Mirena- hormonski vložek

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

26. sep 2007 19:35

tako a ti povem da nic ne boli in tud brez bolecin pri men ni nobenih bolecin kako pa bo pri prvi menstruaciji pa se ne vem mi je ginekolog reku ,da sest mesec se bo menstruacija potem pa sam mal vmes pa male krvavitve . lp vesna kovačič

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

1. nov 2007 21:06

Meni pa nekaj pri vsem skupaj ni jasno A šest mesecev po vstavitvi Mirene imamo še menstruacijoVes čas ali pa en teden na mesec kot pred vstavitvijo blažkaa

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

1. nov 2007 21:28

Ravno zato sem iskala odgovore na to temo ,ker imam že 1 mesec po vstavitvi močno menstruacijo ,pa me zanima ,če je to normalno.Ali ima še katera takšen problem?Zdaj me pa že malo skrbi,da tega ne bo konec? Se opravičujem,ker sem spet odprla to temo ,ampak me zanimajo vaše izkušnje! lp marjeta10

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. nov 2007 21:32

Moja najboljša prijateljica jo tudi ima kak mesec in je ravno danes zjutraj jamrala nad krvavimi izcedki. Loni Makaroni

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

1. nov 2007 21:52

Pozdravljene,jst jo imam 6 mesecev-in nimam več menstruacije.Moram pa priznati,da me je prve tri mesece precej matralo-bolečine,krvavitve...sem že razmišljala,da jo bom dala ven. Verjemite mi-zdej pa sploh ne vem,da jo imam.Tako da se splača potrpet-moje mnenje Lp tejka77

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 702

2. nov 2007 8:09

Po približno pol leta naj bi izcedki prenehali, pa tudi krvavitve se ustavijo ali pa zmanjšajo vsaj za 50%. Ni pa to pravilo, ki bi veljalo za vse ženske. Jaz sem imela pol leta sranje, izcedke, krvavitve, menstruacijo sem imela 9 dni namesto 6 in to ravno na morju... Sedaj, ko so mi mireno zamenjali (vrvica je bila prekratka) je zadeva boljša. Bomo videli kako bo v prihodnje. Punce, ne obupajte Sporočilo je spremenil(a) karnak dne 24. nov 2007 14:03:03

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

2. nov 2007 8:28

Tudi jaz sem že premišljevala o mireni, pa me zanima kaj si mislite o pomisleku mojega moža. On namreč pravi, da je menstruacija pač nekaj naravnega (kar je seveda res) in da že ne more biti dobro, če jo ustaviš (ali skoraj ustaviš) na umeten način. Sama sem sicer bolj pozabljive sorte, kar se jemanja tablet tiče, tako da le redko škatlico tablet vzamem do konca, tako da je ta še bolj pogosta kot naravno, pa seveda tablete so tudi tablete. Nena

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. nov 2007 8:57

nb je napisal/a:
Tudi jaz sem že premišljevala o mireni, pa me zanima kaj si mislite o pomisleku mojega moža. On namreč pravi, da je menstruacija pač nekaj naravnega (kar je seveda res) in da že ne more biti dobro, če jo ustaviš (ali skoraj ustaviš) na umeten način. Sama sem sicer bolj pozabljive sorte, kar se jemanja tablet tiče, tako da le redko škatlico tablet vzamem do konca, tako da je ta še bolj pogosta kot naravno, pa seveda tablete so tudi tablete. Nena
Glede pomislekov tvojega moža - seveda je menstruacija naravna, je posledica nabiranja krvi na maternični steni, kamor se vgnezdi oplojeno jajčece. Drugače pa zna biti menstruacija hudo neprijetna zaradi bolečin ali pa močnih izlivov krvi... tega pa tvoj mož seveda ne ve. Tudi tabletke niso naravne - tudi tam dobiš menstruacijo takrat, ko tabletke nehaš jemati. Glede na to, da jih pozabiš vzeti, moraš vedeti, da to ni dobra zaščita pred nezaželeno nosečnostjo. Torej, če želita, da bo čimbolj naravno, vama ostane le kondom ali diafragma. matilda

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

2. nov 2007 15:05

Ti se odloči tako, da bo tebi prav. Mož ima pomisleke o tvoji menstruaciji -ph! Meni je ginekolog rekel - dobesedno, da ženska potrebuje menstruacijo kot krava sedlo. Jaz jo imam na tri mesece, ker zaradi siceršnjih migren jemljem - po nasvetu ginekologa, tabletke tri mesece skupaj, pol pa pavza. vanjatajnsek

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

2. nov 2007 16:46

Saj sem v bistvu že odločena. Samo še k ginekologu bo treba, pa me je kar malo strah, ker bom zmerjana, ker že tako dolgo nisem bila. Sem tudi hvala bogu ena tistih srečnic, ki o problemih pri menstruaciji iz lastnih izkušenj ne vem čisto nič. Kar se pa tiče slabe zaščite zaradi nerednega jemanja tablet, mi je pa itak kar malo žal, da nismo nikoli splanirali še tretjega, zdaj je pa verjetno res že malo pozno. Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti