Pecivo - pomoč

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 2. mar 2007 16:46 | ogledi: 2.794 | odgovori: 12

Ta tema je bila že nekoč odprta, pa je ne najdem več . Pravkar sem zamesila testo za valjano testo-pecivo (moka, margarina in sladkor). Sedaj pa imam problem, ker se mi testo pri valjanju drobi. Mislim, da je pri tem ena finta, pa se je ne spomnim več. Ali bi morda morala dati testo za nekaj časa na hladno?

ariella

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17794

2. mar 2007 17:04

Ja, seveda, potem bo šlo. A bo to sicer podlaga za pito? potem jo lahko kar z rokami direktno v pekaču oblikuješ. Nareži rezine, položi jih v pekač, pa potem s toplimi rokami spoji stike in dokončno oblikuj. Gre bez problema. rimljanka

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

2. mar 2007 17:20

ne, to so keksi, ki se jih izrezuje z modelčki in bi ravno zato rada, da imajo lepo gladko obliko ariella

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

2. mar 2007 17:35

Zvaljaj med polivinilasto vrečko. Preverjeno uspe - včeraj sem na tak način spekla troje piškote, sedaj pa grem delat še grmado, ker mož jutri praznuje. Ne porabiš nič moke, gre pa počasneje kot, če valjaš na deski.

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

2. mar 2007 17:56

Poskusi dati testo za nekaj časa v hladilnik,in potem pomovno premesi,včasih pomaga. val

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

2. mar 2007 17:58

Ja, testo naj nekaj časa počiva, potem se ti bo zagotovo lepo valjalo. Lp, pikica82

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

2. mar 2007 18:37

Supr za temo,tudi sama imam včasih take težave. ena mš

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8757

2. mar 2007 20:38

Ariella_3, dodaj 2 žlici kisle smetane pa kakšen rumenjak, daj za nekaj časa v hladilnik pa boš razvaljala brez problema.

 

Pozdravček!

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

2. mar 2007 21:21

dragička, kje si bila prej? Testo sem imela v hladilniku pol ure, potem sem ga za silo razvaljala - se je zelo trgalo. Saj pečeno je bilo zelo dobro, samo, vem, da nekje obstaja recept za testo, ki se zelo lepo razvalja, brez vsakega trganja, jaz pa sem ga izgubila, ker tega peciva že zelo dolgo nisem pekla, danes pa sem ga ravno zaradi otrok, da bosta malo ustvarjala. Nazadnje sem bila zelo slabe volje, pol testa je šlo pa v smeti. dragička, ali imaš točen recept, da bi naslednjič delala po tvojem? lep večer vam želim še naprej ariella

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8757

3. mar 2007 15:21

Še enkrat sem prebrala tvoje prvotno pisanje. Praviš, "valjano testo"... kaj misliš s tem?!? Verjetno misliš na masleno testo.

Najbolj enestavno masleno testo: 50 dag moke (jaz dam polovico mehke, polovico ostre), 25 dag margarine (hladne), 15 dag sladkorja v prahu, 3 rumenjaka, 3 žlice kisle smetane.

Če hočeš testo izboljšat, dodaš naribano limonino skorjico ter 2 žlici ruma.

V moko narežeš hladno maslo ter ga z roko razdrobiš, dodaš sladkor, narediš jamico kamor daš rumenjake in smetano. Sedaj si pomagaš z vilico - umešaš rumenjake in smetano, potem se pa kar loti gnetenja z rokami. Pregnesti moraš čim hitreje, ker so ti roke tople in se testo topi. Testo dobro ugneti, daj ga na krožnik in spravi v hladilnik najmanj za 1/2 ure.

Iz takega testa lahko delaš pito ali pa z modelčki delaš piškotke.

 

Pozdravček!

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

3. mar 2007 19:51

ne, imam samo ta recept-iz kuharske knjige, ne iz mojega zeljnika. Recept je točno tak, da pride notri samo mlet sladkor, margarina in moka-ker ni bilo jajc, ni bilo dobre vezave in zato sem dobila ven drobtine-bom vedela za drugič. Poleg recepta je bila tako lepa slikica, da sem si rekla: "To mi bo pa sigurno uspelo!" Ja, malo morgen... ariella

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti