Vprašanje za jerneja (administratorja)

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

23. mar 2012 17:17

Se popolnoma strinjam z mamamio.

 

Vanja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

23. mar 2012 23:57

mamamia je napisal/a:

Jaz sem pa za nezdrave recepte ...

 

Ja, res,  še bolj pa mi tekne bolan recept 

(in strašno me zanima, kaj je bolnega na pšenični, rženi, ajdovi...moki)

 

 

Rubrika eksotika obstaja, kar pa se sestavin tiče, odtipkaš željene in poiščeš ustrezen recept.

 

lp

 

mzm

nivkapivka  

član od: 29.4.2010

sporočila: 76

24. mar 2012 12:32

živjo.

nisem si mislila, da bo moj predlog doživel tako buren odziv :). tudi jaz iščem recepte po sestavinah, vendar včasih ne potegne vseh sestavin, kljub temu, da vem, da obstajajo taki recepti v bazi. rada si olajšam življenje tam kjer gre, zato sem prišla na to idejo.

 

mamamia, navsezdanje je bil le predlog, ideja in se opravičujem če vas je užalil oz. razburil. pa da ne bo pomote, tudi jaz imam rada nezdrave recepte, kaj rada, obožujem jih ... zato sem verjetno zdaj na temu, da iščem tiste bolj zdrave :). na spletu sem našla fenomenalno spletno stran (v angleškem jeziku), kjer so objavljeni fenomenalni recepti za okusne "zdrave sladice", čeprav sem bila do nedavnega prepričana, da sladica brez čokolade ni sladica :).

lp

nivkapivka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

24. mar 2012 14:08

No, kdo bo pa tisti, ki bo odrejal kaj je in kaj ni recept z "zdravimi sestavinami"?

Kdor išče, ta najde, kdor najde, naj si take recepte shrani (beležnica v okviru KulSlo,.......in ostali milijon možnosti). Konec koncev, odprite temo, pa naj vsak, ki mu je do tega, tja lepi take recepte (ali še bolje, linke do receptov v bazi). Odprete lahko blog s tako temo, zakaj pa ne?

Pa bo volk sit in koza cela in ne bo postajal seznam receptov nepregleden. Konec koncev, zdaj so recepti po kategorijah. A v tej pa naj bi bili vsi: juhe, sladice, kruhi, mesne jedi, ribje jedi,....... Tako ne gre, tako se ruši koncept postavitve strani. In oddaljujemo se (vsi!) od preglednosti.

Če bo taka rubrika, se bo spet izkazalo, da nekdo pa misli, da sestavina xyz pa ni zdrava, pa.....

Kot se je pod nujno odprlo rubriko jedilnkov za diabetike, pa od junija 2011 ni nobenega vnosa, recimo.

rimljanka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

25. mar 2012 12:16

andreja m, pa vtipkaj "polnozrnata pšenična moka" in nato še "-" (znak za manj) za vse "nebodijihtreba" sestavine.

Rubriko "ZDRAVO" že imamo, tam so združeni vsi forumi itd. na enem mestu.

Ravno tako bi nastal problem pri iskanju nebolne hrane, ker nekomu z alergijami je še tako priporočljiva sestavina za dobro počutje lahko poplnoma prepovedana, neuporabna. Kako, oziroma, kam pa potem s sistematizacijo receptov?!

 

lp

mzm

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

25. mar 2012 14:42

Imaš pa hude zahteve iskanja, andreja m 

lp

mzm

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

29. mar 2012 22:07

Mi lahko kdo pomaga, kako lahko izbrišem vse slike iz moje shrambe?

 

Hvala.

lp, pinka

 

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

29. mar 2012 22:28

pinka, klikni na tisto malo puščico pod sliko in se ti odpre možnost brisanja.

Upam, da sem razumljivo napisala.

Lp.

rosie

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

29. mar 2012 22:43

rosie hvala. Ker nisem sproti brisala imam ogromno slik in bi rada vse na enkrat? A to gre? Ker ena po ena, pa še računalnik mi šteka. Bom celo noč brisala.

 

lp, pinka

Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 29. 2012 22:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti