Vprašanje za jerneja (administratorja)

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

28. mar 2011 12:13

Se strinjam z nolo, torej, prosim, naj pehtran najde vse, kar je pehtranovega.

lp

mzm

neznan uporabnik

28. mar 2011 12:25

Tudi jaz sem mnenja, da je bolje, če iskalni vzorec PEHTRAN vrže vse rezultate,ki so povezani s pehtranom. Ali pa karkoli drugega. Recimo PIŠČANEC. Da potem, vrne vse rezultate,ki so povezani s piščancem. In se nato išče podkategorije v rezultatih ročno. Po moje vsaj, bi bilo iskanje točno po določenih vpisih lažje. Samo po drugi strani pa je to noro obsežno delo.  In se strinjam z Nolo in z Miško,da je to dobra ideja.

Se pravi, osnovni pojem potem pa vsak ročno naj preglejuje rezultate.

 

Multivitamin

multivitamin

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

28. mar 2011 12:26

Dekleta, vedeti pa morate da bo potem tudi obratno. Pehtranova potica bo našla vse potice ki vsebujejo v sestavinah PEHTRAN, torej več kot je potrebno. Če torej pehtran najde pehtranovo bo tudi obratno. Bojim se da obratno ni vedno zaželeno

So pa največje težave pri iskanju do zdaj bile tako ali tako kratke besede kot je SIR ki potem najde SIROTKO, KIS ki najde KISlo mleko itd. 

neznan uporabnik

28. mar 2011 12:31

Jernej, ampak, če bo PEHTRAN vrnil vse potice,ki vsebujejo pehtran je to meni super. Saj pol lahko ročno poiščeš med rezultati, katera ti najbolj odgovarja. Skratka, nabor se poveča. Kar sploh ni slabo.

 

Multivitamin

multivitamin

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

28. mar 2011 12:32

multivitamin: V vsakem primeru imaš prav, tukaj gre za OGROMNO delo, ker je treba VSE besede vnesti ročno in vse sklone za vsako. To bo nikoli končan projekt ;-) Zato temu rečem da le IZBOLJŠUJEMo. Kot nikoli končana zgodba...

Recimo en samostalnik kot je piščanec ima vsaj 20 različnih sklanjatev, spregatev... pa še kakšno se spregleda in potem ne najde vsega.

Ampak obiskovalci ne iščete le po piščancu, nekateri vpišete piščančje, piščanci... ;-)

Težava pri tem da je "vse v zvezi s piščancem" v sopomenkah je v tem, da nekdo želi poiskati nekaj točno določenega kot je piščančji nekaj in mu potem najde piščanec. V to smer je morda slabo da gre, da piščančji najde piščanca. Vi seveda želite da piščanec najde piščančje nekaj. Zdaj malo ročno gledam razlike v zadetkih. Opažam da sploh ni bistvenih razlik s temi pridevniki. Vsak piščančji nekaj ima v sestavinah tudi samostalnik, nekj v zvezi s piščancem, ne gre drugače.

No saj niso samo recepti, potem je še forum, članki.

Iluzija je, da lahko nekdo slovenščino sprogramira tako, da bo dobro iskala. Smo pa mnenja v uredništvu da je bolj vrniti PREVEČ zadetkov kot PREMALO za nek pojem. Ker iz preveč lahko stran vzamete sami, iz premalo pa ne morete dodati.

Kar sem želel narediti je to, da vam ni treba vpisovati jajca in potem še iskati z jajce, da dobite vse recepte z jajcem. jajca=jajce=jajci=jajc ;-) In kis je samo kis ali pa kisa, ne pa kisla smetana  

Poskusite jajca, kis, moka... to že deluje ;-) 

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

28. mar 2011 12:34

Torej da ponovim, vsi ki želite, da so pridevniki ? samostalniki pri iskanju, se zavedate, da če vpišete PEHTRANOVA (zanimajo vas potice, narastki, zloženke) boste dobili vse recepte, kjer se v sestavini pojavi samostalnik (PEHTRAN)? Je to res zaželeno?

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

28. mar 2011 12:36

multivitamin je napisal/a:

Jernej, ampak, če bo PEHTRAN vrnil vse potice,ki vsebujejo pehtran je to meni super. Saj pol lahko ročno poiščeš med rezultati, katera ti najbolj odgovarja. Skratka, nabor se poveča. Kar sploh ni slabo.

 

Multivitamin



multivitamin

Ne bo vrnil samo vseh potic ampak VSE kar vsebuje pehtran. Tudi pehtranovo juho. 

neznan uporabnik

28. mar 2011 12:38

Ja, jaz govorim zase. Meni je bolje, če vpišem PEHTRAN in mi vrže ven vse rezultate, ki so povezani s pehtranom. Pa nato, sam, ročno poiščem recept,ki me v zvezi s pehtranom kot sestavino zanima.

 

Multivitamin

multivitamin

neznan uporabnik

28. mar 2011 12:46

Al pa mogoče,če gre, da bi se vtipkalo - pehtran juha in bi potem vrglo ven samo juhe s pehtranom recmo. Pri vnosu - pehtran potica - pa samo potice,ki vsebujejo pehtran.

 

Multivitamin

multivitamin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti