Rojstni dan

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

19. nov 2006 11:48

titta je napisal/a:
mamamia, men je nerodno!!! jaz pa sem predlagala tako enostaven in opipan jedilnik!!!! šalim se, pa vendar imaš prav! potrebujemo več podatkov, pa bomo natresli predloge!!!! titta
Ej, titta, malo sem natresla, sem bila včeraj v ravno pravi formi. Potem pa se tudi mi zgodi, ko koga povabim, da ne vem, kaj naj pripravim... mamamia

lonalina  

član od: 9.11.2006

sporočila: 65

21. nov 2006 11:10

Z vašo pomočjo in bazo receptov sem končno našla nekaj dobrega, novega in enostavnega za praznovanje rojstnega dneva. Odločila sem se, da bom naredila totrtilje z različnimi nadevi za sladico pa torto s kokosom in bananami. Ker pa tortilij še nikoli nisem delala, me zanima, če mi zna kdo pomagati, s čim tortilije lahko postrežem? Videla sem,da lahko v trgovini kupim neke omakice (katere okuse priporočate) ali pa jih pripravim sama? Po nekih jedilnikih sem tudi opazila, da poleg tortilij postrežejo mehiški riž - morda kdo pozna zanj recept? Ali pa da zraven postrežejo krompir - ali to postrežejo pečen, kuhan... krompir? Res sem "bosa" pri pripravi mehiške hrane, zato bi mi kakršnakoli pomoč prišla zelo prav.Najlepša hvala in lep pozdrav vsem. lonalina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

21. nov 2006 11:21

Tortiljo lahko nadevaš s kakšnim mesno-zelenjavnim dadevom (meso razrežeš na tanke trakove, zelenjavo enako, prepražiš, dodaš začimbe...), preliješ pa jih s kečapom, kislo smetano in guacamole omako, da dobiš barve mehiške zastave.... Za vegetarijansko jih lahko nadevaša s pirejem iz črnega fižola (dobiš že gotovega , v konzervi, je zelo dober), ali pa s sirom, okrasiš pa enako kot tiste mesne. Vse to lahko pripraviš v naprej, potem samo daš v pečico in ko gostje pridejo je jed že topla... mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. nov 2006 11:24

Meni najboljše tortilje so postrežene s salsa omako (ogromno čebule in paradižnika), popečenim fižolom (najboljši je črn, ampak se obnese tudi z rdečim ali mešanim, jaz uporabim kar tistega v konzervah), piščančjim mesom, narezanim na trakove, rižem (navadnim, nič posebno začinjenim) in naribanim sirom. Jaz jim rečem tortilje a la Shasta (moja prijateljica, od katere sem dobila recept). Če želiš, lahko doma pogledam sestavine, količin ravno nimam navedenih, ker ona vedno dela od oka, jaz pa tudi. Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. nov 2006 13:44

Pridružujem se metodi, ki jo je predlagala Marjetka cvetka. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti