Torta

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

4. feb 2007 19:19

jaz packam kar na krožniku in po končanem delu samo obrišem krožnik,..... plopsa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

4. feb 2007 20:47

Pa kaj tako komplicirate? Jaz torto pustim na tistem kovinskem pladnju od modela, v katerem se peče, in jo prestavljam brez problemov, kamor koli in kolikokrat hočem? Mi še ni padlo na pamet, da bi jo dala s tiste podlage dol, ravno zato ne, da jo lažje prestavljam. Mamamia mamamia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

5. feb 2007 9:15

Veš, mamamia, jaz pa ne bi imela dobrega občutka, če bi pustila torto na dnu od modla (za torte ne uporabljam peki papirja), ker bi se bala, da bo dobila "kovinski" okus (modeli niso iz rostfraja!). Poleg tega torto vedno delam "obrnjeno", torej da je gladki del, ki je bil pri pečenju na dnu, zgoraj. Za torte imam cel kup rostfraj krožnikov, vedno jih delam na krožniku, nikoli pa tudi ne uporabljam prtičkov za torto. Če krasim torto le s kremo (kar je največkrat), rob krožnika samo obrišem, če pa uporabim glazuro (čokoladno ali sladkorno), pride na vrsto trik s trakovi peki papirja. teta torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

5. feb 2007 9:33

No, jaz sem včeraj pekla brez peki papirja, tisto avstroogrsko kostanjevo torto. Namastila in potresla z moko, pa se mi je vse prijelo po dnu. Zakaj, nimam pojma (sem tudi dala v testo stopljeno maslo, saj sem delala točno po receptu), ker testo je sicer lepo in sočno. Tako da bom naslednjič pekla na peki papirju. Tudi jaz torto praviloma obrnem - sploh, če zgornji del ni lepo raven, potem pa, ko je testo hladno, vrnem na dno modla in potem režem. Še nikoli ni bilo nobenega okusa po kovini, predvsem pa tako s torto veliko lažje ravnam pri obračanju oziroma krašenju in prestavljanju. Takšne so pač moje izkušnje, izhajajo pa iz začetnih poskusov prenašanja biskvitnih plošč s pomočjo papirja, lopatk, padanja in lomljenja in nakdandnega "krpanja" testa in mašenja lukenj s kremo....Meni je presedlo, zdaj si pač pomagam, kot sem napisala, drugi pač drugače. Saj vsak počne tako, kot je njemu najlažje. Sicer pa, avstroogrska kostanjeva je super uspela, le da sem testo samo enkrat prerezala in to je tudi edino odstopanje od recepta. Sem pod recept vse napisala in tudi slikico sem že poslala. Pozdrav, Mamamia mamamia

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

5. feb 2007 10:41

Mene pa zanima ali je že katera pekla torto v obliki nogometne žoge. Sem namreč v petek kupila model pa bi rada slišala kako kaj uspe. swarovski

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

5. feb 2007 11:35

Pozdravljena! Jaz sme pekla lani torto v obliki žoge.Ampak sem biskvit spekla v navadnem pekaču (velik iz pečice) in ga potem zrezala. Delala - sestavljala in polnila sem v stekleni skledi. Če sem v tej isti posodi pekla biskvit,se je le ta pekel zelo dolgo in ni bil lepo pečen.Modela prav za žogo pa še nisem videla,tako da ti žal ne morem odgovorit. http://hali.moj-album.com/album/181730/?os=14 LP,Hali

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

5. feb 2007 11:43

Ej Hali ful dobro si naredila. Jaz sedaj imam model, ki sem ga kupila v Černučah(pekarna Vrhnika), samo me skrbi, ko vse skupaj sestavljaš, kako izpade. Pri tebi čista 5 s pohvalo. swarovski

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

5. feb 2007 11:50

Ej hvala za pohvale:tale torta je polnjena s pariško kremo (čok. raztopim v smetani,dobro ohladim nato stepem) in ni nikamor lezla,tudi s sadno (delala malo kasneje še za mojega sin) ,vs eje bilo b.p,napolnim dobro ohladim in potem "stresem" iz sklede. Po moje ne more bit nič drugače s tem modelom.Poročaj,kako bo uspelo. LP,Hali

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. feb 2007 11:51

Hali izredno lepe tortice. Tisto idejo žesnka do pasu, pa mi bo prav prišla za očetovo 60 letnico. To bo smeha. jade

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

5. feb 2007 12:18

S katerimi nastavki delate tiste rozete na torti? Kot je npr. na vlakcu? Imam neke nastavke doma, ampak z njimi se je bolj pacalo kot kaj drugega. Nimajo tako lepo vidnih linij. vanya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti