo dala v bazo. Veri

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

19. mar 2007 17:50

NA TA RECEPT SEM ČAKALA ENO LETO......in končno sem ga dobila direkt od slaščičarke...... Torta beli mousse Biskvit: 250gr beljakov 200 gr sladkorja 30 gr olupljenih in mletih mandljev 75 gr moke 100 gr mletega sladkorja Beljake in polovico sladkorja stepemo v sneg. Dodamo mandlje, moko, ostanek sladkorja in sladkor v prahu. Pečemo na 180°. Krema: 280 gr rumenjakov 200 gr sladkorja 1 liter mleka 12 listov želatine pomarančna lupinica 1,1 litra smetane 80gr countreau - ja Mleko zavremo. Med tem stepemo rumenjake in sladkor ter dodamo k vrelemu mleku. Odstavimo s štedilnika in dodamo razmehčano želatino (v par žlicah vode), pomarančno lupino in countreau. Ohladimo. Smetano stepemo in zmešamo z jajčno mešanico. Glazura: 250gr mleka 250 gr smetane 8 listov želatine 1200 gr bele čokolade Med "belo kremo" se doda še temna krema...... 300 gr nutelle 3 liste želatine 600 gr smetane Nutelli dodamo malo smetane in damo v mikorvalovko da se malo segreje.....dodamo nabreknjeno želatino (jaz bi jo prej tudi raztopila....da ne bi bilo grudic)....na koncu dodamo še stepeno smetano. Sestavljanje torte: Biskvit spečemo in ga pustimo v modelu za torte z visokim robom. Najprej razporedimo temno kremo približno 2 cm od roba in 2 cm od sredine roba (tako da se ob prerezu torte vidi temna črta...).....nato damo v zamrzovalno skrinjo da se malo strdi, saj bi se drugače pomešala s svetlo kremo. Nato previdno prelijemo z belo kremo in ponovno vse skupaj postavimo v skrinjo za par ur. Ko je krema čvrsta odstranimo obod modela. Pripravimo glazuro in prelijemo torto po vrhu in po robovih. Dekoriramo. Je kar zamudno....ampak se splača

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

19. mar 2007 18:12

Šjorca, za kakšen tortni model pa je ta recept? Zdi se mi zelo veliko kreme, skoraj 2,5 litra kreme, pa še glazura? Jo bom sprobala, samo povej, koliko čokolade je potrebno pri glazuri ( 1200 g se mi zdi zelo veliko). Nikjer ne najdem recept za shillerjevo torto ali ga ima kdo? lp, tilenboc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti