Testenine

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

tema odprta - 12. feb 2007 15:45 | ogledi: 3.564 | odgovori: 20

Vedno ko kuham testenine (široke rezance, špagete, makarone) se mi, ko jih prelijem z omako, čez čas sprimejo. Vedno jih skuham al dente, poskušala sem tudi z dodajanjem olja v slan krop, ampak nič ne pomaga.

Zanima me, kako pa vi kuhate testenine.

Hvala in lep dan,

 

 

PIKICA82

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

12. feb 2007 16:03

Ko jih skuham in odcedim, jih še vroče prelijem z malo olja in kar na cedilki pretresem. Če jih postrežem ločeno od omake, cedilko namestim na posodo od kuhanja, tako da se odvečna tekočina odliva v lonec in so testenine nekaj minut, preden jih vsak vzame, na pari in se ne sprimejo.

Če pa jih zmešam z omako ali z zelenjavo, se mi pa res nikdar ne sprimejo, razen če res dolgo stojijo. Mamamia

mamamia

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

12. feb 2007 16:09

Malo je pa tudi od testenin samih odvisno.Jajčne se manj lepijo od ostalih.Pri nas doma delamo tako,kot je opisala mamamia in se ne sprijemajo. ati zlati

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

12. feb 2007 16:58

Čez Barillo jih ni.

 

lp,

vanjatajnsek

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

12. feb 2007 17:03

Jaz testenine skuham, skuhane odcedim in na hitro oblijem z mrzlo vodo. Nato jih zmešam z malo olja in se res nikoli ne sprimejo. ela

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

12. feb 2007 18:05

Pri nas jih na hitro polijemo z mrzlo vodo (na ta način se odplakne malo škroba, zaradi česar se tudi zlepijo in osušijo, če niso takoj servirane). Če pa člani družine ne jemo istočasno skupaj jim dodam malo masla, čez prelijem omako in ko jih nato pogrejem v mikrovalovki, so kot pravkar narejene!

Mijan

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

12. feb 2007 18:26

Vedno jih prelijem z toplo vodo,med prelivanjem premešam.Nikoli ne dodajam olja in nikoli se ne sprimejo.

ena mš

neznan uporabnik

12. feb 2007 18:27

V soboto sem skuhala široke rezance kupljene v Eurospinu - tiste v škatli, tiste ožje. Bili so fantastični, res. Priporočam.

 

zoja1

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

12. feb 2007 19:19

Čao,

tudi jaz skuhane al dente dobro sperem z mrzlo vodo in ni težav s sprijemanjem barilla testenin. Če daš omako, se pa itak ne bi smele sprijemat.

Poskusi z oljem, tako kot so mojstrice svetovale.

Lep pozdravček, S.

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

12. feb 2007 19:37

Prelivanje testenin z mrzlo vodo ... italijani bi se kar krizali. Toliko je prerekanja glede "ta pravega" tiramisu"-ja, se pa dajmo se glede testenin. Jaz jih nikoli ne prelije z mrzlo vodo, jih bi pa lahko zacela, ce bi slucajno rabila en hiter postopek pri locitvi Seveda je vazno to, da se jih takoj, ko so odcejene, zmesa z omako, drugace pa lahko naredis tako kot svetuje mamamia (malo olja takoj, ko jih odcedis, in je v redu). Veliko uspeha pri kuhanju Jerneja USA

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

12. feb 2007 21:17

 

Js pa sem prebrala prav v nekih italijanskih receptih, da se na testenine nikoli ne da olja, ker potem omaka dol polzi in prav to, da omaka ostane v raznih režah in vijugah (oblike testenin) je čar. mislim, da je pri pašti tako: če hočeš dobro pašto, jo skuhaj (kot ti paše, al dente ali ne), zmešaj z omako in pojej. takoj servirana pašta se nikoli ne bo sprijela. če pa pašta stoji, je pa dobro, da je malo več omake, ker se testenine napijejo. 

 

Lp goga 

 

ps LEPO SE JE IGRAT S TEM NOVIM UREJEVALNIKOM :) 

sam da se kuha..

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti