5. okt 2006 16:16
Nazaj na film - odgovor zvezdici. Zakaj se je nažiral? Film je nastal na temelju dejstva, da sta dve najstnici tožili McD, da jima je ponudba McD zgradila prehranjevalne navade, ki so prerasle v odvisnost, ki je vodila v debelost in bolezen (150 cm 120 kg, 12 let). Potem je pa avtor na sebi naredil poskus v smislu, če je res, da prehranjevanje v McD povzroča odvsinost od slabih prehranjevalnih navad. Ker je imel omejen čas, je potem 30 dni 3-krat dnevno jedel tam in rezultati so bili vidni. V filmu je tudi lepo navedeno, koliko ljudi v ZDA več kot 4-krat tedensko hodi v McD. In takih je 72% od vseh obiskovalcev v McD v ZDA. In ti so skoraj vsi McDebeli (razen tistega, ki je burgerje, krompirčka pa ne...). Film je govoril o odvisnostih in o tem, s kakšnimi prijemi McD sistemsko konstruira to odvisnost svojih kupcev.
In ne zavajati samih sebe, da če greš pa dvakrat-trikrat na teden tja po džankfud, da to pa ne škoduje - seveda škoduje, samo proces je počasnejši in učinki so vidni šele čez nekaj časa. Pa še "detoksinacija" traja dlje. Avtor filma je po enem mesecu nažiranja prišel v devetih mesecih na prejšnjo zdravstveno sliko in težo. S tempom 2-3krat na teden se pa mnogo dlje časa detoksinira - če se sploh kdaj.
Mislim, da se bo z džankfudom zgodilo tako, kot se je s cigaretami. Najprej bo nekaj tožb padlo, potem bo nekaj tožb uspelo, potem bodo tekla leta in leta in bo postalo socialno nesprejemljivo jesti tisto nagravžnost in verjetno bo kasneje tudi na sladkorju, moki ipd....kakšno podobno opozorilo, kot je danes na cigaretah. Naši otroci (če ne bodo zbolelil za diabetesom) bodo verjetno v svoji odrasli dobi kupovali sladkor na katerem bo nalepka, da sladkor ubija.
Vendelina jr.