Zobni aparat -zvezdice

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 27. sep 2006 15:18 | ogledi: 9.587 | odgovori: 11

hojla!

Sin Miha je danes dobil zob. aparat,mi prosim lahko kdo svetuje kakšno hrano lahko je,kako poteka čiščenje zob in aparata,veliko sem že prebrala o tem tudi z zdravnikom smo se posvetovali a vsak nasvet pride prav. Zato se obračam na vas in vas proim da mi pomagate.

Lep pozdrav1

mijamarija

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. sep 2006 15:59

Sin ga je nosil šest let, vendar je že kar dolgo od tega. Lahko je vse pojedel, in z navadno zobno ščetko, si ščetkal zobe. Kontrole pa so bile tedenske. Žal več ti ne znam pomagati, lahko pa se pozanimam kako je kaj danes, s temi aparati. lp Anamarija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. sep 2006 16:31

S fiksnim zobnim aparatom se lahko je vse, je pa treba biti bolj natančen pri čiščenju zob, ker se hrana ustavi v vseh majhni prostorih, ki jih ščetka težje doseže. Skratka: navadna ščetka, tiste male ščetke za medzobni prostor (ker se z nitko ne da, ustavlja jo žica), morda tudi baterijska krtačka in tudi tista krema v rdeči tubi z žajbljem, ki je dobra za dlesni. Vendelina jr.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. sep 2006 16:53

Malce me je prehitela Vendelina jr. Torej kot je povedala, obstajajo posebne ščetke, dobiš jih v lekarni, še najbolje pa gre s prho. Priporočam vsaj 1x dnevno uporabo Curaspet ustno vodo za splahnjevanje. lp Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 27. sep 2006 18:07:01

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

27. sep 2006 20:40

Moja hci ima zobni aparat eno dobro leto. Uporablja Oralove zobne scetke , namenjene fiksnemu zobnemu aparatu. Ena je v bistu kot navadna, druga pa taka, da se menjajo nastavki (v obliki smrecic) za ciscenje medzobnega prostora. Kar se pa hrane tice: izogiba naj se sadja, ki ima koscice, oziroma naj si ga zreze na koscke, lesniki, mandeljni, in podobni orescki odpadejo, ker lahko poskodujejo zico. In se sladkarije: zobarca je hcerki povedala, da ce ze misli jesti sladkarije, da si mora umiti zobe po vsaki sladkariji, ker ko bo snela aparat, se zna zgodit, da bodo zobje lepo poravnani, na njih pa karies. Torej, bi blo bols, da sploh ne bi nosila aparata. Ostalo pa ni problem, cimvec ustne higiene, pa redna kontrola in to je to. Moji hceri se lepo popravlja Upam, da sem mal pomagala. Lp vida70

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

28. sep 2006 10:10

hojla! Najlepša hvala za dane nasvete! Moti me samo nekaj,zdravnica nama je dala čisto drugačne podatke,prvi dan - pitje po slamici,prvi teden samo mehko in spasirano hrano.Kasneje nobenega trdega ugriza naprimer sendviča naj ne bi vgriznil ampak ga mora z roko odtrgati potem pa pojesti.Ne bi rada zganjala panike ampak sem resnično pomislila da je to pretirano.Da bi vgriznil jabolko tudi pomisliti ne upa ker se boji da si bo poškodoval zvezdice. Lepo pozdravljene in lep dan vam želim1 mijamarija

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

28. sep 2006 11:07

To traja samo en teden, zato je priporčljivo paziti predvsem pri vgrizu ( to boli) Sicer, če boš sina vprašala, ti bo povedal kakšni so občutki ob nošenju aparata, zdi se kot, da bodo zvezdice odpadle. Se bo navadil, pravijo, da za lepoto je treba poterpeti, čeprav te popolnoma razumem in vem, da to ni tako enostavno. Sinu želim, da bi se čimprej navadil in naj pomisli kako bo lep, ko se bo nasmejal. lp Anamarija

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

28. sep 2006 11:14

Mijamarija, moj sin je nosil fiksen aparat tri leta in lahko ti povem, da ti je zobozdravnica dala povsem prave napotke, saj se sicer žica lahko odlepi, preden pa se ponovno prilepi, je treba zob močno spolirati, kar ob večkratnih ponovitvah lahko poškoduje sklenino. Mojemu sinu se je to parkrat zgodilo, pa so bili kar problemi. Torej pri grizenju previdno in čistiti zelo temeljito. Moj sin si še vedno drgne zobe vsakič 10 minut, ne glede na to a se meni mudi v službo ali ne (ker gre z mano). Čiščenje preide v navado. Lp Dolores

ami  

član od: 17.1.2006

sporočila: 132

28. sep 2006 11:18

Hčerka bo tudi dobila zvezdice. Želi si bele - nevidne, mene pa zanima koliko je treba te doplačat. ami

marsela  

član od: 28.11.2006

sporočila: 1

28. nov 2006 18:38

hei lep pozdrav ..vidim, da je že malo zastarela tema ampak vseeno če se kod spomni in ima kakršne koli izkušnje namreč verjetno dobim apart..resnično me je strah predusem zaradi hrane..priznam rada jem;) še bol pa zaradi nasmeha...znana sem bila po tem da se neprestano smejim...in kaj bo sedaj? bo to sploh še mogoče ali bom začela to skrivat?Če razmislim bo to na mojih zobeh vsaj eno leto in v tem času se bom privadila skrivati svoj nasmeh kaj bo potem ko mi ga snamejo:S? marsela

ZOHA  

član od: 25.5.2006

sporočila: 119

28. nov 2006 19:08

marsela,koliko si stara?Boš samoplačnica tega aparat?Sparašujem namreč zato ker bi tudi sama rabila takšen aparat ampak bi morala plačati okoli 700 tisoš sit.Sem slišala tudi da se lahko dobi takšen aparat tudi brez računa in je dosti ceneje.A mogoče katera ve če je to res? ZOHA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti