Nasvet za dober kruhek

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

22. nov 2006 16:29

Zzvone, odličen predlog! Že sama sem razmišljala o tem. Predlagam, da to naredi Majamarko, ko je že ravno izbrskala ta recept, naj zanj dobi še dva krofa. Pa naj bo ime takšno, da bo ful privabilo ljudi, da poskusijo. Npr: pred nekaj leti sem brala o pridelovanju "krompirja za lenega kmeta", v tem primeru bi pa bilo možno ime "kruh za lenega kuharja" Hecam! Majamarko, ponižno te prosimo, da vpišeš recept v bazo.

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

22. nov 2006 16:39

Jaz sem okužila tudi sodelavki,jima je bil zelo všeč.Tole ja res kruh za lenega kuharja.Po prtičku pa jaz posujem ovsene kosmiče in tudi ko ga zlagam skup že malo kosmičev vmes vržem,nam je tako najboljši.Všeč mi je tudi da ni takega okusa po kvasu,mi je bil zelo moteč pri prejšnjih pekah,tako da sem ga zelo nerada pekla doma andreja č.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

22. nov 2006 17:49

Sy in ostali, jaz ne bi vpisovala recepta, nimam pa nič proti če ga kdo drug, ni ravno na mojem zelniku zrastel recept niti prevedla nisem, temveč je fresh naredila veliko več. jaz samo brskam:) še malo pa gre današnja runda v pečico...(čakamo da drugič vzhaja) p, maja

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

23. nov 2006 11:28

mperhaj in ostali prosim za pomoč. Drugič sem pekla kruh iz sicer iz bele moke, no saj je kar v redu, ampak nima pa tako velih lukenj in se ne dvigne tako kot na posnetku. Zamesila sem zjutraj preden sem šla v službo zvečer pa pekla v jena skledi predhodno segreti na 250 stopinj. Ali bi morala dalj časa vzhajat in zmanjšat količino vode? Prosim za pomoč. Hvala in lep dan ZLATA

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

23. nov 2006 11:40

Zlata, a si dala še enkrat vzhajat za eno urco? Sicer pa meni tudi ne nastanejo tako velike luknje kot na posnetku, kar mi je v bistvu boljš. Mislim da zato, ker dobro zmešam suhe sestavine, da bi se kvas lepo razporedil. Če bi kje ostal bolj na kupu, bi ble večje luknje... Tako js mislim. Kaj pa drugi mislite? Sumim pa, da jena steklo nekak ne deluje dobr na ta kruh. Poskusi spečt v navadni posodi.

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

23. nov 2006 11:52

Sy hvala, sem dala vzhat še enkrat za skoraj dve uri. Bom drugič probala v navadni (emajlirani posodi). ZLATA

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

23. nov 2006 22:06

Hmmm...na to pa prej nisem pomislila...ko sem ga prvič pekla sem pozabila suhe sestavine premešat...in kruh je res imel kar nekaj lukenj...danes ga ponovno pečem...pa sem sestavine premešala...zdaj se še peče, tako da ne vem, koliko bo zdaj lukenj...bom poročala... modrijan

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

23. nov 2006 22:29

Med prvim in drugim vzhajanjem se kruh "pretegne" in prepogne desno in levo stran navznoter. (ane?) Kaj se pa na koncu nardi? je še treba kej nardit al se ga samo vrže v vročo posodo?

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

23. nov 2006 22:53

ja sem sprobala pa ni bilo bistvene razlike,mislim celo da je standardni bolj mehak ena mš

bambi  

član od: 22.8.2006

sporočila: 41

24. nov 2006 12:04

Zanima me,kaj sem delala narobe,da je kruh moker in se kar lima? Saj ne more biti kriva količina,sem jo podvojila. kristy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti