Ticino masa

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

1. feb 2008 11:21

Če je katera spregledala.... Če kdo rabi glukozo v prahu, da ne kupujete cel paketek zaradi ene žlice, vam pošljem po pošti (brezplačno).

Upam, da ne bojo mislili na pošti, da je droga

 

stana

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

1. feb 2008 11:37

Recept za tičino maso (od Tamare1) 500 g sladkorja v prahu 3 žlice limoninega soka 50 g rastlinske maščobe 2 žlici vode Tamara1 je čisto na začetku debate o tej temi napisala tale recept. Mi zveni super, ke ni treba glukoze kupovat, me pa zanima kako kaj uspe po tem receptu? Je že katerea delala po tem receptu? tanyči

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

1. feb 2008 14:52

Jst sem kupila glukozo. 100 g je bilo 3 evre v naši lekarni, tak da se bom spravila čez vikend delat torto s tičino maso. To bo moja prva in molim boga, da se mi ne bo tolk zamerila, da ne bo tud zadnja. :) barb*

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

1. feb 2008 17:09

Čao, no, očitn sem jaz res zelo zelo drago plačala tole glukozo. Hja, če se mi je pa mudilo, ker bom jutri packala.... Lep pozdravček, S.

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

1. feb 2008 18:22

Nisem spregledala, Stana, sam saj veš, mal mi je bilo nerodno. Pa daj ti poskusi naredit maso. :) Jaz vem, da če ti nekaj narediš je 100 % dobro. Mene res zanima kako mi bo jutri tole maso uspelo skup spravit. Pa saj glede na to, da bo torta za domače niti ni ful važno. Če pa ne bo šlo jo bom pa kupila. Anomis, daj poročaj kako ti bo uspelo. barb*

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

1. feb 2008 22:31

Čao, barb*, seveda bom poročala. Smetana s čokolado se že hladi, biskvit, ki nikoli ne pade dol, je pa tudi že v pečici. Sestavine pripravljene, barve in modeli tudi, idejo mam tud (valda da bom kopirala iz miljon albumov, ki sem jih pregledala zadnje dni)... no, če ne rata, bo pa z masleno kremo namazana. A niso težki tejle prvi koraki? Jst sem dooooolg časa pripravljala. Bi se res rada naučila s tole maso delat. Četud jo bom mogla kupovat..... Lep pozdravček, S.

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

1. feb 2008 23:49

Barb, naj ti drugič ne bo nerodno. Tukaj si velikokrat pomagamo

 

Priznam pa, da si me spodbudila, da sem naredila tole domačo tičino maso. Saj sem jo že nekaj časa nameravala narest, firbec pač... Pa sem si malo prej mislila, zakaj ne bi kar zdaj, itak se hitro naredi. Torej, da poročam: sladkorja sem dala skoraj 500 g, ker se mi je zdela mehka. Da se oblikovat in barvat, vendar se tudi rada trga. Naj vam to ne vzame poguma, kajti vsako luknjo se da prav lepo zaflikat s kakšnimi rožicami, srčki ali kako drugače, skratka, dajo se narest unikatne reči z malo domišljije. Okraske lahko naredite prej, ker se dokaj hitro strdijo in jih je potem lažje dat na torto ali pa jih shranite za naslednič, ko jih boste potrebovale. Torej, da se delat s to maso, vendar priznam, da je s kupljeno tičino maso veliko lažje in tudi lepše se dela.

 

Aja, seveda sem potem morala še poslikat....

 

 

stana

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

2. feb 2008 6:46

Uau, super. Ampak te rože niso narete kar brez pripomočkov, al kako? Jst se bom zdle začela lotevat torte, biskvit je že pečen. A praviš, da se rada trga? Ojoj, me že skrbi. Te okraske se potem nalepi v vodo, kajne? Anomis, tud jst bi se ful rada naučila delat s to maso, sploh ker sta otroka majhna in bo treba vsako leto vsaj po ve torti spečit. :) barb*

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

2. feb 2008 6:49

stana r., ti si " carica "

kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti