Pecivo

Biba7  

član od: 29.4.2005

sporočila: 69

tema odprta - 3. dec 2006 11:17 | ogledi: 1.531 | odgovori: 4

Rada bi spekla pecivo, ki je narejeno iz biskvita, krema, biskvit in po vrhu čokoladni ali kakšen drugi preliv. Vse druga že vem kako pa kaj, ampak krema me malo bega, ker bi rada čvrsto kremo in zato potrebujem en dober nasvet oziroma recept za takšen biskvit. Pa lp!

Biba7

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

3. dec 2006 12:09

Kremo lahko narediš iz jogurta in smetane, pa daš noter želatino, ali pa iz pudinga ali moke in zmešaš z margarino. Odvisno kaj hočeš. matilda

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

3. dec 2006 12:23

Če pa želiš delat brez želatine, se tud dobro obnese 1 alpska smetana in 1 rastlinska smetana. Zliješ skupaj in zmiksaš. Tako je veliko bolj kompaktna kot pa, če miksaš vsako posamezno, tudi če ne daš noter kremfixa. Sama sem na ta način nardila kinder pinguin 2, pa je bil ZELO dober.

tasyka  

član od: 16.4.2005

sporočila: 120

3. dec 2006 13:27

Opcija, ki ne vključuje želatine, je tudi puding. Narediš ga malce bolj gostega, tako da 2 pudinga skuhaš v prib. 7,5 dl mleka. Puding lahko na koncu tudi obogatiš s tremi stepenimi beljaki in tremi žlicami sladkorja. Lp, tasyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti