Vprašanje za jerneja (administratorja)

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

23. apr 2012 10:18

Razlog, da se vedno manj oglašam je tudi ta, ker samovšečne ljudi ne maram.

Bom kratka in jedrnata kot moji recepti!

Kar je za vaju dva Zzak in Hedonist dobro ni nujno, da je tudi za nas, zanimivo, da so najbolj glasni vedno, vedno tisti , ki naredijo malo, nič za Kulinariko!

 

 

Jernej, se opravičujem, ker sem ti temo smetila, ne bom več



Živi s srcem, ne z glavo.










Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 23. 2012 12:48

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

23. apr 2012 10:42

Dobro napisano to Mamamia...se strinjam z povedanim...samo sedaj pa je nastal en drugi problemček ob tej kulinaričnih zdrahah...ti ki smo bolj na novo prišli..ne znamo tako poiskat v bazi,če je že kakšen enak ali podoben recept..ker določeni recepti niso vedno v skupini,pod katero bi mi smatrali da spadejo..eni dajo eno jed za predjed..dočim drugi jo uvrtijo med zelenjavne...potem bo nekako v nas en "strahec" da ponavljamo..sama sem oddala sedaj dva recpeta za kruh..za enega sem sigurna da ga ni v bazi..za drugega pa nisem prepričana..

Je pa res da baza z več kot 14.000 recepti...fenomenalena baza to..težko se nadgrajuje tako bazo...in mislim,da vsak dobi kaj zase..konec koncev to je enako kot dnevni časopis..nikoli ne preberemo celega..pač pa to kar nas zanima...in isto je z recepti.

Vse čestitke Jerneju in njegovi ekipi...ni ga dneva ,da ne bi jaz in moji doma,v službi prelistali kulinarčni dnevnik :))

Vrtejbenka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

23. apr 2012 10:46

..ma kaj prelistali....preberemo,preberemo.....

Vrtejbenka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

23. apr 2012 11:32

Mora biti nekaj na tvojem brskalniku narobe, česa takšnega še nisem videl. Lahko mi pošlješ zaslonski "grab" če znaš morda na email info@kulinarika.net

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

23. apr 2012 12:13

mamamia: Sprejeto na znanje. Na tej strani uredništva smo v določenem kotu, iz katerega je težko priti. Če smo družabni portal, potem nekako moramo tudi 101 imačico rafaela objaviti, morda se je potrudila trinajstletnica in je to njen prvi poskus, je nekaj izboljhšala in želi prispevati. Če ne delamo tega moramo biti komisija. Komisija in zavračanje preslabega pa ni eno in isto. In zdaj je dilema, ali recepte sprejemati še naprej kot družabni portal, ali jih omejevati, ali s tehničnimi prijemi pomagati uporabniku (denimo ko oddajaš recept in vpišep rafaelo te lahko opozori da je receptov s tem imenom že 20, če res želiš poslati). Verjamem da uporabniki ne pošiljajo nalašč enakih ali podobnih receptov. Pregledovati vse ročno je nemogoče delo, ko vi kaj opazite podvojenega, izbrišemo. Še vedno je veliko enakih receptov z RAZLIČNIMi imeni, te je najtežje opaziti. Skratka, to so dileme.

Kar zadeva nagradne igre, pa bo verjetno v prihodnje tako, da če bodo nagradne igre, bo pogoj za sodelovanje SLIKA. S tem preprečimo da se od nekje prepiše ali napiše kar nekaj. Kot je dejalo več uporabnikov: Če si res naredil in želiš dobiti 300, 200, 100 ali xyz EUROV potem poslikaj. Saj ima vsak fotoaparat. In bo bistvenbo manj nekih čudnih stvari prišlo v eter. To je recimo konkreten ukrep, ki je za to igro zamujen, za prihodnje pa ga lahko izvedemo med pogoji.

Kvaliteta prispevkov na forumu pa žal pada zaradi upada kvalitete medosebnih odnosov, kar sam osebno (lahko se tudi ne strinjate s tem) pripisujem kapitalizmu. Vse instant je besedna zveza, ki se kaže v odnosih, na poslu, v življenju nasploh. Veliko kvantitete in malo povedanega. Taka postajajo tudi sporočila, s tem, da kdor spremlja Facebook ve, da se pri nas zaenkrat še celi stavki uporabljajo. In je tudi res da obiskanost portala ne pomeni tudi kvaliteto, koliko je rumenih portalov z obiskom, da dol padeš.

Pot uredništva je tanka nitka med različnimi ciljami in željami. In dejstvom, da tole pišem, ker sem imel denar, da sem plačal položnico za elektriko. To je tudi dejstvo.

Tako da tvoje sporočilo in sporočila članic, ki veliko prispevajo, so dolgo časa z nami (ne bi zdaj našteval) in jih nekaj moti, bolj tehtno razmislim, kot od nekoga, ki ga po "defaultu" moti vse, pohvali pa ničesar.

So pa meje uspešnega vodenja takega portal precej tanke in odločitve niso vedno lahke ali najboljše za vse. Drugega merila kot to, da nas vsako leto obiskuje več ljudi, žal nimam. Potem sklepam, da zaenkrat prevladujejo pozitivne lastnosti portala. Bi pa vsi imeli še mobilno različico, noben ne bi plačal za programerja, ki bi to naredil, oglasov tudi da ne bi bilo, ki bi to plačali, uredniku in sodelavcem pa tudi ne uspe živeti od zraka (kar sicer, kot sem bral neke revije se da, a mi žal nikoli ni uspelo za več kot en dan).

Do tega, kar si rekla. Ko vas je bilo 1000 smo bili lahko bolj domači in sem ustregel vsaki želji, pri 500.000 pa ne morem več. Enim je nagradna igra Knorr všeč, ene blazno moti, enim je vseeno, eni imajo receptov premalo, drugi preveč, tretjim ni nič prav, četrti poiščejo le določeno besedo, najdejo recept in to je to itd.

Kar delam, se tudim 100% in to je največ, kar lahko naredim. Tudi ne trdim, da vedno naredim idealno, naredim pa tako kot mislim, da je prav. Čeprav poslušam o tem, da imajo plusi več ugodnosti, ker so nedotakljivi itd. je par plusov bilo žal izbrisanih preden jim je poteklo članstvo. Tudi ljudi s težavami dobro razumem, a ta forum ni prostor za stresati svoje težave. In potem smo spet pri tem, da si na koncu policist, ki nekje postavljaš mejo, kaj je prav in kaj ni. Upam, da nam vsem preprekam navkljub to v glavnem nekako uspeva.

Lep pozdrav 

PS - Anamarija, tvoje pripombe vedno dobro preberem, teme nisi smetila ker tema je namenjena pogovoru z menoj (zaenkrat administratorju tega portala).

PS2 - Vrtejbenka: Išči preden oddaš v bazo po Imenu recepta pod kruh, ne po kategorijah. Kategorije niammo najboljše, se pa vlečejo 12 let in jih bo težko predelati. Vpiši v iskalec KRUH pa boš dobila ves kruh (upam). Bom pa upam nadgradil tako, da ko vpišeš ime recepta, dobiš podobne recepte pa lahko pregledaš pred oddajo če ni že kaj podobnega. Ker verjamem, da ne podvajate namenoma receptov, samo 14.000 je taka številka, da se zvrti, tega ne vi ne mi ne moremo več natančno pregledati preden se kaj objavi.

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

23. apr 2012 22:06

jernej je napisal/a:

... Ker verjamem, da ne podvajate namenoma receptov, ....

 

E vidiš, tu je kleč: jaz pa verjamem, da se ravno zaradi nagradne igre namenoma podvajajo recepti.

Če bo kdaj ena trinajstletnica (ali kdorkoli drug)  oddala "nov recept za Rafaelo", ga bo verjetno večina izkušenih kuharjev pač dobrohotno preskočila ali morda malo pokomentirala.

Če pa zaradi sodelovanja v nagradni igri nekdo piše svoje umotvore enega za drugim brez sleherne samokritike, je pa to že druga reč.

Mislim, da si boste morali izmisliti nov način sodelovanja v nagradnih igrah ... mogoče kako iskanje neke sestavine po obstoječih receptih ipd.

Lahko pa tudi za pravoverne člane pri iskanju receptov dodaš možnost "skrij vse recepte, ki sodelujejo v xxx nagradni igri"

 

Sicer pa je KulSlo še vedno najboljša

 

 

Nasja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

27. apr 2012 9:00

 zelo mi je vsec nov nacin prikazovanja slicic , le navadit se moram da je na levi strani.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

27. apr 2012 9:28

rebecca je napisal/a:

 zelo mi je vsec nov nacin prikazovanja slicic , le navadit se moram da je na levi strani.



LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Tudi meni. Všeč mi je tudi, da je pri vsaki sličici objavljen tudi avtor.

zeta

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. apr 2012 9:56

Kot je Evaluna predlagala pod mojim receptom bi bilo res fino Jernej, če bi ob objavi receptov odstranil kljukico za sodelovanje v nagradni igri. Kljukico bi nato sami mi avtorji označali v primeru, da želimo sodelovati v nagradni igri!

Hvala!

 

Vse pohvale za novo preobleko pri receptih, čudovito izgleda

Čudoviti ste



Živi s srcem, ne z glavo.

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 27. 2012 09:56

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

27. apr 2012 9:57

Super lep način prikazovanja,vidiš takoj veliko več....toda določeni recepti imajo samo glavno sliko,in ni postopka,kot je bil pri " stari " varijanti..

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti