Iščem ime torte

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

tema odprta - 24. feb 2007 23:15 | ogledi: 3.717 | odgovori: 14

Zanimam me kako je ime torti,katera ima 6-8 plasti.Testo je zelo tanko,premazano z marmelado in čokolado-vsaj mislim tako.Prelita je z čokolado.

ena mš

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

24. feb 2007 23:49

Ne vem,če je to tista torta, ki jo imaš v mislih-doboš torta ima 8-9 plasti,tankih, premazana je (po receptu, ki ga poznam) samo s čokoladno kremo, vsaka plast posebej, in prelita s čokolado. Upam,da ti bo v pomoč. LP Sashika

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

25. feb 2007 9:43

meni pa se pisinger, pa drevesno deblo LP, R.

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

25. feb 2007 11:09

A ni doboš torta prelita s karamelo? pikica82

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

25. feb 2007 11:28

Tudi reform torta se dela iz več plasti ali pa mogoče rozen torta.

 

stana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

25. feb 2007 11:48

Lahko je doboš torta ali torta princa regenta.

Nadev je kremni, obliti sta s čokolado.

V plasteh je tudi torta esterhazy.

 

Poskusi prego googla, lahko ti pajaz pošljem fotke in recepte za obe. Mamamia

mamamia

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

25. feb 2007 12:31

Mi nekam znano zveni esterhazy.Prosim mamamia.Hvala!Tudi doboš torto moram sprobat.Upam,da zdaj ko sem na kulinariki moji ne bodo imeli probleme z kilažo.Mi je že sin rekel,da skupaj z kul-slo spada tudi sobno kolo. ena mš

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

25. feb 2007 16:18

Esterhazy torta (ali rezine) naj bi imelapo izvirnem receptu šest plasti.

 

testo naredimo iz skodelice (2,4 dl) olupljenih in fino mletih lešnikov, pol skodelice mletih mandljev, 1/4 skodelice sladkorja v prahu ter petih beljakov in še pol skodelice kristalnega sladkorja. Mandlje, lešnike in sladkor v prahu skupaj zmeljemo v multipraktiku ali čem podobnem, da je vse skupaj kot fina moka.

Beljake najprej rahlo stepemo, potem pa dodajamo po žlicah kristalni sladkor in stepamo,d a je sneg čvrst oziroma se lepo sveti. Previdno vmešamo mlete lešnike in madlje. Spečemo šest tankih plasti testa (okoli 10 minut na 180 stopinjah).

 

Kremo naredimo tako, da o,6 dl mleka damo v kozico z debelim dnom in z metlico vmešamo dve jedilni žlici (zravnani) škorba, d ani grudic. Potem z metlico vmešamo še dva rumenjaka in 2/3 skodelice (torej 1,6 dl) sladkorja, potem pa še 1,8 dl melka. Mešamo na srednje močnem ognju, da masa zavre in krema se potem čez nekaj časa zgosti. Moramo pa temeljito mešati, z metlico uajemati tudi s samega roba posode. Potem kremo zlijemo v drugo posodo, ki jo damo v večjo, polno hladne vode. Krema se naj hladi, vmes jo večkrat premešamo. Ko je kremahaldna, stepemo 250 g zmehčanega masla (po želji dodamo žličko maraskina, višnjevega ali češnjevegalikerja, ruma...) in žlico po žlico dodajamo kremo.

 Kremo nanesemo na plasti testa. Zadnje plastine nanamžemo s kremo, pač pa jo najprej prelijemo z marelično glazuro (dva dl marelične marmelade zavremo, med mešanjem, z dvema žlicama ruma) in pustimo 15 do 20 minut, da se strdi.

 

Potem čez glazuro prelijemo obliv iz 2,4 dl sladkorja v prahu, 1 jedilne žlice in ene čajne žličke vode ter žličke javorjevega ali sladkornega sirupa - vse skupaj malo segrevamo na srednjem ognju, dokler se masa ne zgosti. Ko je fondan (lažja oblika, ne tisti čisto ta pravi) še mehek, naredimo iz staljene čokolade (okoli 30 g) po njem ravne črte in potem z zobotrebcem pravokotno vlečemo čez vse črte, da dobimo značilen vzorec.

 

Pošlji mi nazaebno pošto e-mail naslov, pa ti pošljem še sliko teh rezin. Lahko pa na google vtipkaš esterhazy cake, pa se tudi pokaže. Pa tudi na coolinarika.net (Podravkina stran) se najde esterhazy torta (samo ne vem,ali so količine sestavin enake kot pri tem receptu, ki sem ga napisala).

 

Mamamia

 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

25. feb 2007 16:22

vpiši v googla samo esterhazy, brez cake, se pokaže torta z značilnim vzorcem. mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti