Torta

DEPORTIVO  

član od: 12.9.2006

sporočila: 6

tema odprta - 25. okt 2006 13:26 | ogledi: 1.936 | odgovori: 3

Hej punce

rada bi možu spekla torto za rojstni dan, pa me zanima kakšen preliv bi lahko naredila na torto.

Zaenkrat poznam samo smetanovega in čokoladnega. Iz česa so narejeni taki, lepi gladki, razne barve....je to marcipan, kako se to naredi.

Mi lahko katera pomaga??

Hvala

DEPORTIVO

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. okt 2006 14:05

Marcipan in ticino masa sta za oči res lepa, ampak pri nas so jedci take torte še vedno olupili, z mano vred, tako da tega ne prakticiram več. Ticino masa je zame presladka. Loni Makaroni

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

25. okt 2006 14:35

mogoče pa uporabiš želatino, barvno ali prozorno, spodaj pa naložiš sadje, tako v vzorec, dekorativno, saj veš kaj mislim. titta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

25. okt 2006 15:06

Preliv je lahko sladkoren, če ne želiš belega, osnovno maso pač pobarvaš. Imaš varianto s sladkorjem v prahu in limoninim sokom ali kako drugo tekočino, ali sladkor v prahu in beljak. Plus barva. Mi smo nori na marcipan in je torta včasih tudi obložena s to pregreho, včasih ga pobarvamo, včasih ne, kakor pač nanese. Sicer pa je titta navrgla še tretjo možnost. Odvisno pa je tudi od tega, kakšno torto boš delala. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti