Kam letos na morje? :)

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

15. mar 2007 20:25

tumpika je napisal/a:
Ka Koversada pri Vrsarju še obstaja in preko kere agencije se lahko prijavim za sobo. Če kera ve, pomagajte mi, prosim, ka nem brez veze letala po mesti. Ko potle me samo noge bolijo. Hvala! tumpika

Ejjj, za tja pa tud žnurce ne boš rabila

Ognjič

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

15. mar 2007 22:01

Ognjič, to vejm sama tudi. Čez den si ko od boga rođeni, zvečerko pa si te na večerjo vržeš kaki oklep gor. Aj, Koversada, kar voham jo. tumpika

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

15. mar 2007 22:44

Mamamia, takoj za Visom je pa Molat (če se ne motim). Ko smo bili tam, smo celega peš prehodili. Dolg je samo 7 km. Takrat sta bila otroka še bolj majhna, pa smo zapeljali avto na drug konec otoka, nazaj pa smo se odpravili peš, z namenom, da se usedemo na katamaran in se z njim odpeljemo nazaj po avto. Te kratke vožnje nam še zaračunali niso. Otrokoma pa sva naredila veliko veselje. Peljala sta se z velikim katamaranom, ki sta ga že več dni prej občudovala. Tatjana

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

16. mar 2007 14:23

Molat in Vis sta pa kar precej narazen-razen če sta dva z istim imenom v Jadranu

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

16. mar 2007 15:21

Takoj ob Visu je, kolikor vem, Biševo, Lastovo je pa malo bolj, hm, vzhodno bi rekla tako na pamet, tja proti Korčuli, Hvaru. Molat je pa precej bolj severno, ob Istu, pa otok Vir je blizu.

 

Ampak saj te poti hitro minejo. In vožnja med otoki je tisto, kar naši otroci ne  izpustijo med počitnicami, so pač s prijatelji en teden manj na morju.

 

se že veselim letošnjega dopusta. Mamamia

mamamia

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

27. mar 2007 21:13

Je kdo letoval v turističnem naselju Solaris pri Šibeniku? Kakšni so vaši vtisi? Koliko časa traja vožnja z avtom do tja? Hvala za informacije. aknelab

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

27. mar 2007 21:22

Glede na to da je naslov teme takšen kakeršen je in ne glede na to, da je rdeča nit Hrvaška obala, bi vseeno zastavil off topic vprašanje: Je že letoval kdo na Grškem otoku Lesbos (oz LESVOS), vtisi, komentarji, napotki dobrodošli, saj smo že vplačali ( po intuiciji da slabo nemore bit) hotel Eftalou za 14 dni v Avgustu. Lani na Samosu je bilo fantastično in do sedaj eden zelo lepihin poživljajočih dopustov, predvsem zato ker sva v 14 dneh bila na plaži samo 3x in temu primerno tudi v vodi...ostale dni eno samo raziskovanje otoka na najini sposojeni VESPICI...Aleluja....ampak res je bilo luštno. Escada

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

27. mar 2007 21:25

escada v katerem hotelu sta pa bila na Samosu, midva imava letos rezervacijo v hotelu helen yolanda...se priporočam za kak info, lahko tudi na ZS. Hvala! lep večer, maja

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

27. mar 2007 21:53

Midva sva bila v hotelu Princess na Samosu,super!! Lp tejka77

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

27. mar 2007 22:23

Maja&Marko... Full dolg sestavek sem ti napisal, pa sem bedak šel nekaj preverjat v browserju nazaj in že ga ni več....bom poskušal obnovit kar je bilo napisano Bila sva v hotelu Galaxy, imel 3 zvezdice, zasluži si dve...nič posebnega, ni naju motilo nič razen nekaj ( o tem v nadeljevanju) saj naju cel dan ni bilo notri.. Helen Yolanda poznam samo iz kataloga, tako da o tem nevem nič! Mesto Samos je glavno mesto otoka, domačini mu pravijo Vahti..je tipično obmorsko mesto in mene je prvi trenutek spomnilo na Poreško riviero in samo pričakoval sem kdaj bom v naslednjem zavoju med ulicami zagledal "šiptarja z z akrobatskim metanjem kugel sladoleda". No nasrečo ga ni bilo in se ti po parih dnevih razkrije ves čar tako mesta kot celega otoka. Otok je izrazito zelen, ima veliko naravnih izvirov hladne ( ledene) pitne vode – Preverjeno. Cel čas bivanja (14 dni) je prijetno pihljalo, razen če se boš podala na severno stran otoka, kjer naj bi kraljevala najlepša plaža na otoku ( mene ni impresioirala), mestece je Karlovasi, plaža pa se imenuije Potami…tam pa piha. Čelado na vespi mi je tako enkrat dvignalo v zrak, da sem mel občutek da se bom zadavil. Splača se obiskat najvišje ležečo vasico Manolates, ki je zaščitena oz. pod UNESCOM, v njej živijo sami umetniki, ki svoja dela razstavljajo in prodajajo…cene so tako visoke kot leži vasica…ampak tam sva jedla najboljšo Grško solato. Mestece KOKARI…uf, zelo turistično , ampak z razlogom…lepo mirno z prekrasno obalo in plažami…Obiščita edino slaščičarno v mestu…midva sva še dandanes vsa slinasta… Najlepši kraj za moje pojme pa je Pithagorio….majnše turistično mestece zelo blizu letališča ( no to je edina slabost) in z zelo lepim pristaniščem, kjer sem prvič v življenju videl kaj pomeni luxuzna jahta…. Potem so še tu razni MONASTIRJI in Pravoslavne cerkve….vredne ogleda. Skoraj sigurno ti bo interesantna vasica MITILINI ( možu bo verjetno malo manj) naj povem , da sem se tam počutil zelo utesnjeno, pa še strah me je bilo…no moja žena je uživala in je v tistih pol ure obiska z mislimi odtavala neznano kam….jaz sem pa oprezal, kdaj bo iza vogla prilomastila kakšna konkretna Grkinja za valarjem v roki…in mi začela ukazovati. No vasica je znana po tem, da so ji v preteklosti vladale ženske in se tam to še do dandanes ni čisto izkoreninilo. Obvezen je ogled Arheološkega muzeja v mestu Samos…zanimivo in poučno. Navdihuje v naravni velikosti postavljen kip KOUROSA in je vsaj 5-7X večji od človeka. Ženo je najbolj impresioniral sprednji del napol nagega kipa…in sem ji po ogledu, ko sva z svojo vespo drvela novim dogodivščinam naproti le s težavo dopovedal ( sevda ko se me je tesno oprijemala zaradi hitrosti) da če bi bil jaz tako velik, bi bil moj sprednji del zagotovo ali mogoče večji od njegovega. Sicer pa sva se nato strinjala da je velikost zelo relativna , kar sem ji moral tudi zvežer dokazati…ampak da pa nebi bilo vse tako idealno…se je vmešala še fizika in preklala posteljo na pol ( no to me je motilo, kar sem napisal na začetku, no če pomislim me niti ni)…pristanek je bil zame boleč, za boljšo polovico malo manj….reklemacija pa je sledila na recepcijo hotela in še dandanes imam nočne more, ker si nemorem zbrisati zabodenega pogleda receptorke….me pa zato v dobro voljo spravi dvignjen palec in nasmeh pomožnega receptorja ali kar je že pač bil in kaj je že pač tisti trenutek počel za pultom z zelo lepo receptorko Grškega rodu in zabodenega pogleda....hm,saj res mogoče pa ta zaboden pogled sploh ni bil namenjn meni...no tega nebom nikoli zvedel. Sicer pa vsi vemo da počitnice potegnejo tisto najboljše iz nas....Kaj? To pa ve vsak zase najbolje!!! Toliko o najinem lanskem dopustu…uf, veliko je še za napisati…pa me že pošteno roke bolijo. Če te kaj bolj konkretnega zanima ( no sliko Kourosa slikanega s sprednje strani lahko dobiš že sedaj, ni problem ) ti kar vprašaj!!! Escada Sporočilo je spremenil(a) escada dne 28. mar 2007 00:49:57

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti