Kam letos na morje? :)

ZOHA  

član od: 25.5.2006

sporočila: 119

9. mar 2007 12:36

Aneda,sem na sosednjih forumih našla enih par takih ki to pravijo.Verjetno so zadovoljni z kložuvno ZOHA

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

9. mar 2007 18:43

mi gremo pa letos že tretje leto v Biograd na moru nam je ful všeč.Dokaj velik kraj pa dosti se dogaja leni1

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. mar 2007 19:04

tutifrutti,

za kolesarjenje je najboljša seveda Istra. Tudi midva z možem sva navdušena kolesarja, letos pa bo itak superca, ker mi je za rojstni dan kupil specialko. Zdaj, ko imava tamalo, imava posebno prikolico, ki jo zahaklava na kolo in se vozimo vsi trije!!!

Mi se stacioniramo v Premanturi, ki nam je pri srcu tudi zaradi bližine rta Kamenjaka. Potem se vozimo v Medulin, Pulo, Fažano, tudi do Rovinja in še dlje. Ceste so v Istri za kolo res nekaj posebnega, saj kolo kar leti samo od sebe. 

Na morju nama zaradi vročine odgovarjajo bolj ravninske ceste, sicer pa sva po duši hribolazca: najini so vsi gorski vzponi od Vršiča do Mangrta, in seveda za kolo rajsko bližnje Pohorje.

 

Anja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

9. mar 2007 19:28

anja27, ko torej v Premanturi vidim mlado družinico na kolesu, pa potem na Kamenjaku, v Robinzonu na primer, se lahko začnem dret Kulslo in mahat z rokami? Meni je Premantura drugi dom...Mamamia mamamia

nero  

član od: 26.4.2004

sporočila: 40

9. mar 2007 19:52

buča je napisal/a:
Zdravo! Zanima me ali kdo pozna Hotel Alaiye Kleopatra in peščeno Kleopatrino pložo v Turčiji v kraju Alanya? Hvaležna bom za vsak odgovor! Lep dan še naprej! buča
Tega hotela ne poznam, bila pa sem 2 leti nazaj na tej plaži. Plaža je lepa, mivka, postavljeni so ležalniki in senčniki(brez njih ne moreš). Voda zelo čista in topla. Drugače je pa plaža kar nekaj km enaka, mivka- morje, nič naravne sence in hudo vroče. Drugače pa svetujem, hotel z vsaj 4 zvezdicami, na plaži. Čim ima manj zvezdic, moraš do plaže čez zelo prometno hitro cesto.

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

9. mar 2007 20:07

Lep pozdrav! Se strinjam z otokom Pag.Tudi meni ni všeč Gajac(zaradi sence na plaži najbolj).Jožica ,če imate kakšno tel. številko za apartma se priporočam. Moja mlada družina pa je zelo bila zadovolna s Kukljico na otoku Ugljen(igrala za male otroke, kot tudi lajf za mladino). Jožica ste iz posavja? Balonka balonka

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. mar 2007 20:57

mamamia, vsekakor! Mi smo v Premanturi vsako leto; lani je bilo to sicer konec avgusta in rt Kamenjak je bil po avgustovski okupaciji Italijanov pravo smetišče. Tako da letos je obvezno julij.

Ja, če nas vidiš, se obvezno zaderi. Jerneju pa predlagam, da v ponudbo Kul vključi kake šilt kapice z napisom KulSlo za lažje razpoznavanje:)

Anja

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

12. mar 2007 20:21

ali kdo kaj ve o krajih: -pirovac -zadar-posedarje -zadar-borik -sukošan -vodice, vodice-srima -otok ćiovo -brač-sutivan -omiš-ruskamen -korčula-zavalatica Če bi kdo karkoli vedel o teh krajih bi bila vesela. Kajti nočemo da nam bo dolgčas na morju. Lanskoleto smo bili v Pakoštanih in je bila vsak dan neka žurka v mestu. Pa me zanima če je tudi v katerih od teh krajev tako. ksenija

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

12. mar 2007 20:36

RUSKAMEN je od Omiša 4km proti Makarski. Tam nočnega življenja ni (kolikor vem jaz).Je majhna trgovina, kiosk s sadjem, bifejčki...V Omišu je dovolj "življenja", vendar se je treba do tja pripeljat. Vendar pa plaže in motje odtehta vse ostalo. VODICE krasen kraj za dopust. Če si kje blizu centra, imaš res vse na dosegu roke:plaže, tržnica, mesto, zabava....Se letos po štirih letih vračamo iz Omiša v Vodice. londonska rezina

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

12. mar 2007 20:49

Ko je ravno govora o Premanturi- mi smo imeli svoj čas parcelo tam, na Kamenjaku. nepozabno. Predsvem pa robinzonsko (vodo smo si vozili iz kampa). Tam smo dopustovali osem let; vse do leta 91. Ko sem se z možem pred sedmimi leti iz firbčnosti odpravila tja, me je kar stisnilo pri srcu: rampa, kasirajo vstopnino, "naša plaža" pa premore mislim da celo tri kioske... v glavnem skomericalizirano in nič podobno kraju ko smo bili še skupaj v Jugi! (V čudovitem borovem gozdičku pa ne smemo niti kempirat, ker je zemlja v uporabi vojske.) KSENJAKO, Otok Ćiovo je povezan s Trogirjem z ozkim mostom, kjer pogosto nastajajo ozka grla. Je pa trogir čudovito obmorsko mesto. Letovali smo v Kaštel Starem, vendar smo se zaradi umazanije hodili kopat na Čiovo. Na tem otoku so apartmajske hiše in vsaka si je uredila svojo "privatno plažo", ki je ponavadi ka preko ceste (ni pretirano prometna, če so otroci še zelo mali, pa za moj okus ni ravno idealno). Drugi del otočka pa premore prečudovite zalive, povsem naravne... raj na zemlji. Nekateri zalivčki v t.i. divjini pa premorejo kanček komercializacije: kiosk, improvizori terasa...tudi to po svoje paše. Vsake oči imajo svojega malarja, je pa res, da je vse odvisno od potreb posameznika in ostalih članov s katerimi letujete , ter seveda od pričakovanj. Mamamia, kje pa ste vi v Premanturi? Večina slovencev je v Hrastovcu. Me kar mika spet tista klima, čeprav prisegam na Dalmacijo... In ja, kdor pravi, da Makarska ni lepa, je pa res čudak! LP tabina Sporočilo je spremenil(a) tabina dne 12. mar 2007 20:53:47 Sporočilo je spremenil(a) tabina dne 13. mar 2007 12:13:05

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti