Kam letos na morje? :)

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. mar 2007 15:27

Mi jo bomo letos mahnili na sever Francije. Tam bomo preživeli en delavni teden, potem pa se bomo šli počitnice. Mahnili jo bomo najprej proti francoski obali, od tam pa proti Italiji in vzdolž italjanskega škornja. Štartamo 1.6. zato upam, da bodo temperature in cene še predsezonske in znosne. lp Vesna

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

5. mar 2007 17:08

Ta nartabolše je pa na Mljetu. Drago je kot oko iz glave, ampak je odlično. (sem skoraj pozabila nanj)

 

Jaz sem bila tam en teden. Potrebno je iti z letalom do Dubrovnika, potem pa s hidrogliserjem še eno uro do Mljeta. Pol otoka je nacionalni park in je čudovito. Na celem otoku je en sam hotel. Guvže sploh ni. Na otoku nimajo bencinske (za tiste, ki bi morebiti tja hoteli z avtom).

Je pa primerno za družine z malimi otroki in za tiste, ki želijo samo mir. Mir in samo mir. Na otoku (v okolici hotela) ni nobene zabave, je pa blažen mir. 

Zraven hotela je ena klavrna betonska plaža. Malo naprej je pa jezero (pa se sploh ne morem spomniti, ali je slano ali sladko). Voda tam je zelo topla, okoli jezera je pa polno kotičkov, kjer se lahko kopate ali sončite tudi goli. Sicer so ti kotički takoj zraven makadamske ceste, ampak videl vas ne bo prav nihče, ker raste tam kup grmičevja, ki zakriva radovedne poglede.

Pa poskrbite za zelo dobro UV zaščito, ker tam sonce peče ubijalsko. Si 10 minut na soncu, pa si čisto skurjen.

Hrana v hotelu je pa odlična. Same ribe, sicer, ampak kvalitetne in zelo dobro pripravljene.

 

Sonja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

5. mar 2007 17:29

Malo jezero je slano in pravijo, da je voda v njem zdravilna za razne kožne bolezni. Topla voda, lani sem se za 1. maj celo kopala tam tist en dan, ko ni deževalo. Kdor je zmrznjene sorte, bo poleti prav zadovoljen s temperaturo vode v tem jezeru. 

Ognjič

nero  

član od: 26.4.2004

sporočila: 40

5. mar 2007 19:05

ksenjako je napisal/a:
mene pa zanima če je že bil kdo v neumu-ali se bolj splača najeti apartma in tam hoditi ven jest(ker je kao poceni )ali je bolje iti v hotel? ksenija
Jaz sem bila lani blizu Neuma, pa sem šla na enodnevni izlet tja. Glede na to, da je bosanski, sem bila zelo razočarana. Zelo umazano, neprijazni gostinci, gužva, hoteli so kar daleč, saj je ogromno hoje po stopnicah, pa še sonce se upre ravno tja. Za apartmaje ne vem. Cene dokaj zasoljene. Ne vem, jaz ne bi šla tja...

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

5. mar 2007 22:24

Ima kdo izkušnje z kolesarjenjem na morju. Nimam namreč potrpljenja poležavanja na plaži cel dan. Dopoldne z možem kolesariva, popoldne pa na plažo. Kje mi priporočate? tutifruti Sporočilo je spremenil(a) tutifruti dne 05. mar 2007 22:26:44

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

6. mar 2007 7:56

Živjo, mi smo pa dobili ponudbo za Lošinj in sicer NErezine in Lopari, ter za Pag, naselje Gajac. Ali kdo kaj pozna? Gajac vem da je blizu Zrča in Novalje Lošinja pa ne poznam čisto nič. Aja-dva majhna otroka imamo. Hvala.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

6. mar 2007 9:49

Gajac je res blizu Zrća, samo še vedno rabiš kar kakšnih 15 minut pešačenja, da prideš do plaže.

Poleg tega je Gajac betonska džungla. Če boste imeli klimo, potem še gre, sicer raje ne. Sicer pa okoli Gajca ni nobene zares dobre plaže, izvzemši Zrće. Samo jaz tja ne bi šla z malimi otroki.

Je bolje, da se potem odpravite v Povljano, če že greste na Pag. Tam je peščena plaža, primerna za otroke. 

Sonja

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

6. mar 2007 13:31

Tudi jaz bila lani v Primoštenu. Super je bilo. Ravno prav vetrovno, da ni vroče. Tudi, ko je povsod okoli deževalo, je bilo v Primoštenu samo oblačno. Mesto ravno pravšnje. V bližini super diskoteka za mlade. Kamp prekrasen, urejen v nulo! Motilo me je to, da iz campa Adriatic ni peš poti do mesta. Ampak, baje, da jo že delajo ob morju. Druga slaba stran pa je bila ta, da je za čoln samo par dobrih dostopov v morje. Letos? Hmm, verjetno okolica Zadra, pa še ne vem v kateri kamp. jessy6

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

6. mar 2007 14:51

midva sva bila pa lani na Pagu, v kampu Straško, ker seveda obvezno vsako leto kampirava, lepos pa še res ne veva kam iti, mogoče kr nazaj na Pag če ne bovakaj drugega pametnega našla. kamp pa mi je všeč predvsem zato, ker je v senci, pa tudi sanitarije imajo urejene, pa še trgovina in restavracija je v kampu. prav super je bilo. lep pozdrav brkn83

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

6. mar 2007 17:17

Tistim, ki radi greste nekoliko nižje ob obali, priporočam kamp Rudine (10km pred Dubrovnikom).  S fantom sva bila tam predlani in sva bila fascinirana.

Tule je ocena, kjer piše pravzaprav vse.

http://caravaning.zanimiv.net/kampi/kampi.htm

 

Vedno imajo toplo vodo, sence je, poleg tega je pa na WCjih stalno ena čistilka in takoj vse sproti počisti. Resnično dobro. 

Pa še njihova internetna stran:

http://www.duprimorje.hr/akrudine.html Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti