Torta za dvojčka

kathy74  

član od: 16.1.2003

sporočila: 12

tema odprta - 23. nov 2006 10:51 | ogledi: 3.927 | odgovori: 10

Lep pozdrav!

Naša fanta čez slaba dva meseca praznujeta drugi rojstni dan, zato bi rada sama spekla torto. Pravzaprav bi spekla dve torti različnih okusov (eno sadno in eno čokoladno), problem pa nastopi pri okraševanju. Lani sem kupila torto v obliki metuljčka (dve polovici okrogle torte obrnjeni in okrašeni), letos pa bi se kot že rečeno rada sama izkazala. Časa za eksperimentiranje imam še dovolj, vsaka ideja pa bo dobrodošla.

Ker sem na teh straneh bolj nova in se še ne znajdem dobro, pa bi mi prav prišel tudi nasvet, kako speči biskvit, ki bo enakomerno narasel. Vsak biskvit, ki ga spečem, je ob straneh nizek, na vrhu pa se naredi hribček.

Hvala

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

23. nov 2006 11:03

glede naše "Šmarne Gore", ko biskvit naraste, si lahko prebereš pri veliko receptih za torte. Drugače pa je ponavadi glavni razlog prevelika temperatura pečice. Ideja bi tudi bila navadna okrogla torta, ki jo okrasiš kot pikapolonico. V okrogli pekač daš na sredini karton, oblečen v alu-folijo in tako lahko narediš en biskvit navaden rumen, v drugega pa dodaš malo čokolade v prahu in dobiš temnega. Ostalo je odvisno od tvoje domišljije. Drugače pa le malo pobrskaj po receptih/ sladicah in našla boš marsikaj. Veliko uspehov! jessy6 jessy6

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. nov 2006 11:11

Zelo enostavno boš okrasila torto, če v trgovino pekarne Vrhnika prineseš sliko napr. nekega riasnega junaka, ki jima je všeč, pa ti jo preskenirajo na oblat (podobno kot hostija), tisto daš lepo na vrh torte, je dovolj veliko, da prekrije celo površino. Zelo lepo izgleda pa še jedilno je. Izgleda pa takole http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=5845 Jaz sem tako dala gor Nodija in otroci so bili navdušeni. Nekaj jih imajo pa že v trgovini narejenih. jade

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

23. nov 2006 11:16

kathy74 je napisal/a:
Lep pozdrav! Ker sem na teh straneh bolj nova in se še ne znajdem dobro, pa bi mi prav prišel tudi nasvet, kako speči biskvit, ki bo enakomerno narasel. Vsak biskvit, ki ga spečem, je ob straneh nizek, na vrhu pa se naredi hribček. Hvala
Tudi meni se je vedno biskvit dvignil neenakomerno potem pa mi je ena od članic svetovala naslednje in pri meni deluje. Jaz, po novem, namažem z maslom samo dno pekača za torte, oboda ne. Potem pa pečem v naprej ogreti pečici najprej 10 min pri 150°C, potem 10 min pri 160°C, nato še 10 min pri 180°C in potem na tej temperaturi dokler ni pečeno. Odkar pečem po tej metodi mi vedno enakomerno naraste. Imam pa navadno pečico (brez ventilatorja) in teflonski (al kakšen že) pekač. alexis

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

23. nov 2006 11:24

Kaj pa če spečeš oglato torto? Polovica naj bo sadna, polovica čokoaldna, lepo ju sestaviš in preliješ z enako glazuro, le vsako polovico malce drugače okrasiš ali pa okrasiš enako, samo imeni vpišeš na vsako polovico eno. Ali pa kupiš srčast model, pa daš srčka enega ob drugega tako, da se stikata po ravni stranici (torej je vsak srček obrnjen v drugo smer) in primerno okrasiš? Glede hribčka na sredi biskvita - to pomeni, da je temperatura v pečici malce previsoka. Če opaziš, da se torta na sredini boli, znižaj temperaturo za deset stopinj in normalno peci dalje. Če pa se torta dviguje ob straneh, na sredini pa ne, pomeni, da je temperatura prenizka in jo je potrebno za deset stopinj zvišat. Glede mazanja oboda pa - jaz ga nikdar ne namastim, vendar druge izkušene članice foruma pravijo, da se jim torta ne poseda, četudi namastijo obod modela. Tako da je to morda tudi stvar izkušenj in "roke". Če boš delala sadno torto - imam en dober recept za jabolčno torto, če te zanima sporoči, pa ti ga pošljem. Lep pozdrav, Mamamia mamamia

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

23. nov 2006 11:33

Jaz za kakšne večje torte pečem biskvit za vsako oblato posamezno. Največkrat kar v pekaču iz pečice, biskvit pa naredim iz treh jajc. tanja tominec

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

23. nov 2006 11:40

Ne vem koliko sta stara tvoja dvojčka. Če sta že malo večja in sta navdušena "fuzbalerja" jima lahko narediš vsakemu svojo nogometno žogo. Spečeš v okroglem pekaču, ki se ga da tudi v pekarni Vrhnika kupit ali pa v obložiš železno cedilo s peki papirjem in spečeš. swarovski

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

23. nov 2006 12:43

Čao, lahko narediš dva pravokotna biskvita (za dve torti) in ju potem malo obrežeš in okrasiš kot lokomotivo in vagonček, en čokoladen in en saden recimo. Če se meni pri peki biskvita naredi "Šmarna Gora", enostavno odrežem "bulo", potem pa normalno naprej okrasim, prelijem.... je pa res, da so se meni včasih bisveno bolj delale te "bule" pri biskvitih. Najbrž je res malo tudi že roka navajena na pečico. Nisem pa vedela tegale s prevročo/prehladno pečico, bom upoštevala naslednjič, ko "se dvigne". Ampk pečico vseeno predhodno segrejete, ko pečete biskvite, kajne? Lep pozdravček, S.

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

26. nov 2006 0:59

Žiujo, ker sta moja otroka včasih praznovala rojstne dneve skupaj, sem se tudi jaz ubadala s temi težavami, kakšno torto... kakšen oblike... kakšne okuse... Moram povedat da uživam ob vsem tem packanju in na koncu ko se otrokom zasvetijo očke, vidiš da se je splačalo :))). Moja sta bila navdušena nad torto z enostavno okrasitvijo... kolikor otrok je na praznovanju, toliko lizik (različnih) "zapičiš" v torto, seveda jo okrasiš še z drugimi luškanimi bonbončki. Navdušenje zagotovljeno :)). Ali pa balon s košaro: spečeš dva okrogla biskvita, enega porabiš za balon, enega oblikuješ v košaro, v katero postaviš dve figurici (uporabila sem lego figure fantka in punčke), vse skupaj okrasiš in "povežeš" z bomboni v vrvicah. Ta pride luškana, pa še različne okuse tort lahko narediš. Neroli Neroli

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

27. nov 2006 15:08

jaz sem pa lani videla takooo čudovio torto za enga 3-letnika. vlak: njegova mami je spekla tri različne biskvite (jogurtovega, sacher in navadnega), vse v takih pravokotnih modelih 30x11x7 cm (saj rabiš samo enega, mi v tem modelu sicer pečemo srnin hrbet). prvemu je odrezala cca eno tretjino in jo položila na preostanek - to je bila lokomotiva, druga dva biskvita je postavila za lokomotivo, to sta bila vagončka. vsak biskvit posebej je tudi prerezala in namazala s kremo, ter potem vagončka prelila s čokoladno glazuro, lokomotivo pa s smetano (lokomotiva je bila višnjeva :D ). z barvami je narisala okna, na vrh vagončkov pa dala bonbone, tako da je zgledalo, kot da vlak prevaža bonbone. no, vseskupaj je zasedlo precej prostora, tako da je vlak dala na en karton, oblečen v alufolijo, potem pa je zraven vlakca z jedilnimi barvami narisala tračnice in ribik, bonboni-haribo-žabe so sedeli ob ribniku, itd. skratka igrala se je, stvaritev je pa zgledala fenomenalno! -

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti