Predbožično srečanje za 10 ljudi

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

tema odprta - 19. dec 2006 11:28 | ogledi: 3.721 | odgovori: 7

Dragi moji, rada bi se zahvalila vsem za fantastične nasvete na forumih in recepte! Odkar sem kak mesec prijavljena na kulinariko, sem dobila toliko novih idej in letošnji praznični čas je za moje bližnje res nekaj posebnega :) Včeraj sem priredila srečanje za ožji krog prijateljev in tudi zaradi vas je zadeva odlično uspela. Većino receptov sem našla tu. Na sporedu je bil lososov zloženec (sama sem sicer lososa nadomestila s pečenimi malancani, drugače vse isto - in je bil prav tako odličen). Sledili so prazolio, gobova pašteta (ki sem jo nadevala v francosko štruco), pohane olive, šamrole nadevane s francosko solato, marinirana nabodalca s češnjevim paradižnikom in kroglicami mozzarele, kozji sir v marinadi, pisane školjke iz testenin, nadevane z omako iz gorgonzole, za sladico pa bogatašev cekin (ki je nedvomno požel najveć slave!) in pecivo na suho, za katerega ni noben verjel, da to ni gibanica!!! Zraven sem v cel ananas z zobotrebci napikala rezine sadja, potem smo pojedli še ananas, pili pa smo brezalkoholno bovlo. Spekla sem tudi polnozrnat kruh v avtomatu ter sirove in makove štručke.

No, še enkrat hvala, krasni ste in rada sem v vaši družbi.

katka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. dec 2006 11:51

katka, ma to si naredila pa celo pojedino. Svaka ti čast! matilda

nenika14  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

19. dec 2006 12:11

Katka bravo!!! A te lahko za rokav pocukam, da napišeš točne naslove receptov, ker se ful zanimivo bere? Jaz bom letos silvestrsko srečanje za enako število ljudi pripravila. Hvala že vnaprej. Naj bo vsak naš dan s soncem obsijan

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. dec 2006 14:48

nenika išči pod: lososov zloženec, prazolio, gobova pašteta, nadevane olive (jaz sem dala kar črne olive s košćico, nisem se matrala z nadevom, v drobtine sem tudi dala kokos, super!!, poželo salve), nato suši original (sem poenostavila, okoli pa sem zavila v dimljenega lososa, mora pa biti malo pikantno), bogatašev cekin in pecivo na suho. To so točne besede oz. recepti iz baze. Ostale stvari sem pa sama delala po navdihu. Naredila sem francosko solato in sem jo nadevala v rolice, ki sem jih spekla iz kupljenega listnatega testa, imam pa modelčke za to. Mozzarela in paradižnik s svežo baziliko je pri nas klasika (zdaj sem naredila pač nabodalca iz češnjevega paradižnika in male mocarele, lahko pa narežeš navaaden paradižnik in mocarelo, zložiš kot strešnike in je zelo dekorativno). Kozji sir ali feto narežeš na kvadratke, dodaš malo olivnega olja, balzamičnega kisa, kako pinjolo ali oreh nasekljaš, olivico, feferon...potem pa sem jaz dala kar v kozarce od šampanjca v plasteh. Skuhala sem malo večje pisane školjkaste testenine Grande in jih prelila z omako iz gorgonzole (plus malo kisle smetane, maslo in zmleti lešniki). Aja, za dva bolj mesna udeleženca pa sem spekla tudi mesne kroglice in jih skupaj s sirom napiknila na rezine francoske štruce - malo drugače kot klasični obloženi kruhek. Pa še ananas - enostavno vanj zapičiš sadje, grozdje, mandarine, kolute banane, kak oreh...po želji. upam, da sem kaj pomagala katka

_pikica_  

član od: 1.9.2006

sporočila: 208

19. dec 2006 17:49

kakšna pa je brezalkoholna bovla

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. dec 2006 2:24

:) hehe ne me hecat :) kupljen pomarančni sok od Fructala plus vse vrste sadja not narezano (jabolka, pomaranče, limone, mango, melona) - to sem se nekako sama spomnila, ker ne pijejo alkohola in je bilo kar super no katka

nenika14  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

20. dec 2006 7:31

Katka, hvala - pa ti si pravi vihar skozi kuhinjo naredila Koliko časa si se pa vrtela s predpasnikom naokrog? Tega je kar nekaj za pripravit. Res, vse pohvale, tvoji prijatelji so lahko veseli, da imajo tako gostiteljico med sabo. Naj bo vsak naš dan s soncem obsijan

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. dec 2006 7:50

Ja, tole sem vrtela kar tri dni, večinoma ponoči, ko so šli domači spat... Hvala in lepe praznike še naprej... katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti