Rojstni dan

lonalina  

član od: 9.11.2006

sporočila: 65

tema odprta - 18. nov 2006 11:12 | ogledi: 13.815 | odgovori: 15

Kmalu bom imela rojstni dan, pa nimam več idej s čim naj presenetim svoje prijatelje, da ne bi bilo vedno isto. Imate mogoče kakšno dobro idejo s čim naj presenetim svoje goste? Rada bi jim postregla tako "glavni obrok", kot tudi kakšno dobro sladico? Hvala in lep pozdrav.

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

18. nov 2006 13:43

v bazi je pa res ogromno receptov, pa izberi.... pppp

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. nov 2006 14:00

če greš v bazo, potem boš pa imela problem kaj izbrati, ker imaš ogromno dobrih idej. Drugače pa poglej malo po temah forumov, pa boš našla dosti odgovorov na svoje vprašanje matilda

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

18. nov 2006 14:58

Ojla, nič nisi napisala, kaj je to kaj novega. Kaj ste pa do sedaj papali? Kakorkoli, bom naredila en predlog jedilnika, ti samo reci, če sem v pravi smeri: - predjed: polnjena francoska štruca (6670) - juha: enostavna kremna juha, kakršnakoli - glavna jed: nadevan piščanec (8170) - dodatek: njoki s pečeno zelenjavo (2463) - sladica: medeni sladoled (8245); dodaš mu vroče sadje-tisto zmrznjeno, borovnice, maline... malo pokuhaš s sladkorjem pa še s čem in dodaš sladoledu. Ob vsem tem kakšna dobra kapljica. (Tiste številke v oklepaju so številke receptov v bazi na teh straneh, če ti kaj pomaga). titta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

18. nov 2006 15:43

Hja, če poveš malo več, bo lažje svetovati - koliko vas bo, bo kosilo ali večerja, bo kompleten jedilnik ali samo jed ali dve? Ste mlajši ali starejši, naj bodo jedi bolj mesne ali kaj lažjega, morda naj bo v stilu hladno-toplega bifeja? Tudi doma se ta varianta super obnese... Recimo: suhe marelice in slive viješ s pšurom in segreješ v pečici, da se sadje lepo prepoji - to je lahko predjed; lahko je za predjed morska solata; lahko kakšna eksotinča solata - perutnina s sojinimi kalčki in še kakšno zelenjava in ustreznim preivom? Lahko so zvitki izdimlenega lososa z muslin peno, ali bučkini zvitki in zvitki iz prušta z nadevom iz zeliščne skute; - predjed je lahko tudi bolj nasitna, na primer zapečeni tortelini ali ravioli, zato je glavna jed potem malce "lažja" - ali pa solata iz skute, kumar in začimb? zeljni zvitek? - glavna jed: piščančji file v pršutu; losos v smemtanovi omaki s koprom (hitro gotovo, enostavno za pripravo) s širokimi reznaci in tartufi ali kaviarjem; telečji zrezki, obloženi z zelenjavo, potreseni s sirom in gratinirani (na enak način se lahko pripravijo tudi puranji ali piščančji fileji ali ribji fileji); biftek v poprovi oaki in kroketi kot priloga? - puranji file, obložen s tatarskim biftekom in obit v listnato testo ter pečen v pečici, zraven pa zelenjava na maslu? - pa kusu kus z jagnjetino? - piščanec na rižu, z rozinami in suhimi marelicami, če pogledamo malce proti arabskemu svetu? - sladica pa, kdo bi vedeL. če je glavna jed bolj nasitna, potem gostov ne dotolčis torto ali kakšnim kolačem, ampka nareid kakšno sadno varianto; odvisno tudi, kiloko si spretna v kuhinji, koliko časa si pripravljena nameniti pripravi in predvsem, kaj imajo gostje radi? - banane v kokosovem mleku so zanimiva sladica, ali pa prepoloviš ananas in ga napolniš s sesekljanim mesom ananasa in druigim sdjem, sploh kivi in pomaranča se lepo podata zraven? Malo smetane na vrh in to je to... Sem ti kar nekaj natresla, če te kaj zanima, sporoči, pa ti pošljem recept. Pozdrav, Mamamia mamamia

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

18. nov 2006 17:24

mamamia, men je nerodno!!! jaz pa sem predlagala tako enostaven in opipan jedilnik!!!! šalim se, pa vendar imaš prav! potrebujemo več podatkov, pa bomo natresli predloge!!!! titta

lonalina  

član od: 9.11.2006

sporočila: 65

18. nov 2006 17:28

Hvala vsem za odgovore, vendar sem imela v mislih kaj bolj enostavnega. Vsi smo namreč stari okoli 25 let (običajno nas je 5) in še ne delam "nevemkako" zahtevne večerje. Običajno pripravim kakšne obložene kruhke ali namaze, tatarski biftek, mini pice, narezek, pečene paprike polnjene s skuto, šunko v testu... + kakšno sladico, kot so sadne torte, krostata, bananino pecivo, kremšnite, urškino pecivo....(nekaj takega). Zato me je zanimalo, če ima kdo kakšno dobro idejo v tem smislu, pa da bi bilo novega/drugačnega? Mamamia hvala za vse ideje, res se mi zdijo odlične za kakšno drugo priložnost. Bi morda lahko dobila recept za banane v kokosovem mleku (saj imam rada banane na vse načine) ali pa je morda vpisan že v bazi receptov?? Najlepša hvala vsem. lonalina

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

18. nov 2006 19:10

Ja,veš kaj,ti samo pripravi sestavine za kakšno preprosto večerjico,pripravi kuhalnice in predpasnike,ko pa pridejo gostje,pa skupaj skuhate. Tako bo tvoje praznovanje resnično drugačno. Pa vse najboljše Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

18. nov 2006 19:33

kaj pa kakšni mini bureki (pitulice) z različnimi nadevi? Jaz sem jih polnila z mletim mesom, pa z piščančjim nekatere z zelenjavo. Ali pa fondi. Mogoče kakšne tortilje iz baze ali lazanje, če pridejo vsi ob isti uri, pa tudi ni toliko dela in preveč zahtevno. Bi pa bilo dobro če še tega nisi delala da prej preizkusiš. Za sladico pa pecivo na suho, sočno pecivo - imitacija jajca na oko ali kaj podobnega. Rebeka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. nov 2006 8:31

fondi bi tudi jaz predlagala matilda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

19. nov 2006 11:47

lonalina, glede na to, kar običajno pripravljaš, tako ali tako ni problem pri mizi, ker jeste zelo dobro. Pa morda namesto obloženih kruhkov pripraviš bruskete (ne vem točno, kako se piše po italijansko), ali pa - zdaj sem prišla na idejo - na opečene kruhke daš čebulni nadev (španska zadeva, imam recept) ali pa košček sira brie, okrašenega z orehi, ali kaj podobnega. Malo kasneje ti poščjem recept za banane v kokosovem mleku, zdaj me mož kliče pa greva k znancem hitro na eno pijačo, tačas ko se juha kuha... mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti