Ticino masa

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

31. mar 2008 21:56

S flomastri se lahko piše samo na trde podlage - npr. tičino maso ali posušen beljakov led, smetana žal ne pride v poštev. matilda

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

31. mar 2008 22:04

No tole z rožicami pa je dobra ideja, sem nekej podobnega hotla narediti za novo leto z medenjaki, oziroma samo gor napisati srečno in podobne stvari, pa ni dobro zgledalo, če bi risala in barvala rožice pa bi mogoče kar fajn blo. Ja na smetano pa ne gre s temi pisati, čeprav bi blo pa dobro če bi se dalo. Hvala za nasvete! *Alisha*

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

1. apr 2008 1:21

Aja nisem vedela, da ne gre na smetano, škoda. Ma sej če prav pomislim, je res čudno... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 01. apr 2008 01:22:24

kozamurnik

sporočila: 2311

1. apr 2008 5:19

Hvala za odgovor,Matilda.Imam pa drugo vprasanje.Doslej je bilo zmeraj posebej poudarjeno, da ta masa ne gre na smetano.Zakaj? Pri torti Velikonocno jagnje pa gre brez problema. Je bila torej le domneva,nihce pa ni v resnici preizkusil? Ni mi logicno ,zakaj bi smetana stopila ticino, kvecjemu je verjetno tezje delat,ce je podlaga s smetano,ker se razleze ce oblacimo celo torto.Okraski pa po mojem mnenju ne bi smeli biti problem.Ali pa je kaka druga razlaga ali utemeljitev?Hvala lepa. kozamurnik

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

1. apr 2008 5:55

Kozamurnik, vsaka stvar, ki vsebuje veliko vode, topi tičino. Na kratki rok par uric še ni problema, se pa tičina hitro začne topiti ob podlagi in nastane ena pocasta zmes pri stiku s torto, ki ni preveč estetska, niti dobra. Isto se zgodi tudi, če pustiš tičino kakšen dan na marmeladni podlagi, če uporabljaš želatino z vodo, se to zgodi skoraj takoj. Toliko po mojih izkušnjah, več pa bodo povedale še druge. unicorn

kozamurnik

sporočila: 2311

1. apr 2008 6:59

Hvala unicorn, ti verjamem.Tvoja sanjska torta Zvoncica je zadosten dokaz da imas veliko znanja na tem podrocju. kozamurnik

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

1. apr 2008 8:19

Kozamurnik, v bistvu se najlažje prepričš tako, da poskusiš. Enkrat sem imela eno silo in sem mogla dat kremo strdit kar v zamrzovalnik. Notri je bila torta le nekaj minut, vendar ko sem vzela ven, se je na njej naredilo ravno toliko kondenza, da sem imela že težave s polaganjem tičina na torto, gubic nisem mogla gladiti, da ne govorim, kako je zgledala - nekako prozorno, vlažno... No, drugi itak niso opazili, da je kaj narobe, drugič pa bom raje zamudila par minut, kot pa še enkrat naredila isto. Drugače pa razmočena tičino masa postane lepljiva in prav nič privlačna na pogled... res se splača potruditi in spodaj lepo premazati z masleno kremo. Razen seveda, če pojeste takoj;) matilda

slavcek  

član od: 19.3.2008

sporočila: 39

1. apr 2008 12:41

A potem se torte oblečene s tičino maso ne smejo zamrznit? Imam še vprašanje za okraske. zadnjič sem probala narediti royal icing. Mi je ratalo, samo me moti, da ko se okraski osušijo so zelo drobljivi in če daš to na torto, je pri rezanju malo zoprno, saj je vse razdrobljeno. A bi mogoče morala dodati v maso še kaj, da ne bi bila tako krhka, bi pa vseeno držala obliko. slavcek

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

1. apr 2008 18:32

Glede zamrzovanja torte, prekrite s tičino maso, sem enkrat prebrala, da lahko, ampak je ne smeš tikati, ko se odtaja. Probala še nisem, pa tudi torte, prekrite s tičino nebi delala na zalogo in jo hranila v skrinji. Mogoče lahko zamrzneš samo biskvit, nafilan s kremo, preden jo oblečeš v tičino, pa jo dobro odprzneš. Če pa misliš kakšen kos torte, ki ostane za zamrznit, pa ravno tako lahko tisto tičino postrgaš dol, če je že v slabem stanju. Glede royal icinga pa ti ne znam pomagati. Meni se zdi logično, da je krhek, ko se posuši, če pa se nebi posušil, nebi ohranil oblike. Če ne želiš, da poka pri rezanju, mogoče lahko okraske narediš iz tičino mase (ali pa royal icingu dodaš sestavine, da dobiš tičino maso - recept dobiš tudi tukaj na forumu, če ne pa lepo prosi ežoja;)), če niso suhi čisto do konca, se ne bojo drobili in jih boš lahko rezala. matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 01. apr 2008 18:36:35

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti