Abraham

grmotast  

član od: 4.12.2006

sporočila: 11

tema odprta - 16. dec 2006 10:19 | ogledi: 10.218 | odgovori: 4

Pozdravljeni,

vabljena sem na abrahama. Gospod, ki praznuje ima zelo rad "neumnosti"fore.

Pa me zanima ali ima kdo idejo, kaj mu podariti.

Mogoce kaksno opremo, ki je po 50-em nujna...ali kaj podobnega.

hvala

grmotast

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

16. dec 2006 12:07

Mi smo našemu Abrahamovcu podarili povečanih 50 Eurov (kot slika). Na eurih pa je bil on - računalniški strokovnjak je fino skeniral njegovo sliko in jo vstavil na eure. Super fora..s tem, da je na sliki kazal "fakiča". No ja, pa govor s pesmico sta bila tudi primerna.. p.s. pa pri petdesetih še nisi gospod ( ali pa ne več), ampak dejdi ali dec..- he,he Tina

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

16. dec 2006 13:50

Jaz sem svojemu bratu za Abrahama naredila pano, na katerega sem prilepila vse, s čimer se je oz. se še ukvarja (ribič-ribnik s plastično ribico na trneku, prometni znak "50"; gobice iz das mase, ker rad gobari; ker doma tudi mesari, sem kupila plastičnega prašička in naredila klobasice iz das mase; je ljubitelj psov, zato je bil na panoju tudi nemški ovčar; grozd, ker ima vinograd, steklenička neke žgane pijače, spodaj modro morje, na katerega sem nalepila školjke, ki smo jih prinesli iz dopusta, iz das mase sem naredila tudi starinsko kolo, ker kolesari, pa zajca, ki jih redi, pa... vse mogoče, se sedajle ne spomnim vsega. Darilca je bil zelo vesel, ker je tip, ki mu je jasno, da je bilo vloženo v ta izdelek precej truda. Slikico si lahko ogledaš na http://enaava.moj-album.com/album/5905219/. Sem bila pa enkrat na rojstnem dnevu, ko so gospodu v kahlico dali skuhano polovico kranjske klobase, ki so jo zalili s pivom... si lahko predstavljaš, kako je to izgledalo? In potem so ga prisilili, da je "klobaso" tudi pojedel. Heca je bilo veliko, čeprav se mi je kar malo želodec obračal, ko sem to videla, tako realilstično je bilo. Pozdravček Ava

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

16. dec 2006 17:11

Moja kolegica je svojemu bratu za abrahama podarila prometni znak z omejitvijo hitrosti, na katerem piše 50. Bilo je veliko smeha tudi zaradi tega, ker so prometni znak komaj prinesli, tako je bil težak. Zdaj ga ima pa doma pred svojo hišo postavljenega. Aja, pa ogromno pentljo so zavezali gor. Pa njen brat uči še v avtošoli. LP! fakin712

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. dec 2006 19:15

Za mano je en izmed pomebnih abrahamov,( moj je kmalu na vrsti!), za katerega sem porabila precej časa. Praznoval je mož moje najboljše prijateljice. Izključeni so bili določeni štosi, naj bi bila zadeva "primerna". Pripravila sem govor. Iz arhiva sem potegnila podatke, kaj je lokalni časopis pisal za leto 1956. Tudi svetovne dogodke, podelitev Oskarjev in olimpijado. Na melodijo Che sera sem napisala pesm, ki smo jo potem v zboru ( brez vaje zelo dobro zapeli). Ta pesem je v izvedbi Doris Day leta 1956 dobila oskarja.. Posebej sem pripravila zanimivosti iz njegovega življenja ( tudi ga dobro poznam) s simboličnimi darili, ki simblizirajo njegove značilnosti. Npr. star radio, ker je ženo ujel na mladinskem sestanku, ko je popravljal gramofon, pokvarjeno uro, ker ga vedno povozi čas, iztrošen dlančnik, za daljinsko vodenje zaloge (računalnikov in ostale kložnge v kleti), neuporaben daljinec, ker vedno moti gledanje sporeda, malo žogico iz Hervisa s spodpisi udeležnecev, ker je nogometni navdušenec, vrečko umetnega snega in zgodbo s smučanja, prometne predpise, po katerih je delal l. 1976 izpit in zgodbo o vožnji z njim, spomenik iz kartona, ki se je pokazal na koncu računalniške igrice, v kateri sem bila mrtva in se je pokazal spomenik z mojim imenom, profesionalne karte za poker ( nikoli se ni naučil slačipokerja za rač. igrico, pač pa je bejbam samo uspel spremeniti imena, se ne upam povedati, v katera), lupo, ker nas je vodil na napačno pot po Pohorju, razglednico iz kraja, kjer je služil vojsko( pomoč članice Kulinarike), saj sem pred leti našla vsa njegova pisma njegovi takratni ljubici, škatlo zobotrebcev za pomiritev( jasno, da gre to ženi na živce), račko za v vodo ( obožuje morje in vodo), posodo s sladkorjem in kartonasto strelo ( ko je kot otrok ma mamii kradel sladkor), je v hišo udarila strela, posnetek Moni Kovačič MOni Forevere, zaradi katere je kot oboževalec visel z ograje med njeneim nastopom. To so ideje, ki so bile pospremljene z ustreznim besedilom in veliko smeha. Jih je tudi komentiral. Slavljenčev brat je pripravil projekcijo fotografij iz njegovega življenja in še nekaterih dokumentov. Dobil je tudi " Neogovalno kozmetiko za Abrahama", ki vsebuje šaljive predmete. Idejo sem snela nekje z neta. Najlažje je pripravljati za osebo, ki jo dobro poznaš in veš, kaj ga veseli. Med zbiranjem idej mi je bila všeč ideja o kozmodisku za abrahama, izdelanim iz strešnikov bobrovcev in povezanih z vrvmi. Je tudi nekaj priseg ( te smo izključili) na temo Abraham. Slednjih nismo vključili. Ideja za darilo: polet z letalom, polet s padalom, polet z balonom, paket za masažo, zdravilišče, Čas hitro teče, da te ne bo povozil. Upam, da sem pomagala z idejami. frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti