Vprašanje za jerneja (administratorja)

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

8. maj 2010 22:38

Bom ponoči naredil tole upam ;-)

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

9. maj 2010 0:38

Ojla, mene pa zanima, če je možno spremeniti nastavitev v albumu, da ti daje najnovejše fotografije na vrh - ne samo s pomočjo filtriranja, pač pa avtomatično.

rrr

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

9. maj 2010 8:00

Misliš ko pošiljaš slike ali ko jih gledaš?

Ko pošiljaš lahko nastaviš da jih daje na vrh ali pa na dno. Pri ogledu pa nastaviš zgoraj, naj prikazuje nove zgoraj. Moraš pa vedno nastaviti, nimaš tega v nastavitvi če to misliš. Ker to da so nove na vrhu je malo izredna situacija, ali ni? Na ta način ne dobiš zgodbe, če si jo je avtor zamislil, namreč vsi beremo od zgoraj na dol, tako gredo potem po vrstnem redu.

Lahko malo bolj natančno opišeš, kaj želiš?

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

9. maj 2010 8:28

Etka, ali je zdaj tako, kot si želela, lahko preveriš?

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

9. maj 2010 9:18

V bistvu sem mislila dati na vrh nove takrat, ko jih pošiljam. Čeprav je tudi meni nekako logično, da si slike sledijo po kronološkem vrstnem redu - ampak nedavno tega me je ena članico "opozorila", da objavljam stare slike - kar sicer meni ne predstavlja nobenega problema, saj daješ v javno objavljen album slike, ki jih ta javnost še ni videla.

rrr

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

9. maj 2010 10:15

Članice zgoraj same nastavljajo kako želijo prikaz albuna, od zgoraj, od spodaj, po avtorjevo, le slike zadnjega tedna itd... Mislim da je možnosti dovolj za članice 

Avtorice pa imate možnost ko pošiljaš slike da v roletki izbereš: Dodaj na konec ali pa Dodaj na začetek.

S tem da tudi ko jih dodaš jih lahko potem primeš in premakneš kamor želiš.

Skratka, mislim da ima sistem foto albumov zelo razvite možnosti glede datumov, da vsak lahko najde tvoje nove fotografije, pa naj bodo spodaj (kar je meni kot matematiku pač bolj logično), ali pa zgoraj (kar je bolje za tiste, ki želijo takoj videti novosti).

Tudi forumi si sledijo od starega sporočila k novemu, saj ne moremo brati obratno

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

9. maj 2010 18:15

Mislim, da je še vedno prisoten hrošček, ki sem ga omenila. Če iščem "6 jajc", je 252 zadetkov. Na prvi strani zadetkov je vse ok. Ko pa kliknem na naslednjo stran, se rezultat iskanja uniči in prikaže vse možne recepte.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

9. maj 2010 18:38

Ja ta hrošč je pa še vidim. Tisto kar si iskala, pa prej sploh ni delalo. 6 jajc je vrnilo več kot 252 rezultatov ker je štelo je jajc ne pa 6.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

9. maj 2010 19:11

Hrošč je glasno zacvilil, ko sem ga pohodil ;-)

Zdaj ok?

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

9. maj 2010 21:50

jernej je napisal/a:

Članice zgoraj same nastavljajo kako želijo prikaz albuna, od zgoraj, od spodaj, po avtorjevo, le slike zadnjega tedna itd... Mislim da je možnosti dovolj za članice 

Avtorice pa imate možnost ko pošiljaš slike da v roletki izbereš: Dodaj na konec ali pa Dodaj na začetek.

S tem da tudi ko jih dodaš jih lahko potem primeš in premakneš kamor želiš.

Skratka, mislim da ima sistem foto albumov zelo razvite možnosti glede datumov, da vsak lahko najde tvoje nove fotografije, pa naj bodo spodaj (kar je meni kot matematiku pač bolj logično), ali pa zgoraj (kar je bolje za tiste, ki želijo takoj videti novosti).

Tudi forumi si sledijo od starega sporočila k novemu, saj ne moremo brati obratno



Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije
V bistvu je vse res in prav, pa tudi logično, da bi nove fotografije dodajali na koncu. Dejstvo pa je, da očitno velika večina bralcev kulinarike pogleda samo tisti dve sliki, ki sta na naslovni strani kulinarike. Na naslovni strani kulinarike sta pa samo dve sliki iz zadnjih dveh fotoalbumov, v katerih so bile slike dodane. Če dodamo sliko na začetek, se pač pogleda nova slika, če pa dodamo sliko na konec, se pa pogleda tista slika, ki je pod številko ena v albumu. Tudi če dodamo na začetek večje število slik, ima tista slika pod št.1 bistveno večje število ogledov, kod pod št.2 ... Zakaj je to tako drugače pri fotoalbumih kot recimo na forumih, pa mi ni jasno. Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti