Jedilnik

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

tema odprta - 15. nov 2006 14:52 | ogledi: 2.023 | odgovori: 11

V soboto bomo imeli praznično družinsko kosilo v širšem krogu (13 ljudi) in rabim pomoč pri izbiri jedilnika. Ponudila bom govejo juho, za glavno jed telečje krače, ocvrte mini dunajske zrezčke in piščančje prsi v bučnem ovoju, za prilogo pečen krompir in - tukaj rabim pomoč - rada bi veliko zelenjave. Poleg bo še solata. Najprej sem razmišljala o zelenjavni torti, pa zelenjavnem narastku ipd., a za vse to rabim pečico, ki bo zasedena s kračami. Kuhana zelenjava mi pa tudi ne diši preveč. Je kaj zelenjavnega, kar bi bilo dobro, čeprav bi pripravila prejšnji dan?

Danca

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

15. nov 2006 14:59

Če imate pečico zasedeno, verjetno lahko uporabite kuhalno ploščo. Lahko pripravite različno zelenjavo sotirano na maslu: oprano in očiščeno zelenjavo (bučke, korenček, gomoljno zeleno, stročji fižol, cvetačo ...) blanširate, dobro odcedite, potem jo ša malo podušite na stopljenem maslu. Začinite lahko s soljo in poprom. Dan prej lahko tudi propravite zelenjavni štrudl in ga skuhate tik preden ga ponudite. Miroslav Vulović

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. nov 2006 15:01

Ja, recimo zeljni zavitek z listantim testom. Idealen za dan vnaprej... Pa bučke ali melancane v marinadi pripraviš dan prej. ( lahko so tudi malo pikantni, če marate...). Pa ocvrta zelenjava, cvetača, brokoli v pivskem testu ali po dunajsko...

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

15. nov 2006 15:01

Zelenjavni štrudl me zelo mika. Je recept v bazi? Danca

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

15. nov 2006 15:07

Lidka, zeljni zvitek sem našla v bazi. Torej bi postregla hladnega. Ali bi bil lahko enako pripravljen, pa namesto pečen, kuhan, tako kot predlaga Sarabande, in recimo potresen z drobtinami? To bi pa lahko naredila sproti (skuhala) in postregla toplega. Danca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15825

15. nov 2006 15:07

Kaj pa mešanica brokolija,korenja in cvetače? Zelenjavo skuhaš na pari, da ohrani lepo barvo in obliko, potem pa še toplo zelenjavo preliješz marinado iz olivnega olja, vina ali kisa, malo limoninega soka, soli, popra, strtega česna in različnih zelišč. Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. nov 2006 15:49

Guacamoli. Avokado, limonin sok, lahko tudi nekaj sojinega mleka zraven, vse skupaj prepasiraš s paličnim mešalnikom. Pa še lepo zelene barve je, ker kropmir in meso bosta bolj rumeno-rjava. Ali pa zmešaš avokado in naribano jabolko - izvrsnta krema, se lepo kombinira z vsem. Ali pa zmešaš avokado s pesto-omako. Če si pri volji, pa lahko narediš pindžur - se mi zdi, da je v bazi receptov. Vendelina jr.

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

15. nov 2006 16:26

v bazi receptov je caponata, mislim, da bi šla zraven. pppp

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

16. nov 2006 8:40

Najlepša hvala za vse nasvete. Definitivno bom naredila zelenjavni zavitek (en dan prej), zaradi pestrosti barv pa verjetno v soboto še pisano zelenjavo, sotirano na maslu ali pa zelenjavne ražnjiče (v pekaču za pico, na katerega sem se zdaj spomnila). Sigurno bo vsega preveč, tako kot po navadi, a ne morem iz svoje kože. Danca

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. nov 2006 10:00

laahko tudi skuhaš zelenjavo in jo preliješ z drobtinicami na maslu, meni je dobra omaka iz korenčka in graha s kislo smetano, pa tenstane bučke ali brokoli (na maslu in česnu). matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtjohana
Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti