Torta

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 26. okt 2006 11:50 | ogledi: 2.686 | odgovori: 7

Kako vam uspe, da pobarvana smetana na torti ostane po kupčkih čisto enaka tudi naslednji dan, da se ne razleze ?

LP,

Klavdija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. okt 2006 11:54

Moram priznat, da prav točno ne vem, če sem kdaj naletela na ta problem, ker navadno torto prvi dan zmažemo, ampak sigurno bi pomagalo, če bi stepla smetano iz enega dela rastlinske in enega dela živalske smetane. Rastlinska veliko bolj drži obliko. Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

26. okt 2006 12:49

Kar pravi Veri drži, izhod je pa tudi trdilo za smetano, ki ga oddamo med stepanjem. Mamamia mamamia

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

26. okt 2006 14:30

Rastlinska smetana obdrži obliko več dni. Morda je problrm v smetani. biba

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. okt 2006 16:16

A misliš smetanove okraske na vrhu torte - te naredim kakih 8 ur po tem, ko je ostala torta že narejena in vedno z rastlinsko smetano. V tej je sojin lecitin in to zelo dobro drži skupaj Sojin lecitin lahko daš tudi v navadno smetano in lahko tudi pretiravaš z vsipavanjem, pa ne bo hude škode - prodajajo ga v prodajalnah z zdravo prehrano - če si iz LJ - jaz ga vedno kupim v trgovini na Trgu republike. Vendelina jr.

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

26. okt 2006 18:03

Vendelina jr., kako pa veš, da je v rastlinski smetani sojin lecitin? Imam namreč alergika na jajca, ki tudi (jajčnega) lecitina ne sme. Ker na r. smetani piše samo E322 (kar je splošna oznaka za vse lecitine),je ne upam dati na torto. nat75

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

26. okt 2006 18:07

okrasitev torte pride na vrsto tik pred serviranjem. tudi mrvice ali pa smartisi, ki so pri otrocih tako priljubljeni se, če jih daš na torto večer pred zabavo, razbarvajo in popackajo torto. jaz navadno okrasim z smetano, torej je torta bela, razne okraske pa dodam zadnji moment. imam pa že prej v glavi, kaj bo na torti, tako da mi vsa stvar vzame le nekaj trenutkov. pa še to. ni ti treba uporabljati nobenih utrjevalcev za smetano. vsa stvar je v tem, kako se smetana zameša. poskusi tole: zamešaj smetano z mešalcem in jo daj za dve uri v hladilnik. enako smetano zamešaj z mehko metlico ročno. postavi v hladilnik. po dveh urah bo z mešalcem zamešana smetana plavala v deci vode, ročno zamešana pa lahko stoji v hladilniku še dva dni. stvar je v tem, da vsakokrat, ko udariš po posodi, v smetano porineš zrak in se molekule le te ne razbijejo. stepaj vedno v inoxu ali v stekleni posodi, ker se v plastiki ne naredi. posoda mora biti čista, smetana pa mrzla. garantiram, da bo ratala. tako lahko smetano že prej obarvaš in jo pustiš v hladilniku do naslednjega dne v vrečki, pripravljeno za okrasitev. meni rastlinska smetana ni všeč in je ne uporabljam. nobenih drugih kemikalij tudi ne, še kremfixa ne, ker ni potrebno. pa še en nasvet: če boš pripravljala kakšne mousse ali parfeite, si zapomni, da se vedno npr. čokolada vtepe v smetano in ne obratno. pri jajčni kremi je enako, jajčna krema v smetano in ne obratno. poročaj, kako ti bo uspelo. (samo ne reči, da te boli roka...) pppp

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

27. okt 2006 8:26

nat75 je napisal/a:
Vendelina jr., kako pa veš, da je v rastlinski smetani sojin lecitin? Imam namreč alergika na jajca, ki tudi (jajčnega) lecitina ne sme. Ker na r. smetani piše samo E322 (kar je splošna oznaka za vse lecitine),je ne upam dati na torto. nat75
Prijateljičin sin je alergik in rastlinske smetane ravno zaradi lecitinov ne sme. Mislim da je to označeno tudi na sami smetani (nisem prepričana), njej so pa zdravniki dali seznam in je na njem tudi rastlinska smetana. Preveri sojino smetano za stepanje, če je mogoče tista brez lecitinov. lp, Marija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti