Zobni aparat -zvezdice

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

28. nov 2006 23:16

Zvezdice (navadne, kovinske) sem nosila dobri dve leti (dobila sredi 6. razreda) in lahko povem: 1. Lepljenje zvezdic na zobe je zamudno in zoprno (ker moraš imet dooolgo odprta usta), ampak nikakor nič ne boli. 2. Po nekaj urah te začnejo zobje bolet, jaz sem sicer bolj občutljiva in sem kar precej trpela, to je obdobje, ko poješ precej lekadolov, ampak ne traja dolgo, mogoče 2, 3 dni. 3. Na začetku je zoprno jesti, saj te bolijo zobje, pa še zoprn ti je občutek, da se hrana dotika neke kovine... Ješ vse, kar se da popiti s slamico. 4. Po 2, 3 dneh, ko te zobje nič več ne bolijo, postaneš tudi manj občutljiv v zvezi s hrano. Navadiš se tega, da se hrana zatakne za zvezdice, po vsaki jedi splakneš zobe. Jaz sem jedla vse, tudi lešnike in trde bonbone, ki mi jih je ortodontka odsvetovala, amapak nisem imela problemov. 5. Zobe moraš prhat, nitkat, ščetkat, drgnit,... cel čas, ko imaš zvezdice še 100x bolj pogosto kot sicer. Ampak to vsaj meni ni bilo težko, cel čas sem si mislila, da taka koza pa nisem, da bi mela 2 leti zvezdice, pa jih ne bi čistla, pol bi mela pa ravne, ampak gnile zobe. 6. Mislim pa, da se trud (ki pa spet ni ne vem kako kristusovo trpljenje) absolutno splača. 7. Aja, pa še v zvezi s smejanjem: smejiš se lahko tudi z zvezdicami še naprej, sploh ni problem. Itak so enim (sploh tistim, ki jih ne rabijo met) zvezdice celo všeč. Mogoče se najprej smejiš malo bolj zategnjeno, potem pa... na vsa usta, ko se jih navadiš. Poleg tega pa pomisli, kakšen bo pa tvoj nasmeh čez eno, dve leti -

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti